Trwa nabór do trzeciej edycji podyplomowych studiów deweloperskich w Krakowie
Prime Time PR
Halszki 28
30-611 Kraków
aleksandra.masnica|primetimepr.pl| |aleksandra.masnica|primetimepr.pl
12 313 00 87
https://primetimepr.pl/
Rekrutacja na studia podyplomowe "Zarządzanie Inwestycjami Deweloperskimi" wciąż trwa. Organizowany przez PZFD we współpracy z krakowskim Uniwersytetem Ekonomicznym program skierowany jest do osób, które chcą zdobyć wiedzę na temat pracy w nowoczesnej i profesjonalnej firmie deweloperskiej. Pierwsze zajęcia zaplanowano na koniec października 2024 roku.
Studia organizują krakowski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wykładowcami są czołowi eksperci i praktycy branży deweloperskiej, którzy pracują w niej kilkanaście, a często już nawet kilkadziesiąt lat. Są to m.in. Przemysław Dziąg (radca prawny PZFD), Dawid Tatarek (Cordia), Dawid Sporysz (NOHO Investment), Marian Bruliński (Otodom), Szymon Domagała (Henniger), czy dr Joanna Barzykowska (kancelaria prawna Graś i Wspólnicy). Wspomagać będą ich pracownicy uczelni - m.in. dr hab. UEK Michał Głuszak, prof. UEK dr hab. Bartłomiej Marona, czy prof. PK dr hab. inż. Krzysztof Zima. Dzięki tak dobranej kadrze uczestnicy będą mieli unikalną możliwość uczenia się od tych, którzy na co dzień zawodowo zajmują tą tematyką. To jedyna w swoim rodzaju możliwość spotkania na zajęciach praktyków z wiodących firm deweloperskich w Krakowie. – Studia podyplomowe “Zarządzanie Inwestycjami Deweloperskimi” to unikalna propozycja dla osób, które pragną zdobyć wszechstronną, a przede wszystkim praktyczną wiedzę na temat rynku nieruchomości. Dzięki współpracy z doświadczonymi ekspertami z branży oraz uznanymi wykładowcami akademickimi, program ten pozwala uczestnikom na bezpośredni kontakt z najnowszymi trendami i realnymi wyzwaniami inwestycji deweloperskich. To doskonała okazja, by zyskać przewagę na rynku i stać się częścią dynamicznie rozwijającego się sektora nieruchomości – mówi Piotr Stawiarski, członek zarządu PZFD Kraków.
Rekrutacja na "Zarządzanie Inwestycjami Deweloperskimi" jest nadal otwarta, a pierwsze zajęcia zaplanowano na koniec października 2024 roku. Program oferuje szeroką gamę tematów związanych z projektami deweloperskimi, w tym m.in. wprowadzenie do zarządzania inwestycjami, ocena potencjału gruntów pod zabudowę, ekonomiczna efektywność, ustalanie strategii sprzedażowych, a nawet zagadnienia związane z marketingiem i odbiorem społecznym deweloperów. Przygotowano również zajęcia bezpośrednio na terenie inwestycji deweloperskich w Krakowie.
Studia obejmują dwa semestry - to łącznie 180 godzin zajęć i wykładów. Zakończone są egzaminem i świadectwem ukończenia oraz wydaniem dyplomu Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK. Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie: Zarządzanie Inwestycjami Deweloperskimi.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.