B&B Hotels: 180 mln euro na międzynarodowy rozwój sieci
Grupa B&B Hotels zadbała o zabezpieczenie swojej sytuacji finansowej pozyskując 180 mln euro, z czego 100 mln euro to fundusze pochodzące z uruchomionego kredytu bankowego, a 80 mln euro to wynik podwyższenia kapitału. Pozwoli to na realizację ambitnych planów rozwojowych w Europie oraz na świecie. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na kontynuację akwizycji i budowę nowych hoteli w ciągu najbliższych 5 do 10 lat, także w Polsce.
Choć pandemia koronowirusa spowodowała wyhamowanie działalności hotelarskiej na całym świecie, B&B Hotels nie ma wątpliwości, że ta aktywność ponownie wzrośnie, gdy tylko pojawią się warunki ułatwiające podróżowanie. Grupa nie zapomina o swoich planach rozwoju, niezmiennie chcąc pojawiać się w kolejnych destynacjach, a co za tym idzie – jeszcze lepiej spełniać oczekiwania swoich gości.
Jednym z elementów realizacji tej strategii jest aktualne przejęcie sieci LetoMotel w Niemczech. Od 1 marca 2021 r. cztery hotele tej sieci działają już pod nazwami: B&B Hotel München-Moosach, B&B Hotel München-Trudering, B&B Hotel München-Olympiapark oraz B&B Hotel Nürnberg City-Süd. B&B Hotel Augsburg-West jest obecnie w budowie i ma zostać otwarty w czerwcu tego roku. Dzięki tej transakcji portfolio B&B Hotels obejmuje obecnie 142 hotele w 91 niemieckich miastach. Tym samym Grupa jest o krok bliżej celu, jakim jest rozszerzenie sieci do 300 hoteli w Niemczech do 2030 roku.
W sumie w tym roku na całym świecie planowanych jest co najmniej 70 otwarć, a niektóre obiekty zadebiutują już w najbliższej przyszłości.
– Chciałbym podziękować naszym inwestorom i akcjonariuszom – w szczególności naszemu głównemu akcjonariuszowi Goldman Sachs – którzy od razu odpowiedzieli na naszą prośbę o pozyskanie kapitału. To pokazuje, że branża hotelarska ma przed sobą świetlaną przyszłość, pomimo tego, że została silnie dotknięta przez aktualny kryzys zdrowotny – mówi Fabrice Collet, prezes i dyrektor generalny grupy B&B Hotels i dodaje: – W B&B Hotels stawiamy na to, że po zakończeniu kryzysu każdy będzie miał tylko jedno pragnienie: podróżować. Niezależnie od tego, czy celem będzie odwiedzenie krewnych, podróż biznesowa czy po prostu zmiana otoczenia – podróżni będą potrzebować rozwiązań noclegowych, które z pewnością znajdą w hotelach sieci B&B, gdzie zagwarantowane będą również optymalne warunki sanitarne.
B&B Hotels to międzynarodowa sieć hotelowa, która zasłynęła połączeniem doskonałej lokalizacji swoich obiektów z profesjonalną obsługą i korzystnymi cenami. Pod jej szyldem działa ponad 500 hoteli w 12 krajach (stan na marzec 2021): we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Austrii, Belgii, Czechach, Portugalii, Słowenii i Szwajcarii, a także w Brazylii. W naszym kraju pod marką B&B Hotels funkcjonuje 8 hoteli: po jednym w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Toruniu, Nowym Targu oraz w Rzeszowie. W najbliższych miesiącach na tę listę wpisze się także Lublin. Jednocześnie sieć pracuje nad kolejnymi otwarciami.
www.hotelbb.com
www.facebook.com/BB.Hotels.Polska
Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Marka Spark by Hilton wkracza na polski rynek z dwoma nowymi hotelami
Inwestycje w sektorze turystycznym: jak aparthotele i obiekty SPA zmieniają nadmorskie miasta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.