Komunikaty PR

Trzeci z rzędu Złoty Medal EcoVadis dla Air Products

2020-07-02  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt

Justyna Wrzosek
Questia

ul. Piękna 43/5
00-672 Warszawa
jwrzosek|questiapr.pl| |jwrzosek|questiapr.pl
+48 22 623 07 00
questiapr.pl
Do pobrania inf_pras ( 0.14 MB )

Air Products (NYSE: APD), wiodący dostawca gazów technicznych w Polsce i na świecie, został ponownie uhonorowany Złotym Medalem EcoVadis za wyniki uzyskiwane w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Air Products otrzymuje to prestiżowe wyróżnienie trzeci rok z rzędu.

EcoVadis, najbardziej wiarygodna na świecie agencja oceny działań w zakresie zrównoważonego rozwoju z siedzibą w Paryżu, dokonuje stałych pomiarów i oceny zarządzania obszarem CSR w organizacjach, oferując jednocześnie zestaw narzędzi umożliwiających poprawę wyników. Metodologia EcoVadis opiera się na kryteriach oceny w czterech głównych kategoriach obejmujących: środowisko, warunki pracy i prawa człowieka, etyczne postępowanie oraz zrównoważone zarządzanie zamówieniami. Kryteria te są zgodne z międzynarodowymi standardami CSR, w tym zasadami Global Compact dla firm, postanowieniami Międzynarodowej Organizacji Pracy, wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI) oraz normą ISO 26000.

– Jesteśmy dumni z kolejnego Złotego Medalu, który firma EcoVadis przyznała firmie Air Products za wysiłki w zakresie inicjatyw w obszarze CSR. W obliczu wyzwań, z jakimi mierzy się współczesny świat, odpowiedzialność biznesu stała ważniejsza niż kiedykolwiek przedtem – powiedział Simon Moore, Wiceprezes Air Products ds. Relacji Inwestorskich, Relacji Korporacyjnych i Zrównoważonego Rozwoju. – Jesteśmy przekonani, że każda firma i każdy pracownik mają do odegrania ważną rolę w budowaniu lepszej przyszłości. W Air Products zrównoważony rozwój jest ważnym celem dla całej organizacji, a fakt iż nasza firma znalazła się w najwyższym, obejmującym zaledwie 2% przedziale zbadanych przez EcoVadis podmiotów, jeszcze wyraźniej potwierdza nasze zaangażowanie na rzecz klientów, społeczności, w których żyjemy i pracujemy, a także inwestorów i pracowników – dodał Simon Moore.

Złoty Medal EcoVadis to wyraz uznania dla działań Air Products na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności korporacyjnej w 2020 r. W bieżącym roku firma Air Products znalazła się także po raz dziewiąty z rzędu na liście 100 Najlepszych Obywateli Korporacyjnych (100 Best Corporate Citizens) opracowanej przez 3BL Media, a ponadto została uwzględniona w Roczniku Zrównoważonego Rozwoju 2020 opublikowanym przez S&P Global, jednej z najbardziej kompleksowych publikacji zapewniających dogłębną analizę wyników w zakresie odpowiedzialności korporacyjnej. Również w tym roku firma znalazła się na liście Carbon Clean200 oraz na liście magazynu finansowego i giełdowego Barron’s 100 Najbardziej Zrównoważonych Firm w Ameryce (Barron’s 100 Most Sustainable Companies).

Więcej informacji o zaangażowaniu Air Products w zrównoważony rozwój znajduje się w najnowszym raporcie dotyczącym zrównoważonego rozwoju Air Products na stronie: www.airproducts.com/Company/Sustainability/sustainability-reports.aspx.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Questia
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Amazon uruchamia w Polsce program Climate Pledge Friendly Biuro prasowe
2024-09-26 | 12:00

Amazon uruchamia w Polsce program Climate Pledge Friendly

Ponad połowa (56 proc.) kupujących w Polsce ma problem z identyfikacją produktów zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju. Rozpoczęty przez Amazon program Climate Pledge
Ochrona środowiska WIŚNIOWSKI wsparł podwodne badania Morskiego Oka
2024-09-25 | 09:30

WIŚNIOWSKI wsparł podwodne badania Morskiego Oka

Podczas czterodniowej ekspedycji profesjonalni nurkowie-ekolodzy zdołali zbadać około 90% podwodnej szaty roślinnej jeziora. Wyniki badań stanowią kluczowy element dla ochrony środowiska
Ochrona środowiska Zarządzanie odpadami w budownictwie nabiera więc coraz większego znaczenia
2024-09-24 | 01:00

Zarządzanie odpadami w budownictwie nabiera więc coraz większego znaczenia

Według szacunków, między 2025 a 2030 rokiem sektor budowlany może globalnie wygenerować około 570 milionów ton odpadów budowlanych i rozbiórkowych (Construction

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.