Komunikaty PR

Mołdawia - nieodkryta destynacja MICE

2022-01-05  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Do pobrania NotkaPR ( 0.1 MB )

Jeśli szukasz wyjątkowego kierunku turystycznego, warto przyjrzeć się Mołdawii. Już 12 stycznia br., podczas Forum Branży Eventowej będzie okazja, by poznać jej potencjał MICE. Ina Gladii, ekspertka ds. turystyki z Narodowego Stowarzyszenia Turystyki Krajowej i Przyjazdowej Mołdawii (ANTRIM), w części poświęconej turystyce zorganizowanej i incentive travel, omówi ofertę tego, wschodzącego na mapie spotkań biznesowych i wydarzeń, kraju.

– Chciałabym przekonać przedstawicieli polskich firm, że warto skorzystać z konkurencyjnej oferty Mołdawii i zaplanować tam wyjazd motywacyjny czy konferencję. Wizyta w piwnicach winnych czy w malowniczych mołdawskich wioskach, gdzie klienci lub pracownicy będą mogli skosztować lokalnych dań, poznać autentyczną gościnność Mołdawian, z pewnością pozwoli odpocząć i doświadczyć unikalnych przeżyć – zachęca Ina Gladii.

Na Forum Branży Eventowej przyjadą też reprezentanci 6 lokalnych firm, otwarci do nawiązania współpracy z polskimi partnerami. Już dziś warto odwiedzić nową odsłonę krajowego portalu promującego Mołdawię, w tym sekcję poświęconą sektorowi MICE.    

Mołdawia - potencjał dla sektora MICE

Mołdawia to kraj, który w świadomości turystów, kojarzony jest przede wszystkim z naturą, tradycyjną kuchnią i gościnnością. Oferuje ucieczkę od zatłoczonych miejsc, ciszę i spokój. Ciekawym dopełnieniem pobytu są degustacje wysokiej jakości mołdawskich win. Warto wiedzieć, że Winne Szlaki Mołdawii uzyskały tytuł ”Iter Vitis - Les Chemins de la Vigne”, który potwierdza szczególne znaczenie dla europejskiej tożsamości, kultury i wspólnego dziedzictwa. Obejmują one 1560 km tras turystycznych w trzech regionach z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym (PGI): Codru PGI, Trajan's Wall PGI i Stefan's Great PGI. Na ich trasie znajduje się 30 winiarni i barów winnych, piwnic winnych, a także dziesiątki atrakcji turystycznych, przydatnych do programów MICE.

Doświadczenie w organizacji wydarzeń

Na przestrzeni ostatnich lat w Mołdawii odbyły się wydarzenia o tematyce gospodarczej, sportowej i kulturalnej, o zasięgu międzynarodowym i lokalnym.

Przykładem jest 3. Międzynarodowa Konferencja nt. Turystyki Winnej UNWTO pt. „Turystyka winna jako narzędzie rozwoju obszarów wiejskich”, która miała miejsce w Kiszyniowie w 2018 roku. Wzięło w niej udział ponad 250 uczestników z 31 krajów, a rola gospodarza prestiżowego wydarzenia potwierdziła znaczenie Mołdawii na arenie międzynarodowej jako ważnej destynacji turystyki winnej.

Mołdawia to także arena dużych imprez biegowych. Spektakularną jest bieg Cricova Wine Run w jednej z największych piwnic winnych na świecie, gdzie do pokonania jest dystans 10 km na głębokości 100 metrów, w podziemnych korytarzach słynnej winnicy Cricova. Innym sportowym wydarzeniem jest International Chisinau Marathon, który należy do AIMS (Association of International Marathons and Distance Races), stowarzyszenia skupiającego organizatorów biegów z całego świata. Start i meta znajdą się na Wielkim Placu Zgromadzenia Narodowego, a trasa wiedzie głównymi ulicami miasta.

Mołdawia dzięki infrastrukturze konferencyjnej i wystawowej, 4 i 5-gwiazdkowymi hotelom w stolicy, zasobom naturalnym i organizacyjnym jest wartą rozważenia lokalizacją MICE. Do Kiszyniowa, można dostać się bezpośrednio z Warszawy samolotem w niespełna 2 godziny. To także kierunek dostępny transportem samochodowym.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki! Biuro prasowe
2024-12-03 | 10:35

Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki!

Niebo od zawsze stanowiło granicę między marzeniami a rzeczywistością. To tam kierowały się spojrzenia wynalazców, marzycieli i pasjonatów, którzy pragnęli odkrywać
Turystyka Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024
2024-11-22 | 01:00

Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024

Choć mody w świecie designu zmieniają się nieustannie, są rzeczy, które skutecznie im się opierają. Jak krzesła z giętego drewna. Od 1850 roku, kiedy w wiedeńskiej Café
Turystyka Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli
2024-11-17 | 01:00

Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli

Pricing to niezwykle ważny proces, podczas którego firmy sektora HoReCa określają ceny, po których będą sprzedawać swoje usługi i produkty. Proces ten powinien stanowić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.