Komunikaty PR

Dla koneserów muzyki klasycznej, jazz, folk czy współczesnej prezentowanych przy

2022-08-02  |  15:00

Na spragnionych zanurzenia się w wyjątkowych dźwiękach muzyki klasycznej, jazz, folk czy współczesnej prezentowanych przy akompaniamencie słońca i szczytów Dolomitów czeka jedyny w swoim rodzaju festiwal. Od 22 sierpnia do 23 września 2022 r. I Suoni delle Dolomiti (Dźwięki Dolomitów) powraca do gór regionu Trentino we Włoszech, by cieszyć zarówno pasjonatów aktywnego wypoczynku, jak i wielbicieli muzyki na żywo. Udział w koncertach jest bezpłatny i zarazem bezcenny.

 

Miesiąc magicznych, muzycznych doznań

W ramach festiwalu przez cały miesiąc światowej klasy muzycy i odkrywcy górskich przygód spotykają się na polanach ukrytych wśród Dolomitów — gór wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, by wspólnie doświadczać i smakować muzyki wymykającej się wszelkim formom. Dźwięki instrumentów dialogują z otaczającym krajobrazem, grają z echem i wiatrem, tworząc angażującą przestrzeń do rozmowy między artystami, publicznością i naturą.

XXVIII edycja Sounds of the Dolomites obfitować będzie w inspirujące wydarzenia na łonie natury. Na uczestników festiwalu czeka aż 16 pasjonujących, artystycznych występów. Wśród artystów nie zabraknie także pomysłodawcy festiwalu - włoskiego wiolonczelisty i muzyka Mario Brunello. Będzie można go spotkać i posłuchać już we wrześniu w Dolomitach Brenta.

 

17 wydarzeń, jeden wspólny głos natury i muzyki

Głównym założeniem festiwalu jest prezentacja muzyki zanurzonej w przyrodzie, w miejscu które nie stawia barier dla prawdziwych emocji i doświadczeń. To okazja do przeżycia niezwykłej podróży w cieniu 290 milionów lat historii zapisanych w skałach Dolomitów.

Dolomity nazywane są „Bladymi górami”, a to za sprawą wapienno-magnezowych skał, tworzących smukłe, strzeliste formacje, które odbijając kolory zachodzącego i wschodzącego słońca, mienią się całą feerią barw. Ciężko wyobrazić sobie lepszą scenerię do okrywania natury i muzyki. Jedynym warunkiem uczestnictwa w tych, jakże wyjątkowych imprezach jest pokonanie górskich szlaków wiodących do schronisk i miejsc na otwartym powietrzu, gdzie wystąpią artyści i goście związani z muzyką i górami. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Festiwal rozpocznie się 22 sierpnia w Malga Tassula w Val Nana, u podnóża góry Peller w Dolomitach Brenta pełnym emocji i przemyśleń koncertem Radiodervish, który będzie swego rodzaju hołdem dla Franco Battiato. Dwa dni później, w Camp Centener nad Madonna di Campiglio, wystąpi berlińska piosenkarka i autorka tekstów o bluesowym brzmieniu — Alice Phoebe Lou.

 

Dla miłośników klasyki

26 sierpnia na Monte Agnello w Val di Fiemme, u podnóża masywu Latemar wybrzmią dźwięki najlepszej holenderskiej orkiestry smyczkowej o międzynarodowej renomie — Amsterdam Sinfonietta, otwierając tym samym program muzyki klasycznej Festiwalu. Kontynuacja tego wydarzenia odbędzie się 2 września w Dolomitach Brenta z Ensemble Zefiro, jedną z najbardziej docenianych formacji muzyki dawnej i barokowej.

W rozległym otoczeniu chat i łąk doliny, 5 września na Malga Canvere usłyszymy Vittorio Ghielmi i Suonaru Parlente Orchestra, a 14 września w okolicy Jeziora Bombasel w oryginalnym repertuarze wystąpi Trio Italiano d’Archi. Następnie 16 września, łąki Vallesinella Alta w Dolomitach Brenta powitają Arde Trio. Ostatnie wydarzenie poświęcone muzyce klasycznej, będzie miało miejsce 19 września w schronisku Pertini u podnóża góry Sassolungo. Wystąpią tam dwie młode, acz już uznane na międzynarodowej scenie artystki — skrzypaczka Alena Baeva i wiolonczelistka Anastasia Kobekina.

 

Rytmy i style z całego świata

U stóp Pale di San Martino, 31 sierpnia połączą się głosy Accent, projektu muzycznego, którego znakiem rozpoznawczym jest jazz i śpiew a cappella. Pozostając w podobnych klimatach, 7 września w schronisku Cacciatore w Val d’Ambiez, duet Jeana Louisa Matiniera (akordeon) i Kevina Seddiki (gitara) wystąpi z projektem „Rivages”. Dwa dni później pokaz, łączący swing, cygański jazz, afrykańsko-amerykańskie i latynoskie rytmy będzie udziałem kwartetu Hali Gwardii. 18 września zaś w Passo Lavaze, w specjalnym hołdzie dla muzyki Chicka Corea, spotkają się artystyczne dusze Andrei Dulbecco, Alessandro Bianchiniego, Marco Micheli i Nicola Angelucci.

 

Między światłem a ciemnością

Podczas jednego z bardziej magicznych momentów w górach, kiedy pierwsze światło świtu spotyka się z ciemnością nocy, 29 sierpnia na naturalnym tarasie widokowym Pra Martin odbędzie się wyjątkowy koncert. Marco Paolini, razem z gitarzystą Aberto Zilotto wystąpią w projekcie poświęconym pisarzowi Luigiemu Meneghello.

Wydarzenie, które uosabia ducha Festiwalu to z pewnością dwudniowy trekking zaplanowany w terminie 10-12 września w Dolomitach Brenta. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w specjalnym projekcie, który Mario Brunello zrealizuje wspólnie z Gevorgiem Dabaghyanem. Udział w muzycznym trekkingu jest płatny i wymaga rezerwacji. Zwieńczenie wspólnej wędrówki nastąpi w otoczeniu szczytów Brenty, na łąkach Malga Brenta Bassa. Muzycy wystąpią tam wraz z Narodowym Chórem Kameralnym Armenii i Dabaghyan Duduk Trio. Koncert połączy echa historycznych ormiańskich melodii klasztornych z sakralnymi polifoniami europejskimi, a także z tradycyjnymi pieśniami ludowymi i akcentami tanecznymi, zakorzenionymi w historii dawnych kontynentów.

Zamknięcie edycji 2022 odbędzie się na scenach, które nie przestają zachwycać. 21 września Villa Welsperg w Val Canali przyjmie Stefano Belisari. Artysta znany jako Elio, z pięcioma innymi ekstrawaganckimi towarzyszami muzycznej podróży, złoży hołd wielkiemu Enzo Jannacciemu. Max Gazzè – gość imprezy finałowej 23 września w Val San Nicolo – Val di Fassa, zaprezentuje śródziemnomorskie rytmy, w których przebrzmiewają także zachodnie akcenty, a Północ i Południe łączą się w charakterystyczną dla twórcy muzyczną sygnaturę.

Więcej informacji na temat festiwalu Sounds of the Dolomites 2022:

https://www.visittrentino.info/en/isuonidelledolomiti

Więcej informacji o letnich atrakcjach Trentino można znaleźć na stronie: https://www.visittrentino.info/pl

 

KALENDARIUM FESTIWALU 2022:

 • 22.08, Malga Tassula w Val Nana, u podnóża góry Peller, Dolomity Brenta – koncert Radiodervish w hołdzie dla Franco Battiato

 • 24.08, Camp Centener nad Madonna di Campiglio - występ Phoebe Lou

 • 26.08, Monte Agnello, Val di Fiemme – występ Amsterdam Sinfonietta w towarzystwie grupy Latemar

 • 29.08, Pra Martin, Val di Fassa- specjalny koncert Marco Paolini i Aberto Zilotto w projekcie poświęconym pisarzowi Luigiemu Meneghello

 • 31.08, Pale di San Martino – koncert Accent

 • 02.09, Pinzolo, Dolomity Brenta – występ Ensemble Zefiro

 • 05.09, Malga Canvere, Val di Fiemme – występ Vittorio Ghielmi i Suonaru Parlente Orchestra

 • 07.09, schronisko Cacciatore w Val d’Ambiez – koncert duetu Jeana Louisa Matiniera i Kevina Seddiki

 • 09.09, Col Margherita, Val di Fassa - występ kwartetu Hali Gwardii

 • 10-12.09, Madonna di Campiglio, Dolomity Brenta - trekking prowadzony przez Mario Brunello i Gevorga Dabaghyanem

 • 12.09, Malga Brenta Bassa, Dolomity Brenta - występ Mario Brunello, Narodowego Chóru Kameralnego Armenii, Gevorga Dabaghyan Duduk Trio

 • 14.09, Jeziora Bombasel, Val di Fiemme - koncert Trio Italiano d’Archi

 • 16.09, Vallesinella Alta, Dolomity Brenta – występ Arde Trio

 • 18.09, Passo Lavaze, Val di Fiemme - koncert Andrei Dulbecco, Alessandro Bianchiniego, Marco Micheli i Nicola Angelucci w specjalnym hołdzie dla muzyki Chicka Corea

 • 19.09, schronisko Pertini, u podnóża góry Sassolungo - występ skrzypaczki Alena Baeva i wiolonczelistki Anastasia Kobekina

 • 21.09, Villa Welsperg w Val Canali – występ Elio, Seby Burgio, Martino Malacrida, Pietro Martinelli, Sophia Tomelleri, Giulio Tullio w hołdzie Enzo Jannacciemu

 • 23.09, Val San Nicolo, Val di Fassa - finałowy koncert Max Gazzè

Fot. Federico Modica; Daniele Lira

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka 1 milion Polaków w Chorwacji! Biuro prasowe
2022-09-21 | 11:30

1 milion Polaków w Chorwacji!

Przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce z radością informuje, że w dniu 20 września 2022 roku przekroczono magiczną liczbę 1 mln Gości z Polski! Według
Turystyka Ruszył najbardziej różnorodny festiwal kultury i sztuki w Türkiye (Turcji)
2022-09-20 | 01:00

Ruszył najbardziej różnorodny festiwal kultury i sztuki w Türkiye (Turcji)

Organizowane przez tureckie Ministerstwo Kultury i Turystyki „Festiwale Szlaku Kulturowego Turcji” (Türkiye Cultural Route Festivals) obejmują swym zasięgiem pięć miast,
Turystyka Bogactwo przyrody – Parki Narodowe w Türkiye (Turcji)
2022-09-20 | 01:00

Bogactwo przyrody – Parki Narodowe w Türkiye (Turcji)

Türkiye (Turcja) zachwyca nie tylko zabytkami, ale również wspaniałą przyrodą. Pełno tu różnorodnych krajobrazów, rzadkich gatunków roślin i zwierząt.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

raca w Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Luka płacowa między kobietami a mężczyznami nie maleje. Wyrównanie różnic może potrwać jeszcze co najmniej 130 lat

Gender gap to problem społeczny w globalnym, jak i polskim wymiarze. Według danych McKinsey & Company w Polsce kobiety stanowią ponad połowę populacji i aż 66 proc. osób kończących studia wyższe, ale mają niższy udział w rynku pracy i nieproporcjonalnie mniej zarabiają. Luka płacowa, według ostatniego raportu World Economic Forum „Global Gender Gap Report 2022”, wynosi 8,7 proc., choć w niektórych branżach i według niektórych metodologii jest ponad dwukrotnie wyższa. Szansą na szybkie wyrównanie jej może się jednak okazać projekt unijnej dyrektywy, który zmusi pracodawców do większej transparentności w wynagrodzeniach. 

Przemysł

Opracowany w Polsce system narzędzi inżynierskich zwiększy wydajność silników lotniczych. Pozwoli też przewidzieć konieczność remontu silnika samolotu i związane z tym koszty

Poprawa wydajności silników i możliwość optymalizacji kosztów ich eksploatacji czy remontów – to elementy, które mają duże znaczenie dla linii lotniczych. General Electric Company Polska pracuje nad systemem, który na podstawie obliczeń dokonanych przez algorytmy sztucznej inteligencji ułatwi projektowanie części lotniczych poprzez optymalizację charakterystyk odpowiedzialnych za zużycie paliwa i emisję. Platforma opracuje też prognozy dotyczące planowania czynności serwisowych w trakcie eksploatacji silników, tak aby flota lotnicza działała jak najwydajniej. Wdrożenie trzymodułowego projektu przyniesie korzyści nie tylko przewoźnikom i serwisom naprawczym, lecz także przyczyni się do osiągnięcia celu dekarbonizacji transportu.

Motoryzacja

Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży. Elektryfikacja dużą szansą dla tego segmentu rynku

W ubiegłym roku sprzedaż AMG, sportowego i wyczynowego brandu Mercedesa, wzrosła o blisko 17 proc. do rekordowych 146 tys. egzemplarzy. Polska jest dla tej marki czwartym rynkiem zbytu w Europie, a gdański AMG Brand Center jednym z nielicznych jej salonów na świecie. – Ten segment rynku rośnie na całym świecie i „młodnieje”, bo przyciąga coraz młodszych klientów – mówi Philipp Schiemer, dyrektor generalny marki Mercedes-AMG. W kolejnych latach będą ich przyciągać dwa trendy – elektromobilność i cyfryzacja, czyli m.in. wejście w e-wyścigi. AMG zaprezentowało właśnie specjalne odsłony swoich flagowych modeli przygotowane na 55. urodziny.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.