True Italian Taste – prawdziwe włoskie smaki
True Italian Taste – prawdziwe włoskie smaki
W ramach projektu True Italian Taste w czwartek 15 września 2022 w Hotelu Warszawa odbędzie się event Authentic Italian Table.
Dzień rozpoczną 3 wyjątkowe seminaria degustacyjne, w których wezmą udział zaproszeni przedstawiciele mediów. Pierwsza degustacja dedykowana będzie serowi Parmigiano Reggiano DOP* o 5 różnych czasach dojrzewania (24, 36, 48, 60 i 100 miesięcy). Następnie odbędzie się degustacja szynki Prosciutto di Parma DOP (3 różne stadia dojrzewania) w połączeniu z winem Lambrusco. Seminaria zakończy degustacja czarnej i białej trufli. Każdej degustacji towarzyszyć będzie prezentacja najważniejszych cech produktów, unikatowych metod produkcji oraz roli certyfikacji europejskiej.
Wieczorem odbędzie się uroczysta kolacja, podczas której serwowane będą dania z wykorzystaniem włoskich produktów, przygotowane na tę okazję przez szefa kuchni restauracji Hotelu Warszawa Darka Barańskiego. Wśród zaproszonych gości znajdą się: importerzy, dystrybutorzy, menedżerowie zakupów sieci hotelowych i sklepów specjalistycznych, szefowie kuchni, restauratorzy, dziennikarze branżowi, blogerzy oraz liderzy opinii.
Projekt True Italian Taste jest finansowany przez włoski rząd, promowany przez Assocamerestero oraz Włoską Izbę Przemysłowo-Handlową w Polsce w celu ochrony oraz promocji wartości autentycznych, włoskich produktów spożywczych na całym świecie. True Italian Taste jest częścią programu The Extraordinary Italian Taste.
* Denominazione di Origine Protetta, czyli Chroniona Nazwa Pochodzenia

Opinie o Zlotovest: jak broker pomaga zarabiać?

To już 20 lat Kongresu Pożarnictwa FIRE | SECURITY EXPO – Świętuj z nami jubileusz na PGE NARODOWY

Ruszyły zapisy do 3. edycji Poland Business Run Kids! Mali biegacze pobiegną dla 8-letniego Oliwiera
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.