Rohlig Suus Logistics rozwija usługi 4PL i otwiera nowy oddział w Czechach
W kwietniu br. Rohlig Suus Logistics, jeden z największych operatorów logistycznych w Europie Centralnej, otworzył czwarty oddział w Czechach. Nowe biuro w Pilźnie specjalizuje się w realizacji usługi 4PL, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie rynku CEE na kompleksowe zarządzanie łańcuchami dostaw.
Nowy oddział w Pilźnie specjalizuje się w realizacji usługi 4PL (Fourth Party Logistics), czyli modelu współpracy polegającym na zleceniu zarządzania całym łańcuchem dostaw i logistyką jednemu usługodawcy. Operator 4PL odpowiada za koordynację działań różnych operatorów logistycznych – w tym zarówno za usługę celną, logistykę kontraktową, jak również spedycję w ramach wszystkich frachtów. Model ten pozwala na planowanie, realizację oraz kontrolę działań na każdym etapie operacji w czasie rzeczywistym.
– W Pilźnie zarządzamy procesami logistycznymi zarówno pod kątem ekonomicznym, jak również zapewniamy audyt kosztów transportu. Nasze usługi przynoszą realne korzyści dla klientów, jak m.in. uproszczenie procesów, oszczędności czasu i zwiększoną kontrolę nad łańcuchem dostaw. Możemy również wspierać klientów w pojedynczych elementach, jak np. audycie kosztów transportu i w ich optymalizacji – mówi David Rákos, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Pilźnie.
Pilzno to czwarty oddział Rohlig Suus Logistics w Czechach i będzie kierowany przez Davida Rákosa i Václava Rábę, którzy mają ponad 10-letnie doświadczenie w logistyce 4PL, zdobyte w ramach organizacji takich jak: DHL Freight czy Sony DADC. Obaj będą zajmować się organizacją i optymalizacją dostaw dla klientów Grupy SUUS.
– Usługi 4PL to naturalny kierunek rozwoju dla kompleksowych operatorów logistycznych, takich jak SUUS. Od lat specjalizujemy się w usługach typu VMI (Vendor-Managed Inventory) czy Control Tower, w ramach których wspieramy zarządzanie skomplikowanymi łańcuchami dostaw w ujęciu globalnym. W ubiegłym roku rozwinęliśmy nasze kompetencje w przygotowywaniu klientów do zawirowań w łańcuchach dostawa i projektowaniu bezpiecznych łańcuchów, uruchamiając jednostkę doradztwa logistycznego, Suus Advisory oraz Logistics Solution Design – mówi Piotr Iwo Chmielewski, członek zarządu Rohlig Suus Logistics. – Od kilku miesięcy obserwujemy wzmożone zainteresowanie takimi usługami w całym naszym regionie. Cieszymy się, że od teraz możemy uzupełnić nasz portfel Supply Chain Solutions o wsparcie 4PL realizowane przez specjalistów z tak świetnym doświadczeniem – dodaje członek zarządu.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.