Mołdawia - nieodkryta destynacja MICE
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Jeśli szukasz wyjątkowego kierunku turystycznego, warto przyjrzeć się Mołdawii. Już 12 stycznia br., podczas Forum Branży Eventowej będzie okazja, by poznać jej potencjał MICE. Ina Gladii, ekspertka ds. turystyki z Narodowego Stowarzyszenia Turystyki Krajowej i Przyjazdowej Mołdawii (ANTRIM), w części poświęconej turystyce zorganizowanej i incentive travel, omówi ofertę tego, wschodzącego na mapie spotkań biznesowych i wydarzeń, kraju.
– Chciałabym przekonać przedstawicieli polskich firm, że warto skorzystać z konkurencyjnej oferty Mołdawii i zaplanować tam wyjazd motywacyjny czy konferencję. Wizyta w piwnicach winnych czy w malowniczych mołdawskich wioskach, gdzie klienci lub pracownicy będą mogli skosztować lokalnych dań, poznać autentyczną gościnność Mołdawian, z pewnością pozwoli odpocząć i doświadczyć unikalnych przeżyć – zachęca Ina Gladii.
Na Forum Branży Eventowej przyjadą też reprezentanci 6 lokalnych firm, otwarci do nawiązania współpracy z polskimi partnerami. Już dziś warto odwiedzić nową odsłonę krajowego portalu promującego Mołdawię, w tym sekcję poświęconą sektorowi MICE.
Mołdawia - potencjał dla sektora MICE
Mołdawia to kraj, który w świadomości turystów, kojarzony jest przede wszystkim z naturą, tradycyjną kuchnią i gościnnością. Oferuje ucieczkę od zatłoczonych miejsc, ciszę i spokój. Ciekawym dopełnieniem pobytu są degustacje wysokiej jakości mołdawskich win. Warto wiedzieć, że Winne Szlaki Mołdawii uzyskały tytuł ”Iter Vitis - Les Chemins de la Vigne”, który potwierdza szczególne znaczenie dla europejskiej tożsamości, kultury i wspólnego dziedzictwa. Obejmują one 1560 km tras turystycznych w trzech regionach z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym (PGI): Codru PGI, Trajan's Wall PGI i Stefan's Great PGI. Na ich trasie znajduje się 30 winiarni i barów winnych, piwnic winnych, a także dziesiątki atrakcji turystycznych, przydatnych do programów MICE.
Doświadczenie w organizacji wydarzeń
Na przestrzeni ostatnich lat w Mołdawii odbyły się wydarzenia o tematyce gospodarczej, sportowej i kulturalnej, o zasięgu międzynarodowym i lokalnym.
Przykładem jest 3. Międzynarodowa Konferencja nt. Turystyki Winnej UNWTO pt. „Turystyka winna jako narzędzie rozwoju obszarów wiejskich”, która miała miejsce w Kiszyniowie w 2018 roku. Wzięło w niej udział ponad 250 uczestników z 31 krajów, a rola gospodarza prestiżowego wydarzenia potwierdziła znaczenie Mołdawii na arenie międzynarodowej jako ważnej destynacji turystyki winnej.
Mołdawia to także arena dużych imprez biegowych. Spektakularną jest bieg Cricova Wine Run w jednej z największych piwnic winnych na świecie, gdzie do pokonania jest dystans 10 km na głębokości 100 metrów, w podziemnych korytarzach słynnej winnicy Cricova. Innym sportowym wydarzeniem jest International Chisinau Marathon, który należy do AIMS (Association of International Marathons and Distance Races), stowarzyszenia skupiającego organizatorów biegów z całego świata. Start i meta znajdą się na Wielkim Placu Zgromadzenia Narodowego, a trasa wiedzie głównymi ulicami miasta.
Mołdawia dzięki infrastrukturze konferencyjnej i wystawowej, 4 i 5-gwiazdkowymi hotelom w stolicy, zasobom naturalnym i organizacyjnym jest wartą rozważenia lokalizacją MICE. Do Kiszyniowa, można dostać się bezpośrednio z Warszawy samolotem w niespełna 2 godziny. To także kierunek dostępny transportem samochodowym.

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.