Rohlig Suus Logistics rozwija usługi 4PL i otwiera nowy oddział w Czechach
W kwietniu br. Rohlig Suus Logistics, jeden z największych operatorów logistycznych w Europie Centralnej, otworzył czwarty oddział w Czechach. Nowe biuro w Pilźnie specjalizuje się w realizacji usługi 4PL, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie rynku CEE na kompleksowe zarządzanie łańcuchami dostaw.
Nowy oddział w Pilźnie specjalizuje się w realizacji usługi 4PL (Fourth Party Logistics), czyli modelu współpracy polegającym na zleceniu zarządzania całym łańcuchem dostaw i logistyką jednemu usługodawcy. Operator 4PL odpowiada za koordynację działań różnych operatorów logistycznych – w tym zarówno za usługę celną, logistykę kontraktową, jak również spedycję w ramach wszystkich frachtów. Model ten pozwala na planowanie, realizację oraz kontrolę działań na każdym etapie operacji w czasie rzeczywistym.
– W Pilźnie zarządzamy procesami logistycznymi zarówno pod kątem ekonomicznym, jak również zapewniamy audyt kosztów transportu. Nasze usługi przynoszą realne korzyści dla klientów, jak m.in. uproszczenie procesów, oszczędności czasu i zwiększoną kontrolę nad łańcuchem dostaw. Możemy również wspierać klientów w pojedynczych elementach, jak np. audycie kosztów transportu i w ich optymalizacji – mówi David Rákos, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Pilźnie.
Pilzno to czwarty oddział Rohlig Suus Logistics w Czechach i będzie kierowany przez Davida Rákosa i Václava Rábę, którzy mają ponad 10-letnie doświadczenie w logistyce 4PL, zdobyte w ramach organizacji takich jak: DHL Freight czy Sony DADC. Obaj będą zajmować się organizacją i optymalizacją dostaw dla klientów Grupy SUUS.
– Usługi 4PL to naturalny kierunek rozwoju dla kompleksowych operatorów logistycznych, takich jak SUUS. Od lat specjalizujemy się w usługach typu VMI (Vendor-Managed Inventory) czy Control Tower, w ramach których wspieramy zarządzanie skomplikowanymi łańcuchami dostaw w ujęciu globalnym. W ubiegłym roku rozwinęliśmy nasze kompetencje w przygotowywaniu klientów do zawirowań w łańcuchach dostawa i projektowaniu bezpiecznych łańcuchów, uruchamiając jednostkę doradztwa logistycznego, Suus Advisory oraz Logistics Solution Design – mówi Piotr Iwo Chmielewski, członek zarządu Rohlig Suus Logistics. – Od kilku miesięcy obserwujemy wzmożone zainteresowanie takimi usługami w całym naszym regionie. Cieszymy się, że od teraz możemy uzupełnić nasz portfel Supply Chain Solutions o wsparcie 4PL realizowane przez specjalistów z tak świetnym doświadczeniem – dodaje członek zarządu.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.