Komunikaty PR

Livigno – prawdziwe Eldorado dla narciarzy oferuje darmowe skipassy

2023-11-20  |  11:30
Biuro prasowe

Wysoko w Alpach Lombardzkich, w urokliwej dolinie na wysokości 1.816 m n.p.m. leży malownicze miasteczko zwane „Małym Tybetem” Europy. To prawdziwy raj dla miłośników narciarstwa – 115 km ośnieżonych tras z zapierającymi dech widokami sprawia, że przyjeżdżają tu fani zimowego szaleństwa z całej Europy, a nawet dalszych zakątków świata. Szczególnie upodobali sobie tę miejscowość Polacy, Czesi i Niemcy. W sezonie zimowym do Livigno na narty przyjeżdża blisko 200 000 naszych rodaków. Co ich przyciąga w to miejsce? Nowoczesna infrastruktura i długie nartostrady, duża liczba szkółek narciarskich z mówiącymi po polsku instruktorami, strefa wolnocłowa, a może inne atrakcje oraz włoskie „dolce vita”? Warto wiedzieć, że w tym roku pojawiła się wyjątkowa oferta – od 2 do 22 grudnia skipassy są darmowe dla wszystkich gości Livigno.

Położenie Livigno tworzy idealne warunki do uprawiania narciarstwa. Piękna sceneria i kilometry tras narciarskich wspierane przez nowoczesną infrastrukturę, to bez wątpienia jeden z najmocniejszych atutów tego miejsca. 115 km tras narciarskich rozciąga się na wysokości blisko 3.000 m n.p.m., a wiele z nich ma swój początek w samy sercu miasteczka, w pobliżu hoteli i apartamentów. Spośród położonych w okolicznych dolinach 74 stoków o różnym stopniu trudności, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Są one ze sobą połączone 6 kolejami gondolowymi (Carosello 3000 I i II, Mottolino, Livigno Centro Tagliede I i II, Cassana), 14 wyciągami krzesełkowymi i 11 wyciągami talerzykowymi. Dzięki dwóm bezpłatnym liniom wahadłowym serwisu Skilink narciarze mogą w kilka minut przenieść się ze stoku Carosello na stok Mottolino.

Na poczatkujących narciarzy czeka 150 instruktorów przeszkolonych przez Włoską Szkołę Narciarską. Szkolą oni dzieci i młodzież oraz dorosłych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami. Z ich usług korzystają także osoby, które chciałyby poprawić technikę jazdy albo spróbować freeride’u poza utartymi szlakami. Instruktorzy mówią w kliku językach, w tym po polsku, co znacznie ułatwia komunikację. Rodziny z dziećmi chętnie korzystają z funkcjonujących w Livigno przez cały sezon zimowy szkółek.

SNOW PARKI, FREERIDE I HELISKIING

Dla miłośników większych emocji i poszukiwaczy adrenaliny Livigno oferuje szereg wyjątkowych atrakcji. Snowparki takie jak: Mottolino Snowpark, The Beach czy Amerikan Snowpark, przyciągają zarówno profesjonalistów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z freestylem. Znajdują się tu także wyznaczone strefy dla najmłodszych narciarzy, dzięki czemu mogą oni ćwiczyć swoje umiejętności, pierwsze skoki i narciarskie triki. Livigno słynie także z obszarów freeride’owych, gdzie miłośnicy prędkości i zjazdów poza utartymi szlakami doświadczą bardziej ekstremalnych przeżyć sam na sam z naturą. Wisienką na torcie jest heliskiing, czyli lot śmigłowcem w najwyższe punkty Alp i zjazd na nartach po nietkniętych ludzką stopą śnieżnych stokach. Dzięki tak przygotowanej infrastrukturze i doskonałym warunkom Livigno zostało gospodarzem zawodów snowboardowych i narciarstwa freestyle’owego podczas olimpiady Mediolan-Cortina 2026.

ATRAKCJE NA STOKU, CZYLI WŁOSKI STYL ŻYCIA

Włosi słyną ze swojego zamiłowania do zabawy, gościnności, uśmiechu i optymizmu. Dlatego jak nikt inny rozumieją, że po dniu spędzonym na stoku każdy zasługuje na odrobinę przyjemności. Już około godziny 17 ruszają pierwsze imprezy Apres Ski, gdzie dorośli narciarze mogą przy muzyce wypić Aperol lub popularny koktajl Bombardino oraz zjeść prawdziwą włoską pizzę. Nietrudno też trafić na wydarzenia specjalne, takie jak Powder Days, czyli świętowanie dni z dużymi opadami śniegu. Dla chętnych, pragnących zobaczyć stoki Livigno w nieco innej odsłonie przygotowano Sunrise Emotion & Luxury Breakfast oraz Sunset Emotion, czyli jazdę ratrakami o wschodzi i o zachodzie słońca, która na długo zostaną w pamięci.

DARMOWE SKIPASSY

Darmowe skipassy to promocja dostępna od 2 do 22 grudnia 2023 roku. Przez 20 dni każdy, kto zatrzyma się na co najmniej 4 noce w hotelu lub 7 nocy w apartamencie uczestniczącym w akcji, otrzyma bezpłatny karnet narciarski. 

ZIMA ZASKOCZYŁA WŁOCHÓW

W tym roku zima przyszła wyjątkowo wcześnie i nawet włoscy górale są zaskoczeni. Na szczytach gór zalega imponująca warstwa śniegu o grubości 1 metra, dlatego wybrane wyciągi i trasy są otwarte od soboty, 18 listopada - dwa tygodnie przed planowanym terminem. Fani zimowego szaleństwa już teraz mogą skorzystać 1 kolejki gondolowej i 2 wyciągów krzesełkowych na Carosello i jeździć na od 3 do 5 tras.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Ryga na weekend: muzyczne serce stolicy Łotwy Biuro prasowe
2024-07-16 | 11:00

Ryga na weekend: muzyczne serce stolicy Łotwy

Lato i jesień 2024 to czas, kiedy uwaga miłośników dobrej muzyki skierowana jest na Rygę. Turyści odwiedzają stolicę Łotwy nie tylko by podziwiać jej zabytki, piękną
Turystyka Nad turystyką wciąż świeci słońce
2024-07-12 | 12:00

Nad turystyką wciąż świeci słońce

Nad turystyką wciąż świeci słońce – pomimo niepewności gospodarczej i narastających napięć geopolitycznych   W skrócie  - Średni globalny wskaźnik
Turystyka BRAK ZDJĘCIA
2024-07-10 | 07:00

5 nowych technologii, które poprawiają pobyt w hotelu

Branża hotelarska coraz chętniej otwiera się na innowacje technologiczne. Już teraz w wielu obiektach możemy spotkać się np. z samoobsługowym zameldowaniem, mobilnymi kluczami lub tabletami służącymi do zarządzania pokojem.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.