Komunikaty PR

Górski relaks to sposób na udane wakacje

2023-06-19  |  16:00
Biuro prasowe

Wakacje rozpoczną się lada moment, więc warto już zaplanować i zarezerwować urlop w urokliwym miejscu, w którym odpoczniemy i naładujemy baterie. Na letni urlop najczęściej wybierane jest morze, jednak w tym roku warto przyjrzeć się górskim klimatom. Góry, jako majestatyczne olbrzymy natury, są idealnym miejscem na spędzenie udanych wakacji, zapewniając nie tylko aktywność fizyczną, ale również odkrywanie prawdziwej harmonii i spokoju. Coraz więcej osób zwraca się w stronę górskiego relaksu, aby znaleźć ukojenie w naturszczyku, odnowić siły i w pełni odetchnąć od codziennego zgiełku.

Górski relaks to nie tylko wypoczynek w pięknych krajobrazach, ale również kompleksowy sposób dbania o swoje ciało i umysł. Wśród licznych szlaków górskich i ścieżek spacerowych można cieszyć się niezapomnianymi widokami, wdychać świeże powietrze i delektować się bliskością przyrody. Spacer w górach stymuluje organizm, wzmacnia kondycję fizyczną i wpływa korzystnie na zdrowie ogólne.

- Jednym z piękniejszych miejsc jest Bukowina Tatrzańska, Podhale, malownicza kraina położona w sercu Tatr, która przyciąga turystów swoimi zapierającymi dech w piersiach widokami, bogactwem kultury regionalnej oraz niezwykłymi możliwościami rekreacyjnymi. Dla naszych gości oferujemy wyjątkowe doświadczenie wypoczynku, w którym zobaczą połączenie tradycji Podhala z nowoczesnością. Idealna lokalizacja w samym centrum miejscowości, a także wykwintna kuchnia regionalna i szeroka gama atrakcji przyciągają co roku coraz liczniejszą grupę gości – mówi Mirosław Czupta, dyrektor hotelu*** NAT Bukowina Tatrzańska.

Co ciekawe, Bukowina Tatrzańska słynie z drewnianych budowli powstałych w okresie międzywojennym. Na jej terenie znajduje się między innymi wybudowany w latach 1887-1900 drewniany kościół parafialny pod wezwaniem NSJ, który w 1994 roku został wpisany do rejestru zabytków. Poza tym Bukowina Tatrzańska jest gospodarzem dwóch imprez kulturalnych w roku: zimą – Góralskiego Karnawału, latem – Sabałowych Bajań (festiwal folkloru polskiego).

- Na turystów czeka wiele aktywności fizycznych, np. rowerowe wycieczki, czy górskie spacery. Dodatkowo malownicze otoczenie i spokój górskiego krajobrazu sprzyjają odnalezieniu wewnętrznej równowagi i skoncentrowaniu się na teraźniejszym momencie. Górski relaks daje możliwość oderwania się od codziennych trosk, zanurzenia się w ciszy i znalezienia inspiracji. Dlatego to miejsce jest tak chętnie odwiedzane przez turystów – dodaje dyrektor hotelu NAT.

W czasach, gdy tempo życia jest coraz bardziej intensywne, a stres towarzyszy nam na każdym kroku, górski relaks staje się oazą spokoju, odprężenia i odnowy. To nie tylko wspaniała przygoda, ale również sposób na odzyskanie równowagi i zresetowanie umysłu. Na wakacyjny urlop warto wybrać miejsce, w którym zrelaksujemy ciało i głowę, a po powrocie do domu będziemy pełni energii do dalszej pracy.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej Biuro prasowe
2024-07-22 | 11:00

Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej

Bezpieczeństwo dzieci podczas podróży jest priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla całej branży hotelarskiej. Jak przypomina Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w Polsce
Turystyka Ryga na weekend: muzyczne serce stolicy Łotwy
2024-07-16 | 11:00

Ryga na weekend: muzyczne serce stolicy Łotwy

Lato i jesień 2024 to czas, kiedy uwaga miłośników dobrej muzyki skierowana jest na Rygę. Turyści odwiedzają stolicę Łotwy nie tylko by podziwiać jej zabytki, piękną
Turystyka Nad turystyką wciąż świeci słońce
2024-07-12 | 12:00

Nad turystyką wciąż świeci słońce

Nad turystyką wciąż świeci słońce – pomimo niepewności gospodarczej i narastających napięć geopolitycznych   W skrócie  - Średni globalny wskaźnik

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.