Komunikaty PR

Aktywne wyciszenie – jak to zrobić w Trentino?

2020-01-29  |  16:40

Aktywne wyciszenie – jak to zrobić w Trentino?

Zimowe wczasy w górach to niekoniecznie tylko tradycyjne szusowanie po stoku. Niedaleko tras zjazdowych na miłośników natury i ośnieżonych szczytów czekają lasy osnute głęboką ciszą. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji dla tych, którzy chcieliby aktywnie wypocząć w malowniczym włoskim Trentino.

Na trasie od świtu do zmierzchu

Od stycznia do marca 2020 TrentinoSkiSunrise zaprasza miłośników narciarstwa do jazdy o świcie po pustych i świeżo ubitych ratrakami trasach. Oczywiście poranna przygoda rozpoczyna się od pożywnego śniadania, przygotowanego z najwyższej jakości  produktów lokalnych przez doświadczonych szefów kuchni. Po tak świetnym starcie kolej na zapierający dech w piersiach rześki zjazd.

Aby wziąć udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, wystarczy wybrać jedną z licznych propozycji dostępnych na wszystkich ważniejszych obszarach narciarskich Trentino. Stale wydłużająca się lista wydarzeń dostępna jest w internecie (www.visittrentino.info).

Pełny relaks na biegówkach

 

Wyobraź sobie ciszę w lesie, intensywny błękit nieba oraz skrzącą się biel śniegu, a wszystko to w czarującym otoczeniu Dolomitów. Dla tych, którzy pragną cieszyć się zimą bez pośpiechu, zatopić się w milczącej przyrodzie, odetchnąć pełną piersią i odnaleźć swój naturalny rytm, narciarstwo biegowe jest zajęciem idealnym. Włoski region Trentino to świetne miejsce do uprawiania tej dyscypliny. Oferuje trasy odpowiednie dla każdego – od początkujących narciarzy po doświadczonych ekspertów.

Trentino to „biegówkowy” raj, ze względu nie tylko na piękno przyrody, ale również na świetne udogodnienia i usługi oferowane miłośnikom tej dyscypliny. Nieprzypadkowo właśnie w Trentino trzykrotnie odbyły się Mistrzostwa Świata, dziesiątki etapów Pucharu Świata, Tour de Ski oraz słynna Marcialonga. Zintegrowany system SuperNordicSkipass zapewnia dostęp do 16 obszarów narciarskich oraz korzystania ze specjalnych usług i udogodnień, szkółek jazdy, lokali, w których można odpocząć i nasmarować narty, nie wspominając o zawsze idealnie utrzymanych i świetnie ośnieżonych trasach.

Bogate szlaki Trentino

Istnieje wiele tras w całości położonych na terenie Trentino. W Val di Fiemme trzeba wypróbować szlak Marcialonga. Szlak ten, o łącznej długości 27 km, przebiega przez lasy i pokryte białym puchemłąki, łącząc Predazzo i Molina di Fiemme.

Trasa Gervasi to prawdziwy skarb regionu, znajdujący się w odległości zaledwie kilku kilometrów od Trydentu, na płaskowyżu Viote del Monte Bondone – z ośmiokilometrowej trasy można podziwiać Dolomity Brenta w pełnej krasie i dojrzeć nawet Lagorai oraz Pale di San Martino.

Kto natomiast marzy, aby całkowicie zanurzyć się w pięknie parku krajobrazowego Parco Naturale Adamello Brenta, powinien wybrać się na przełęcz Campo Carlo Magno, niedaleko miejscowości Madonna di Campiglio. Na dziesięciokilometrowej trasie narciarze, gdy tylko wyjadą z lasu, mogą podziwiać majestatyczny kształt Dolomitów. Podążając po pokrytych śniegiem łąkach, dojeżdża się do górskiej chaty Malga Mondifrà.

15-kilometrowy szlak Pista Passo Coe w Alpach Cymbryjskichjest trudny i wymagający, dostarcza jednak wielu wrażeń.Najlepiej rozpocząć jazdę rano i cieszyć się podjazdami i zjazdami, które przebiegają tuż obok górskich chat, jodłowych lasów i starych kamieni granicznych Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Niedaleko stąd do 12-kilometrowego szlaku Pista Lavarone w Millegrobbe, wzdłuż którego napotkać można urokliwe chaty górskie pokryte świeżym śniegiem.

Śnieżne pejzaże

Zimą region Trentino zaskakuje swoich gości na każdym kroku. Wystarczy założyć rakiety śnieżne i wybrać się na wędrówkę szlakami i leśnymi drogami, aby odkryć bogactwo tego regionu: górskie chaty, rozległe polany i niepowtarzalne widoki.

Idealnym miejscem na spacery na rakietach śnieżnych są trzy parki Trentino: Paneveggio-Pale di San Martino, Adamello Brenta oraz Parco nazionale dello Stelvio. Podczas wyprawy przekonać się można, że wbrew pozorom otulona białym puchem przyroda nie śpi, o czym świadczą liczne ślady zwierząt, pozostawione na śniegu wzdłuż szlaków.

Let’s Dolomites – towarzysze zimowych przygód

W towarzystwie Przewodników Alpejskich Trentino (Guide Alpine del Trentino) przygody na śniegu, w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, to prawdziwa frajda. W ramach projektu Let’s Dolomites, skupiającej profesjonalnych przewodników po tych górach, oferta proponowanych zajęć jest niezwykle bogata: wyprawy na rakietach śnieżnych, skialpinizm, wspinaczka po lodospadach. Do wyboru wycieczki jednodniowe bądź poważniejsze, kilkudniowe wyprawy trekkingowe na rakietach śnieżnych bądź na nartach do skialpinizmu, przewidujące przejścia z jednego schroniska do drugiego.

Wycieczki dostępne są dla każdego, kto dysponuje dobrą kondycją i przeszedł chociaż minimalny trening. W trakcie wyprawy bądź po dotarciu do schroniska przewodnicy udzielą rad i wyjaśnią podstawowe zagadnienia z zakresu nauki o śniegu, bezpieczeństwa, czytania map topograficznych oraz prawidłowego korzystania z przyrządów do autoratownictwa.

 

Więcej informacji na temat innych atrakcji regionu Trentino można znaleźć na stronie: https://www.visittrentino.info/pl/

 

Jak dojechać do Trentino?

Do Trentino najszybciej dotrzemy samolotem, zaś z lotniska – autobusem lub taksówką. Poniżej mapa, na której napisano, jaka odległość dzieli poszczególne rejony Trentino od najbliższych lotnisk. Oczywiście latają tam tanie linie, takie jak Wizzair i Ryanair. Z Polski można również jechać samochodem lub autobusem, ale jest to dłuższa podróż. Podróż samochodem z Warszawy do Trento (stolicy regionu) może trwać ok. 16 h.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Arche pomoże powodzianom. Wielka kwota wsparcia Biuro prasowe
2024-09-27 | 01:00

Arche pomoże powodzianom. Wielka kwota wsparcia

Grupa Arche już w pierwszych dniach klęski żywiołowej powołała Sztab Pomocy Powodzianom, w którego skład wchodzą dyrektorzy hoteli położonych na terenie całego kraju, a wszelkie
Turystyka NIE ODWOŁUJCIE WYJAZDÓW. POŁUDNIE POTRZEBUJE TURYSTÓW
2024-09-20 | 13:00

NIE ODWOŁUJCIE WYJAZDÓW. POŁUDNIE POTRZEBUJE TURYSTÓW

– Jesteśmy, działamy, zanim odwołacie rezerwację upewnijcie się czy to konieczne – za pośrednictwem platformy Nocowanie.pl właściciele obiektów noclegowych na południu
Turystyka Zamek Janów Podlaski rusza z jesienno-zimową ofertą MICE
2024-09-16 | 01:00

Zamek Janów Podlaski rusza z jesienno-zimową ofertą MICE

—  Organizacja wydarzenia, konferencji, szkolenia, bankietu czy imprezy integracyjnej  w okresie listopad-marzec to strzał w dziesiątkę. Ten przedział daje większą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Światowy system żywnościowy może się załamać w ciągu kilkudziesięciu lat. Potrzebne są innowacje i bardziej zrównoważone metody produkcji

Ukryte koszty związane z negatywnym wpływem światowego systemu żywnościowego na środowisko i zdrowie publiczne wynoszą ok. 15 mld dol. rocznie – pokazał niedawny raport Food System Economic Commission (FSEC). Naukowcy wskazują w nim, że obecne modele produkcji i dystrybucji żywności przyczyniają się m.in. do zmian klimatu, utraty bioróżnorodności, nierówności społecznych i częstszego występowania chorób cywilizacyjnych. Przewiduje się, że wskutek wzrostu populacji te modele załamią się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Według ONZ do 2050 roku liczba mieszkańców Ziemi sięgnie już ok. 10 mld, a prognozy World Resources Institute wskazują, że to pociągnie za sobą aż 56-proc. lukę w produkcji żywności. Żeby wyżywić planetę – a przy tym ograniczyć wpływ na klimat – konieczne będzie przejście na bardziej zrównoważone systemy żywnościowe i innowacyjne metody wytwarzania pożywienia.

Telekomunikacja

Miasta stawiają na cyfryzację i inteligentne rozwiązania. To zwiększa ich atrakcyjność dla mieszkańców i inwestorów

Smart city to dziś nie tylko implementowanie w miastach nowoczesnych technologii, ale też dostosowywanie systemów do potrzeb mieszkańców. W inteligentnych miastach życie ma być wygodniejsze, tańsze i bardziej zielone. Ten trend widać również w polskich miastach, które stawiają na smart rozwiązania do zarządzania m.in. infrastrukturą komunikacyjną, wodociągową czy oświetleniową. O korzyściach płynących z takich inwestycji eksperci rozmawiali podczas Kongresu Zdrowe Miasta.

DlaWas.info

Transport

Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki

Naukowcy z Australii sprawdzili, w jakim stopniu turystyka wpływa na naszą kondycję oraz jaki ma wpływ na ciało i psychikę. Wykorzystali do tego teorię stosowaną do tej pory w fizyce. Wnioski nie są jednoznaczne. Podróżowanie sprzyja poprawie zdrowia, pozytywnie oddziałując na najważniejsze układy w organizmie, i opóźnia proces starzenia, ale wyjazdy mogą mieć też negatywne konsekwencje, w postaci np. większego narażenia na choroby zakaźne, wypadki czy przemoc.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.