ID Logistics w HappyIndex®AtWork 2023
ID Logistics, światowy lider logistyki kontraktowej, dołączył do prestiżowego grona firm wyróżnionych w rankingu HappyIndex®AtWork World 2023 w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających ponad 1000 pracowników. Uzyskany wynik potwierdza zaangażowanie firmy w tworzenie pozytywnego i dającego satysfakcję środowiska pracy. ID Logistics jest też jedyną firmą z sektora transportu i logistyki, która znalazła się w rankingu i uzyskała akredytację.
ŚRODOWISKO PRACY I MOTYWACJA
W pogłębionym badaniu, przeprowadzonym przez ID Logistics w 2023 r., wzięli udział wszyscy pracownicy firmy z oddziałów Grupy na całym świecie, w tym Polski, łącznie ok. 30 tys. osób. Jego celem było zebranie opinii i spostrzeżeń pracowników ID Logistics na temat warunków pracy w firmie. ID Logistics zajął 8. miejsce wśród francuskich firm uwzględnionych w HappyIndex®AtWork World 2023, z ogólnym wynikiem 58,3. To świadczy o dobrej jakości środowiska pracy i motywacji pracowników. Wynik pokazuje też jak duże znaczenie mają liczne inicjatywy i polityka prowadzona przez ID Logistics na rzecz pracowników oraz ich nowych oczekiwań, zwłaszcza w obszarze CSR.
DLA PRACOWNIKÓW WAŻNE JEST PODEJŚCIE DO CSR
Jak pokazały wyniki badania, pracownicy poniżej 34 roku życia mają bardzo dobrą opinię na temat podejścia ID Logistics do działań na rzecz Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Zdaniem 74% z nich, firma zapewnia im równe szanse w zakresie wynagrodzenia i rozwoju kariery zawodowej, niezależnie od pochodzenia. Ponad 60% pracowników identyfikuje się z wartościami ID Logistics, co potwierdza, że firma kładzie duży nacisk na przestrzeganie takich zasad, jak uczciwość, szacunek i różnorodność oraz zaangażowanie na rzecz społeczności. Badanie pokazało też, że 75% pracowników wyraźnie dostrzega przydatność i wpływ jaki na funkcjonowanie firmy ma ich codzienna praca, tym samym odnajdując sens w swoich aktywnościach zawodowych.
MOTYWACJA I POZYSKANIE NOWYCH TALENTÓW
Teraz ID Logistics zamierza wykorzystać wyniki i wnioski z badania do prowadzenia dalszych prac i projektów mających na celu wzmocnienie marki znanego i cenionego pracodawcy w branży logistycznej, na świecie i w Polsce (w naszym kraju ID Logistics zarządza obecnie 35 centrami logistycznymi i zatrudnia ponad 7 tys. osób). Firma chce położyć jeszcze większy nacisk na pokazanie jak wiele różnych i ciekawych możliwości rozwoju zawodowego oferuje swoim pracownikom, przy jednocześnie silnym zaangażowaniu w działania na rzecz odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Dla ID Logistics ważną rolę odgrywa zadowolenie i dobre samopoczucie pracowników, co ma podkreślić tworzenie wspierającego, inkluzywnego i stymulującego rozwój środowiska pracy.
„Budując naszą markę pracodawcy, chcemy nie tylko przyciągnąć nowe talenty, ale także wzmocnić dumę i motywację obecnych pracowników" - podkreślił Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny, Grupa ID Logistics.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.