B&B Hotels: 180 mln euro na międzynarodowy rozwój sieci
Grupa B&B Hotels zadbała o zabezpieczenie swojej sytuacji finansowej pozyskując 180 mln euro, z czego 100 mln euro to fundusze pochodzące z uruchomionego kredytu bankowego, a 80 mln euro to wynik podwyższenia kapitału. Pozwoli to na realizację ambitnych planów rozwojowych w Europie oraz na świecie. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na kontynuację akwizycji i budowę nowych hoteli w ciągu najbliższych 5 do 10 lat, także w Polsce.
Choć pandemia koronowirusa spowodowała wyhamowanie działalności hotelarskiej na całym świecie, B&B Hotels nie ma wątpliwości, że ta aktywność ponownie wzrośnie, gdy tylko pojawią się warunki ułatwiające podróżowanie. Grupa nie zapomina o swoich planach rozwoju, niezmiennie chcąc pojawiać się w kolejnych destynacjach, a co za tym idzie – jeszcze lepiej spełniać oczekiwania swoich gości.
Jednym z elementów realizacji tej strategii jest aktualne przejęcie sieci LetoMotel w Niemczech. Od 1 marca 2021 r. cztery hotele tej sieci działają już pod nazwami: B&B Hotel München-Moosach, B&B Hotel München-Trudering, B&B Hotel München-Olympiapark oraz B&B Hotel Nürnberg City-Süd. B&B Hotel Augsburg-West jest obecnie w budowie i ma zostać otwarty w czerwcu tego roku. Dzięki tej transakcji portfolio B&B Hotels obejmuje obecnie 142 hotele w 91 niemieckich miastach. Tym samym Grupa jest o krok bliżej celu, jakim jest rozszerzenie sieci do 300 hoteli w Niemczech do 2030 roku.
W sumie w tym roku na całym świecie planowanych jest co najmniej 70 otwarć, a niektóre obiekty zadebiutują już w najbliższej przyszłości.
– Chciałbym podziękować naszym inwestorom i akcjonariuszom – w szczególności naszemu głównemu akcjonariuszowi Goldman Sachs – którzy od razu odpowiedzieli na naszą prośbę o pozyskanie kapitału. To pokazuje, że branża hotelarska ma przed sobą świetlaną przyszłość, pomimo tego, że została silnie dotknięta przez aktualny kryzys zdrowotny – mówi Fabrice Collet, prezes i dyrektor generalny grupy B&B Hotels i dodaje: – W B&B Hotels stawiamy na to, że po zakończeniu kryzysu każdy będzie miał tylko jedno pragnienie: podróżować. Niezależnie od tego, czy celem będzie odwiedzenie krewnych, podróż biznesowa czy po prostu zmiana otoczenia – podróżni będą potrzebować rozwiązań noclegowych, które z pewnością znajdą w hotelach sieci B&B, gdzie zagwarantowane będą również optymalne warunki sanitarne.
B&B Hotels to międzynarodowa sieć hotelowa, która zasłynęła połączeniem doskonałej lokalizacji swoich obiektów z profesjonalną obsługą i korzystnymi cenami. Pod jej szyldem działa ponad 500 hoteli w 12 krajach (stan na marzec 2021): we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Austrii, Belgii, Czechach, Portugalii, Słowenii i Szwajcarii, a także w Brazylii. W naszym kraju pod marką B&B Hotels funkcjonuje 8 hoteli: po jednym w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Toruniu, Nowym Targu oraz w Rzeszowie. W najbliższych miesiącach na tę listę wpisze się także Lublin. Jednocześnie sieć pracuje nad kolejnymi otwarciami.
www.hotelbb.com
www.facebook.com/BB.Hotels.Polska

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.