Komunikaty PR

Jak chronić branżę turystyczną?

2020-06-08  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania ezviz ( 0.31 MB )

Właściciele hoteli, pensjonatów i małych ośrodków wbrew pozorom borykają się z podobnymi problemami. Kto właśnie wjechał na posesję? Czy jest to gość, czy może ktoś nielegalnie parkuje na prywatnym miejscu? Jak chronić ośrodek nawet w środku nocy? Z odpowiedzią na te pytania przychodzą inteligentne kamery, których zaawansowane funkcje stanowią ogromną pomoc w prowadzeniu biznesu.

 

Sztuczna inteligencja na pomoc właścicielom hoteli

 

Wyobraźmy sobie kamerę, która dzięki podwójnym obiektywom rejestruje kolorowy obraz nawet w ciemności. Sama potrafi rozróżnić postać człowieka, psa czy samochód i na dodatek wie, kiedy wysłać odpowiedni komunikat głosowy. W momencie, gdy na obszarze, który nie jest pozostawiony do dyspozycji osób z zewnątrz, ktoś się pojawi, kamera może uruchomić alarm lub komunikat głosowy informujący o pobycie w strefie prywatnej. Ta cała „magia” dzieje się sama i skumulowana jest w jednym urządzeniu. Mowa o kamerze C3X od firmy Ezviz — producenta kamer smart home. To jednak nie koniec jej przydatnych funkcji. Właściciele hoteli na pewno wielokrotnie mieli do czynienia z różnymi zajściami wśród swoich gości, a dzięki wysokiej jakości nagraniom w kolorze, możliwości wykrywania postaci oraz łatwemu dostępowi do nagrań w chmurze, wszelkie konflikty czy nieporozumienia można bardzo łatwo rozwiązać, odtwarzając odpowiednie video. Warto zapomnieć już o starodawnych przewijanych taśmach i poświęcaniu godzin na znalezienie odpowiednich fragmentów. Przeglądanie w chmurze Ezviz jest intuicyjne i przyjazne użytkownikowi, a odpowiednie treści wyszukamy w ciągu kilku minut. Dobrej jakości nagrania pozwolą na rozstrzyganie wszelkich sporów i nieprzyjemności. Jest to więc nie tylko narzędzie, które doskonale chroni hotel, ale przede wszystkim jego gości.

 

Małe ośrodki turystyczna także skorzystają

 

Kamera jest dedykowana nie tylko dużym hotelom, ale także mniejszym biznesom, których nie stać na całodobową ochronę w postaci stróża czy specjalistycznej firmy. Dla takich ośrodków, które nie przyjmują niespodziewanych gości o każdej porze dnia i nocy, bardzo przydatne może okazać się wykrywanie obcych osób na posesji we wskazanych godzinach. Kamera może wówczas wysłać odstraszający alarm, który pogoni intruza. Co ciekawe, sami możemy ustalić obszar, który kamera będzie chronić, aby nie wzbudziła alarmu niepotrzebnie. Dzięki wbudowanym algorytmom głębokiego uczenia się sztucznej inteligencji C3X rozpoznaje poruszające się osoby i pojazdy i odróżnia je od zwierząt, liści oraz innych nieistotnych przedmiotów. Kamera przesyła powiadomienia w czasie rzeczywistym na telefon użytkownika, kiedy pojazdy lub osoby przekroczą linie wyznaczone przez użytkownika w aplikacji. Dzięki temu od razu wiemy, co dzieje się wokół naszej posesji i mamy możliwość zareagować.

 

C3X to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych kamer znajdująca zastosowanie w ramach rozwiązań inteligentnego domu. Łączy w sobie funkcje, takie jak proaktywna obrona, komunikacja dwustronna i obsługa karty micro-SD. Posiada rewolucyjne technologie rejestrowania obrazu przy niskim poziomie oświetlenia. Dzięki swoim funkcjom zapewnia całodobową i całoroczną ochronę, bezpieczeństwo i spokój ducha właścicielom firm i ich klientom.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej Biuro prasowe
2024-07-22 | 11:00

Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej

Bezpieczeństwo dzieci podczas podróży jest priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla całej branży hotelarskiej. Jak przypomina Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w Polsce
Turystyka Ryga na weekend: muzyczne serce stolicy Łotwy
2024-07-16 | 11:00

Ryga na weekend: muzyczne serce stolicy Łotwy

Lato i jesień 2024 to czas, kiedy uwaga miłośników dobrej muzyki skierowana jest na Rygę. Turyści odwiedzają stolicę Łotwy nie tylko by podziwiać jej zabytki, piękną
Turystyka Nad turystyką wciąż świeci słońce
2024-07-12 | 12:00

Nad turystyką wciąż świeci słońce

Nad turystyką wciąż świeci słońce – pomimo niepewności gospodarczej i narastających napięć geopolitycznych   W skrócie  - Średni globalny wskaźnik

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.