B&B Hotels: 180 mln euro na międzynarodowy rozwój sieci
Grupa B&B Hotels zadbała o zabezpieczenie swojej sytuacji finansowej pozyskując 180 mln euro, z czego 100 mln euro to fundusze pochodzące z uruchomionego kredytu bankowego, a 80 mln euro to wynik podwyższenia kapitału. Pozwoli to na realizację ambitnych planów rozwojowych w Europie oraz na świecie. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na kontynuację akwizycji i budowę nowych hoteli w ciągu najbliższych 5 do 10 lat, także w Polsce.
Choć pandemia koronowirusa spowodowała wyhamowanie działalności hotelarskiej na całym świecie, B&B Hotels nie ma wątpliwości, że ta aktywność ponownie wzrośnie, gdy tylko pojawią się warunki ułatwiające podróżowanie. Grupa nie zapomina o swoich planach rozwoju, niezmiennie chcąc pojawiać się w kolejnych destynacjach, a co za tym idzie – jeszcze lepiej spełniać oczekiwania swoich gości.
Jednym z elementów realizacji tej strategii jest aktualne przejęcie sieci LetoMotel w Niemczech. Od 1 marca 2021 r. cztery hotele tej sieci działają już pod nazwami: B&B Hotel München-Moosach, B&B Hotel München-Trudering, B&B Hotel München-Olympiapark oraz B&B Hotel Nürnberg City-Süd. B&B Hotel Augsburg-West jest obecnie w budowie i ma zostać otwarty w czerwcu tego roku. Dzięki tej transakcji portfolio B&B Hotels obejmuje obecnie 142 hotele w 91 niemieckich miastach. Tym samym Grupa jest o krok bliżej celu, jakim jest rozszerzenie sieci do 300 hoteli w Niemczech do 2030 roku.
W sumie w tym roku na całym świecie planowanych jest co najmniej 70 otwarć, a niektóre obiekty zadebiutują już w najbliższej przyszłości.
– Chciałbym podziękować naszym inwestorom i akcjonariuszom – w szczególności naszemu głównemu akcjonariuszowi Goldman Sachs – którzy od razu odpowiedzieli na naszą prośbę o pozyskanie kapitału. To pokazuje, że branża hotelarska ma przed sobą świetlaną przyszłość, pomimo tego, że została silnie dotknięta przez aktualny kryzys zdrowotny – mówi Fabrice Collet, prezes i dyrektor generalny grupy B&B Hotels i dodaje: – W B&B Hotels stawiamy na to, że po zakończeniu kryzysu każdy będzie miał tylko jedno pragnienie: podróżować. Niezależnie od tego, czy celem będzie odwiedzenie krewnych, podróż biznesowa czy po prostu zmiana otoczenia – podróżni będą potrzebować rozwiązań noclegowych, które z pewnością znajdą w hotelach sieci B&B, gdzie zagwarantowane będą również optymalne warunki sanitarne.
B&B Hotels to międzynarodowa sieć hotelowa, która zasłynęła połączeniem doskonałej lokalizacji swoich obiektów z profesjonalną obsługą i korzystnymi cenami. Pod jej szyldem działa ponad 500 hoteli w 12 krajach (stan na marzec 2021): we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Austrii, Belgii, Czechach, Portugalii, Słowenii i Szwajcarii, a także w Brazylii. W naszym kraju pod marką B&B Hotels funkcjonuje 8 hoteli: po jednym w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Toruniu, Nowym Targu oraz w Rzeszowie. W najbliższych miesiącach na tę listę wpisze się także Lublin. Jednocześnie sieć pracuje nad kolejnymi otwarciami.
www.hotelbb.com
www.facebook.com/BB.Hotels.Polska
Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki!
Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024
Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.