Górski relaks to sposób na udane wakacje
Wakacje rozpoczną się lada moment, więc warto już zaplanować i zarezerwować urlop w urokliwym miejscu, w którym odpoczniemy i naładujemy baterie. Na letni urlop najczęściej wybierane jest morze, jednak w tym roku warto przyjrzeć się górskim klimatom. Góry, jako majestatyczne olbrzymy natury, są idealnym miejscem na spędzenie udanych wakacji, zapewniając nie tylko aktywność fizyczną, ale również odkrywanie prawdziwej harmonii i spokoju. Coraz więcej osób zwraca się w stronę górskiego relaksu, aby znaleźć ukojenie w naturszczyku, odnowić siły i w pełni odetchnąć od codziennego zgiełku.
Górski relaks to nie tylko wypoczynek w pięknych krajobrazach, ale również kompleksowy sposób dbania o swoje ciało i umysł. Wśród licznych szlaków górskich i ścieżek spacerowych można cieszyć się niezapomnianymi widokami, wdychać świeże powietrze i delektować się bliskością przyrody. Spacer w górach stymuluje organizm, wzmacnia kondycję fizyczną i wpływa korzystnie na zdrowie ogólne.
- Jednym z piękniejszych miejsc jest Bukowina Tatrzańska, Podhale, malownicza kraina położona w sercu Tatr, która przyciąga turystów swoimi zapierającymi dech w piersiach widokami, bogactwem kultury regionalnej oraz niezwykłymi możliwościami rekreacyjnymi. Dla naszych gości oferujemy wyjątkowe doświadczenie wypoczynku, w którym zobaczą połączenie tradycji Podhala z nowoczesnością. Idealna lokalizacja w samym centrum miejscowości, a także wykwintna kuchnia regionalna i szeroka gama atrakcji przyciągają co roku coraz liczniejszą grupę gości – mówi Mirosław Czupta, dyrektor hotelu*** NAT Bukowina Tatrzańska.
Co ciekawe, Bukowina Tatrzańska słynie z drewnianych budowli powstałych w okresie międzywojennym. Na jej terenie znajduje się między innymi wybudowany w latach 1887-1900 drewniany kościół parafialny pod wezwaniem NSJ, który w 1994 roku został wpisany do rejestru zabytków. Poza tym Bukowina Tatrzańska jest gospodarzem dwóch imprez kulturalnych w roku: zimą – Góralskiego Karnawału, latem – Sabałowych Bajań (festiwal folkloru polskiego).
- Na turystów czeka wiele aktywności fizycznych, np. rowerowe wycieczki, czy górskie spacery. Dodatkowo malownicze otoczenie i spokój górskiego krajobrazu sprzyjają odnalezieniu wewnętrznej równowagi i skoncentrowaniu się na teraźniejszym momencie. Górski relaks daje możliwość oderwania się od codziennych trosk, zanurzenia się w ciszy i znalezienia inspiracji. Dlatego to miejsce jest tak chętnie odwiedzane przez turystów – dodaje dyrektor hotelu NAT.
W czasach, gdy tempo życia jest coraz bardziej intensywne, a stres towarzyszy nam na każdym kroku, górski relaks staje się oazą spokoju, odprężenia i odnowy. To nie tylko wspaniała przygoda, ale również sposób na odzyskanie równowagi i zresetowanie umysłu. Na wakacyjny urlop warto wybrać miejsce, w którym zrelaksujemy ciało i głowę, a po powrocie do domu będziemy pełni energii do dalszej pracy.
Armatis Polska przejmuje Call Center eSky w Bułgarii
Arche pomoże powodzianom. Wielka kwota wsparcia
NIE ODWOŁUJCIE WYJAZDÓW. POŁUDNIE POTRZEBUJE TURYSTÓW
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.