Livigno – prawdziwe Eldorado dla narciarzy oferuje darmowe skipassy
Wysoko w Alpach Lombardzkich, w urokliwej dolinie na wysokości 1.816 m n.p.m. leży malownicze miasteczko zwane „Małym Tybetem” Europy. To prawdziwy raj dla miłośników narciarstwa – 115 km ośnieżonych tras z zapierającymi dech widokami sprawia, że przyjeżdżają tu fani zimowego szaleństwa z całej Europy, a nawet dalszych zakątków świata. Szczególnie upodobali sobie tę miejscowość Polacy, Czesi i Niemcy. W sezonie zimowym do Livigno na narty przyjeżdża blisko 200 000 naszych rodaków. Co ich przyciąga w to miejsce? Nowoczesna infrastruktura i długie nartostrady, duża liczba szkółek narciarskich z mówiącymi po polsku instruktorami, strefa wolnocłowa, a może inne atrakcje oraz włoskie „dolce vita”? Warto wiedzieć, że w tym roku pojawiła się wyjątkowa oferta – od 2 do 22 grudnia skipassy są darmowe dla wszystkich gości Livigno.
Położenie Livigno tworzy idealne warunki do uprawiania narciarstwa. Piękna sceneria i kilometry tras narciarskich wspierane przez nowoczesną infrastrukturę, to bez wątpienia jeden z najmocniejszych atutów tego miejsca. 115 km tras narciarskich rozciąga się na wysokości blisko 3.000 m n.p.m., a wiele z nich ma swój początek w samy sercu miasteczka, w pobliżu hoteli i apartamentów. Spośród położonych w okolicznych dolinach 74 stoków o różnym stopniu trudności, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Są one ze sobą połączone 6 kolejami gondolowymi (Carosello 3000 I i II, Mottolino, Livigno Centro Tagliede I i II, Cassana), 14 wyciągami krzesełkowymi i 11 wyciągami talerzykowymi. Dzięki dwóm bezpłatnym liniom wahadłowym serwisu Skilink narciarze mogą w kilka minut przenieść się ze stoku Carosello na stok Mottolino.
Na poczatkujących narciarzy czeka 150 instruktorów przeszkolonych przez Włoską Szkołę Narciarską. Szkolą oni dzieci i młodzież oraz dorosłych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami. Z ich usług korzystają także osoby, które chciałyby poprawić technikę jazdy albo spróbować freeride’u poza utartymi szlakami. Instruktorzy mówią w kliku językach, w tym po polsku, co znacznie ułatwia komunikację. Rodziny z dziećmi chętnie korzystają z funkcjonujących w Livigno przez cały sezon zimowy szkółek.
SNOW PARKI, FREERIDE I HELISKIING
Dla miłośników większych emocji i poszukiwaczy adrenaliny Livigno oferuje szereg wyjątkowych atrakcji. Snowparki takie jak: Mottolino Snowpark, The Beach czy Amerikan Snowpark, przyciągają zarówno profesjonalistów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z freestylem. Znajdują się tu także wyznaczone strefy dla najmłodszych narciarzy, dzięki czemu mogą oni ćwiczyć swoje umiejętności, pierwsze skoki i narciarskie triki. Livigno słynie także z obszarów freeride’owych, gdzie miłośnicy prędkości i zjazdów poza utartymi szlakami doświadczą bardziej ekstremalnych przeżyć sam na sam z naturą. Wisienką na torcie jest heliskiing, czyli lot śmigłowcem w najwyższe punkty Alp i zjazd na nartach po nietkniętych ludzką stopą śnieżnych stokach. Dzięki tak przygotowanej infrastrukturze i doskonałym warunkom Livigno zostało gospodarzem zawodów snowboardowych i narciarstwa freestyle’owego podczas olimpiady Mediolan-Cortina 2026.
ATRAKCJE NA STOKU, CZYLI WŁOSKI STYL ŻYCIA
Włosi słyną ze swojego zamiłowania do zabawy, gościnności, uśmiechu i optymizmu. Dlatego jak nikt inny rozumieją, że po dniu spędzonym na stoku każdy zasługuje na odrobinę przyjemności. Już około godziny 17 ruszają pierwsze imprezy Apres Ski, gdzie dorośli narciarze mogą przy muzyce wypić Aperol lub popularny koktajl Bombardino oraz zjeść prawdziwą włoską pizzę. Nietrudno też trafić na wydarzenia specjalne, takie jak Powder Days, czyli świętowanie dni z dużymi opadami śniegu. Dla chętnych, pragnących zobaczyć stoki Livigno w nieco innej odsłonie przygotowano Sunrise Emotion & Luxury Breakfast oraz Sunset Emotion, czyli jazdę ratrakami o wschodzi i o zachodzie słońca, która na długo zostaną w pamięci.
DARMOWE SKIPASSY
Darmowe skipassy to promocja dostępna od 2 do 22 grudnia 2023 roku. Przez 20 dni każdy, kto zatrzyma się na co najmniej 4 noce w hotelu lub 7 nocy w apartamencie uczestniczącym w akcji, otrzyma bezpłatny karnet narciarski.
ZIMA ZASKOCZYŁA WŁOCHÓW
W tym roku zima przyszła wyjątkowo wcześnie i nawet włoscy górale są zaskoczeni. Na szczytach gór zalega imponująca warstwa śniegu o grubości 1 metra, dlatego wybrane wyciągi i trasy są otwarte od soboty, 18 listopada - dwa tygodnie przed planowanym terminem. Fani zimowego szaleństwa już teraz mogą skorzystać 1 kolejki gondolowej i 2 wyciągów krzesełkowych na Carosello i jeździć na od 3 do 5 tras.
Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki!
Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024
Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.