Komunikaty PR

Accor rozwija marki premium i resorty w Europie Północnej

2021-12-22  |  15:00
Biuro prasowe

Accor, wiodąca na świecie grupa hotelarska posiadająca jeden z najbardziej zróżnicowanych i w pełni zintegrowanych ekosystemów, rozwija się w Europie Północnej, z 39 proc. udziału w rynku marek. W całym regionie Accor posiada ponad 1100 hoteli i 160 tys. pokoi oraz portfolio ponad 20 marek w 31 krajach, od Irlandii po Rosję.

Dynamiczny rozwój marek klasy premium w Europie nabrał tempa, gdy w 2021 roku Grupa Accor podpisała umowy na 16 hoteli sygnowanych markami Mövenpick, Swissôtel i MGallery, po czym otworzyła kolejnych sześć obiektów, po dwa dla każdej z tych marek. Wzmocnienie tej klasy obiektów Accor w regionie można ująć w liczbach: ponad 1000  oddanych do użytku pokoi i 2500 zaplanowanych.

Silny popyt na sektor kurortów w ciągu ostatnich 15 miesięcy znalazł odzwierciedlenie w rozwoju Accor w Europie Północnej: 11 z 16 podpisanych przez Accor obiektów premium w tym regionie sklasyfikowanych jest jako resorty.

Podsumowując rosnącą popularność obiektów wypoczynkowych w Europie, Camil Yazbeck, Senior Vice President Development, Accor Northern Europe, powiedział: Accor jest jednym z trzech światowych liderów w dziedzinie hoteli wypoczynkowych, co ma odzwierciedlenie w zaufaniu naszych partnerów do wspólnego rozwoju w tym roku. Sektor ten odznacza się ogromnym rozwojem w Europie Północnej, w regionie, który wcześniej nie był zdominowany przez tego rodzaju obiekty. Wspomniany przyrost obrazuje zmianę potrzeb konsumentów i więcej możliwości do odwiedzania niesamowitych wybrzeży i krain, jakie znamy w tej części Europy. Oczekujemy, że ta dynamika dla Accor sektorze kurortów, poparta silnym planem rozwoju, będzie kontynuowana.

Wzrost zasięgu marek premium Accor odbywał się za sprawą rozwoju Mövenpick Hotels & Resorts, co zaowocowało powiększeniem portfolio tej marki w regionie o 40% w 2021 roku i podpisaniem w 2021 r. ośmiu hoteli Mövenpick z ponad 1300 pokojami. Ekspansja marki Mövenpick najintensywniej przebiegała w Europie Wschodniej, wraz z trzema obiektami podpisanymi w tym roku w Polsce. W 2021 r. Accor otworzył w regionie dwa hotele tej marki: Mövenpick Hotel Lalez Durres w Albanii i Mövenpick Bazylea w Szwajcarii. Przewiduje się, że Mövenpick osiągnie globalny wzrost o 50% w ciągu najbliższych pięciu lat.

Swissôtel, marka o szwajcarskich korzeniach, również odnotowała znaczący rozwój. Na początku 2021 roku Accor otworzył flagowy obiekt w Szwajcarii, Swissôtel Kursaal Berno, a niedawno dołączył Swissôtel Wellness Resort Alatau Ałmaty w Kazachstanie. Grupa podpisała ponadto w 2021 r. umowy na kolejne cztery hotele i rezydencje Swissôtel.

Europa Wschodnia rozwijała portfolio marek premium MGallery za sprawą podpisania umów na trzy hotele w Polsce, Chorwacji i Albanii. Dziś Accor posiada 16 hoteli w kolekcji MGallery w Europie Północnej i planuje 50% wzrost marki w regionie w ciągu najbliższych trzech lat.

Omawiając powiększenie zasięgu w Europie, Camil Yazbeck dodał: „W ciągu ostatnich pięciu lat Accor przekształcił swoje portfolio, wzrastając z 16 marek do ponad 40, koncentrując się jednocześnie na segmentach o wysokiej wartości, w tym ultraluksusowych, markach luksusowych i premium. W tych dziedzinach widzimy dzisiaj szczególny progres. Marki premium stanowią 22% naszego ogólnego asortymentu w Europie Północnej i zdominowały naszą strategię rozwoju w 2021 roku. Mövenpick i Swissôtel to silne szwajcarskie marki, a MGallery to marka butikowa, dzięki czemu jest dokładnie tym, czego szukają dzisiejsi goście, szczególnie w erze post-Covid. Pullman pozostaje w centrum zainteresowania w regionie Gruzji, Niemiec i Bułgarii. Wspomniane wzmocnienie w 2021 roku to wyraźna oznaka siły naszych marek oraz zaufania, jakie Accor i nasi partnerzy pokładają w ożywiającym się rynku”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Czarny Potok Resort SPA & Conference z tytułem Najlepszego Hotelu SPA dla Rodzin Biuro prasowe
2024-04-29 | 22:00

Czarny Potok Resort SPA & Conference z tytułem Najlepszego Hotelu SPA dla Rodzin

Czarny Potok Resort SPA & Conference w Krynicy Zdroju został wyróżniony w organizowanym od 14 lat prestiżowym konkursie Perfect SPA Awards. Należący do grupy J.W. Construction
Turystyka Majówka w stylu eko. Sprawdź, jak wypoczywać aktywnie i w zgodzie z naturą!
2024-04-29 | 10:10

Majówka w stylu eko. Sprawdź, jak wypoczywać aktywnie i w zgodzie z naturą!

Obecnie na naszej planecie żyje siedem miliardów ludzi. Według prognoz Organizacji Narodów Zjednoczonych, do roku 2050 liczba ludności na świecie może wzrosnąć do 9,7
Turystyka Polacy na majówkę zaciskają pasa – w domu zostanie 60% z nas
2024-04-23 | 10:00

Polacy na majówkę zaciskają pasa – w domu zostanie 60% z nas

Tegoroczna majówka będzie wyjątkowo długa – biorąc 3 dni urlopu możemy przedłużyć weekend aż do 7 dni. Jednak nie wszyscy Polacy skorzystają z opcji wyjazdu w tym czasie. Z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.