Mołdawia - nieodkryta destynacja MICE
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Jeśli szukasz wyjątkowego kierunku turystycznego, warto przyjrzeć się Mołdawii. Już 12 stycznia br., podczas Forum Branży Eventowej będzie okazja, by poznać jej potencjał MICE. Ina Gladii, ekspertka ds. turystyki z Narodowego Stowarzyszenia Turystyki Krajowej i Przyjazdowej Mołdawii (ANTRIM), w części poświęconej turystyce zorganizowanej i incentive travel, omówi ofertę tego, wschodzącego na mapie spotkań biznesowych i wydarzeń, kraju.
– Chciałabym przekonać przedstawicieli polskich firm, że warto skorzystać z konkurencyjnej oferty Mołdawii i zaplanować tam wyjazd motywacyjny czy konferencję. Wizyta w piwnicach winnych czy w malowniczych mołdawskich wioskach, gdzie klienci lub pracownicy będą mogli skosztować lokalnych dań, poznać autentyczną gościnność Mołdawian, z pewnością pozwoli odpocząć i doświadczyć unikalnych przeżyć – zachęca Ina Gladii.
Na Forum Branży Eventowej przyjadą też reprezentanci 6 lokalnych firm, otwarci do nawiązania współpracy z polskimi partnerami. Już dziś warto odwiedzić nową odsłonę krajowego portalu promującego Mołdawię, w tym sekcję poświęconą sektorowi MICE.
Mołdawia - potencjał dla sektora MICE
Mołdawia to kraj, który w świadomości turystów, kojarzony jest przede wszystkim z naturą, tradycyjną kuchnią i gościnnością. Oferuje ucieczkę od zatłoczonych miejsc, ciszę i spokój. Ciekawym dopełnieniem pobytu są degustacje wysokiej jakości mołdawskich win. Warto wiedzieć, że Winne Szlaki Mołdawii uzyskały tytuł ”Iter Vitis - Les Chemins de la Vigne”, który potwierdza szczególne znaczenie dla europejskiej tożsamości, kultury i wspólnego dziedzictwa. Obejmują one 1560 km tras turystycznych w trzech regionach z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym (PGI): Codru PGI, Trajan's Wall PGI i Stefan's Great PGI. Na ich trasie znajduje się 30 winiarni i barów winnych, piwnic winnych, a także dziesiątki atrakcji turystycznych, przydatnych do programów MICE.
Doświadczenie w organizacji wydarzeń
Na przestrzeni ostatnich lat w Mołdawii odbyły się wydarzenia o tematyce gospodarczej, sportowej i kulturalnej, o zasięgu międzynarodowym i lokalnym.
Przykładem jest 3. Międzynarodowa Konferencja nt. Turystyki Winnej UNWTO pt. „Turystyka winna jako narzędzie rozwoju obszarów wiejskich”, która miała miejsce w Kiszyniowie w 2018 roku. Wzięło w niej udział ponad 250 uczestników z 31 krajów, a rola gospodarza prestiżowego wydarzenia potwierdziła znaczenie Mołdawii na arenie międzynarodowej jako ważnej destynacji turystyki winnej.
Mołdawia to także arena dużych imprez biegowych. Spektakularną jest bieg Cricova Wine Run w jednej z największych piwnic winnych na świecie, gdzie do pokonania jest dystans 10 km na głębokości 100 metrów, w podziemnych korytarzach słynnej winnicy Cricova. Innym sportowym wydarzeniem jest International Chisinau Marathon, który należy do AIMS (Association of International Marathons and Distance Races), stowarzyszenia skupiającego organizatorów biegów z całego świata. Start i meta znajdą się na Wielkim Placu Zgromadzenia Narodowego, a trasa wiedzie głównymi ulicami miasta.
Mołdawia dzięki infrastrukturze konferencyjnej i wystawowej, 4 i 5-gwiazdkowymi hotelom w stolicy, zasobom naturalnym i organizacyjnym jest wartą rozważenia lokalizacją MICE. Do Kiszyniowa, można dostać się bezpośrednio z Warszawy samolotem w niespełna 2 godziny. To także kierunek dostępny transportem samochodowym.
Armatis Polska przejmuje Call Center eSky w Bułgarii
Arche pomoże powodzianom. Wielka kwota wsparcia
NIE ODWOŁUJCIE WYJAZDÓW. POŁUDNIE POTRZEBUJE TURYSTÓW
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.