Komunikaty PR

Jak uniknąć najczęstszych awarii, które mogą popsuć urlop?

2021-08-12  |  11:00
Biuro prasowe

Wyczekany urlop często planujemy niemal przez cały rok – zastanawiamy się gdzie pojedziemy, co zobaczymy i z jakich atrakcji warto skorzystać na miejscu. Nie da się jednak przewidzieć wszystkiego czyli np. nagłych zjawisk atmosferycznych albo kontuzji. Plagą wakacyjnych wyjazdów są również włamania do pustych w tym czasie nieruchomości. A ponieważ przezorny zawsze ubezpieczony, warto pomyśleć nie tylko o kompleksowym ubezpieczeniu nieruchomości, ale również o zabezpieczeniu swojego majątku przed zniszczeniem. Na co przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę?

Zadbaj o elektronikę

Sprzęt elektroniczny towarzyszy nam każdego dnia i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie chcielibyśmy go stracić. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie urządzeń elektronicznych, które pozostawiamy w domu (np. telewizora czy komputerów). Przede wszystkim trzeba pamiętać o wypięciu ich z prądu na wypadek zwarcia w instalacji elektrycznej albo uderzenia pioruna.

Wakacje ze śpiewem ptaków czy laptopem?

Warto również zastanowić się nad tym ile sprzętu chcemy zabrać na wakacje i czy rzeczywiście będzie nam on potrzebny, a także dopasować typ zabieranej elektroniki do celu wyjazdu. Często laptopy czy tablety lepiej zostawić bezpiecznie w domu, niż zabierać ze sobą np. na biwak pod namiotem, gdzie dość łatwo mogą ulec uszkodzeniu czy zalaniu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku lustrzanek – być może do uwiecznienia wyjątkowych chwil wystarczy nam aparat w telefonie komórkowym, który jest bardziej poręczny i przez to mniej podatny na uszkodzenia.

A skoro o telefonach mowa – w przypadku osób, które mają tendencję do upuszczania telefonu, warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w etui, które zminimalizuje ewentualne uszkodzenia.

Gaz i woda – obowiązkowe zadania przed wyjazdem

Przed dłuższym wyjazdem warto zakręcić dopływ gazu do mieszkania, jak również zakręcić zawór wody. Awarie sieci wodnej mogą się zdarzyć zarówno w nowym, jak i starszym budownictwie powodując zalanie mieszkania albo… mieszkań sąsiadów. Dlatego, żeby nie odbierać panicznego telefonu od sąsiadów, dobrze jest sprawdzić zawory wody.

Kwiaty nie mają urlopu

Planując wyjazd warto  zastanowić się nad tym czy możemy poprosić kogoś ze znajomych albo rodziny o opiekę nad roślinami. O ile większość kwiatów poradzi sobie przez kilka dni, o tyle dłuższy wyjazd może już odbić się na nich negatywnie. Co więcej, jeśli w myśl zasady „mój dom moją twierdzą” planując zasunąć na czas wyjazdu rolety, musimy pamiętać o tym, żeby w miarę możliwości zebrać kwiaty w miejscu, gdzie będzie światło.

Lodówka to nie wszystko

Ile razy słyszeliśmy od starszych członków rodziny, że przed dłuższym wyjazdem trzeba „opróżnić” lodówkę, żeby nie zostało w niej zbyt dużo jedzenia? Choć może się to wydawać zabawne, jeśli bliżej się nad tym zastanowimy, takie działanie ma ogromny sens. Po pierwsze – nie zostawimy w lodówce produktów, które mogą się zepsuć w trakcie wyjazdu, po drugie – choć nowe lodówki zazwyczaj mają mechanizmy, które automatycznie utrzymują temperaturę wewnątrz nawet w przypadku awarii prądu, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie uda się utrzymać niskiej temperatury w przypadku dłuższej awarii. A jedną z ostatnich rzeczy, którą chcielibyśmy odkryć po przyjeździe, są ogromne ilości zepsutego jedzenia…

Złodzieje czekają na okazję

Wspaniale, jeśli w trakcie urlopu naszego domu czy mieszkania może popilnować zaprzyjaźniona osoba, ale jeśli nie ma takiej możliwości, powinniśmy pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu okien i drzwi. Warto rozważyć system alarmowy albo monitoring, który będzie dodatkową ochroną nieruchomości. Systemy alarmowe montowane na użytek domowy potrafią powiadomić o otwartych drzwiach, oknach (np. o tym, że zostało otwarte okno balkonowe) albo o utracie prądu w mieszkaniu, a w razie włamania potrafią wysłać powiadomienie w czasie rzeczywistym.

- Pamiętajmy również o tym, że kradzieże mogą przydarzyć się również w trakcie urlopu – turystyczne miejscowości to istny raj dla kieszonkowców, musimy więc zwracać szczególną uwagę na miejsce przechowywania portfela, dokumentów, telefonów czy innych cennych przedmiotów – dodaje Agnieszka Włodarska-Poloczek, ekspertka firmy Wiener.

Warto zabezpieczać nie tylko dom

Silne wiatry, pioruny i opady niszczą drzewa i krzewy, ale też trampoliny ogrodowe, stoły czy krzesła. Dlatego najlepiej jest wynieść je do zamkniętego pomieszczenia, a pozostałe na dworze przedmioty dokładnie zabezpieczyć, by w razie trudnej sytuacji pogodowej nie tylko nie uległy zniszczeniu, ale również nie spowodowały dodatkowych szkód.

Zdrowie jest najważniejsze

W czasie wakacji często próbujemy swoich sił w nowych dyscyplinach sportu, albo pozwalamy sobie na puszczenie wodzy fantazji w trenowanych wcześniej aktywnościach. Choć bez wątpienia sport to zdrowie, musimy liczyć się z możliwością urazu czy choroby.

- Warto wcześniej zweryfikować zakres posiadanego ubezpieczenia albo wybrać opcję kompleksową, taką jak pakiet 4 KĄTY, która obejmuje ochroną ubezpieczeniową nie tylko budynki mieszkalne i letniskowe, stałe i ruchome elementy wnętrz, ale również pokrywa m.in. koszty leczenia oraz usług specjalistów w trakcie powrotu do zdrowia oraz zapewnia usługę assistance domowego. W pakiecie znalazła się również ochrona ubezpieczeniowa odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym i ochrona prawna – komentuje Agnieszka Włodarska-Poloczek z firmy Wiener.

Nie wszystko możemy przewidzieć i nie wszystkie sytuacje możemy zaplanować. Życie lubi płatać figle, dlatego ważne jest, żebyśmy dbali o bezpieczeństwo - własne i naszych bliskich a w razie nieprzewidzianej sytuacji mogli skorzystać z kompleksowego wsparcia ubezpieczeniowego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie. Biuro prasowe
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.
Turystyka Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc
2025-02-24 | 10:50

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Wielkanoc w górach zapowiada się nader ciekawie. Otwarty we wrześniu 2024 roku hotel Mercure Szczyrk Resort zaprasza na niezapomniane wrażenia i błogi relaks w samym
Turystyka Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
2024-12-12 | 12:20

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?

To będzie hit wakacji 2025. Kołobrzeg, Świnoujście, Hel, Nowy Targ, Wałcz. To tylko niektóre lokalizacje, do których możemy dolecieć tak zwanym samolotem na żądanie. Przy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.