BON TURYSTYCZNY KOŃCZY WAŻNOŚĆ JUŻ W MARCU
To ostatni moment by wykorzystać bon turystyczny, którego ważność kończy się 31 marca. Wizeprezes sieci hoteli NAT, Aleksander Wierzba, skomentował ilu Polaków dotychczas skorzystało z bonu i jakie kierunki urlopowe wybierali.
1. Czy dużo Polaków wykorzystało dotychczas ten bon?
Do początku marca 2023 roku Polacy aktywowali prawie 4 mln bonów turystycznych, z oferty skorzystało ponad 6,3 mln dzieci. Dla niektórych dzieci, wprowadzenie bonu było pierwszą szansą na spędzenie wakacji poza domem. Wprowadzenie bonu jako rozwiązanie wspierające obiekty turystyczne w trakcie pandemii, pozwoliło polskim rodzinom na wspólne wyjazdy i poznanie przepięknych zakątków Polski. Do końca marca nie pozostało już dużo czasu. Po tym czasie niestety możliwości realizacji bonu nie będzie.
2. Czy hotele zauważyły, że na ostatnią chwilę Polacy zaczęli rezerwować pobyty i wykorzystywać bony?
W siec NAT zauważyliśmy delikatny wzrost zainteresowania wykorzystaniem bonów. Klienci mają możliwość zaliczkowania bonem turystycznym pobytów wakacyjnych w nadchodzącym sezonie. Niestety nie są to już tak duże ilości jak na początku obowiązywania programu.
3. Czego szukają rodziny na wyjazdach?
Każda rodzinna jest inna. Jedne preferują górskie spacery, inne leniwe plażowanie. Choć nad morzem można również aktywnie spędzać czas! Jedni szukają ciszy i spokoju, a inni gwaru większej nadmorskiej miejscowości. W sieci NAT każdy znajdzie dla siebie coś, co sprosta jego oczekiwaniom. Od dużego, turystycznie gwarnego Świnoujścia czy Kołobrzegu po spokój i ciszę Kalborni czy Piwnicznej. Miejscowości ciągle rozwijają swoje bazy, powstają nowe atrakcje - a wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego Klienta.
4. W jakich rejonach Polacy najczęściej wykorzystywali bon?
Bony najczęściej realizowane były w hotelach i ośrodkach nad morzem. Jest to główny kierunek wypoczynku rodzinnego. Piękne lokalizacje naszych obiektów, bardzo dobre jedzenie, sale zabaw w hotelach, ośrodkach, animacje dla dzieci sprawiają, że oferta NAT jest bardzo atrakcyjna. Statystyki wskazują, że najwięcej bonów zostało zrealizowane w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Trend ogólnopolski pokrył się z danymi zaobserwowanymi przez NAT. Realizacja bonów w obiektach nadmorskich stanowiła ponad 70% wszystkich bonów, jakie goście zgłosili podczas rezerwacji.
Wśród obiektów sieci NAT z bonów najwięcej gości skorzystało w Krynicy Morskiej, Sarbinowie i Bukowinie Tatrzańskiej. Krynica Morska i Sarbinowo w okresie wakacji mają charakter rodzinny. Struktury pokoi, domków, oferta animacji i atrakcji dla dzieci sprzyja wypoczynkowi rodzin w tych dwóch obiektach. Trzecie miejsce Bukowiny jest dla nas zaskoczeniem. Uczestnictwo w programie zweryfikowało nasze podejście do tego, który obiekt uchodzi wśród Klientów za rodzinny. Zdanie naszych gości jest najważniejsze, a wybór m.in. Bukowiny pokazał, że obiekty górskie również mogą być atrakcyjne dla gości z dziećmi.

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.