Komunikaty PR

Mołdawia - nieodkryta destynacja MICE

2022-01-05  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Do pobrania NotkaPR ( 0.1 MB )

Jeśli szukasz wyjątkowego kierunku turystycznego, warto przyjrzeć się Mołdawii. Już 12 stycznia br., podczas Forum Branży Eventowej będzie okazja, by poznać jej potencjał MICE. Ina Gladii, ekspertka ds. turystyki z Narodowego Stowarzyszenia Turystyki Krajowej i Przyjazdowej Mołdawii (ANTRIM), w części poświęconej turystyce zorganizowanej i incentive travel, omówi ofertę tego, wschodzącego na mapie spotkań biznesowych i wydarzeń, kraju.

– Chciałabym przekonać przedstawicieli polskich firm, że warto skorzystać z konkurencyjnej oferty Mołdawii i zaplanować tam wyjazd motywacyjny czy konferencję. Wizyta w piwnicach winnych czy w malowniczych mołdawskich wioskach, gdzie klienci lub pracownicy będą mogli skosztować lokalnych dań, poznać autentyczną gościnność Mołdawian, z pewnością pozwoli odpocząć i doświadczyć unikalnych przeżyć – zachęca Ina Gladii.

Na Forum Branży Eventowej przyjadą też reprezentanci 6 lokalnych firm, otwarci do nawiązania współpracy z polskimi partnerami. Już dziś warto odwiedzić nową odsłonę krajowego portalu promującego Mołdawię, w tym sekcję poświęconą sektorowi MICE.    

Mołdawia - potencjał dla sektora MICE

Mołdawia to kraj, który w świadomości turystów, kojarzony jest przede wszystkim z naturą, tradycyjną kuchnią i gościnnością. Oferuje ucieczkę od zatłoczonych miejsc, ciszę i spokój. Ciekawym dopełnieniem pobytu są degustacje wysokiej jakości mołdawskich win. Warto wiedzieć, że Winne Szlaki Mołdawii uzyskały tytuł ”Iter Vitis - Les Chemins de la Vigne”, który potwierdza szczególne znaczenie dla europejskiej tożsamości, kultury i wspólnego dziedzictwa. Obejmują one 1560 km tras turystycznych w trzech regionach z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym (PGI): Codru PGI, Trajan's Wall PGI i Stefan's Great PGI. Na ich trasie znajduje się 30 winiarni i barów winnych, piwnic winnych, a także dziesiątki atrakcji turystycznych, przydatnych do programów MICE.

Doświadczenie w organizacji wydarzeń

Na przestrzeni ostatnich lat w Mołdawii odbyły się wydarzenia o tematyce gospodarczej, sportowej i kulturalnej, o zasięgu międzynarodowym i lokalnym.

Przykładem jest 3. Międzynarodowa Konferencja nt. Turystyki Winnej UNWTO pt. „Turystyka winna jako narzędzie rozwoju obszarów wiejskich”, która miała miejsce w Kiszyniowie w 2018 roku. Wzięło w niej udział ponad 250 uczestników z 31 krajów, a rola gospodarza prestiżowego wydarzenia potwierdziła znaczenie Mołdawii na arenie międzynarodowej jako ważnej destynacji turystyki winnej.

Mołdawia to także arena dużych imprez biegowych. Spektakularną jest bieg Cricova Wine Run w jednej z największych piwnic winnych na świecie, gdzie do pokonania jest dystans 10 km na głębokości 100 metrów, w podziemnych korytarzach słynnej winnicy Cricova. Innym sportowym wydarzeniem jest International Chisinau Marathon, który należy do AIMS (Association of International Marathons and Distance Races), stowarzyszenia skupiającego organizatorów biegów z całego świata. Start i meta znajdą się na Wielkim Placu Zgromadzenia Narodowego, a trasa wiedzie głównymi ulicami miasta.

Mołdawia dzięki infrastrukturze konferencyjnej i wystawowej, 4 i 5-gwiazdkowymi hotelom w stolicy, zasobom naturalnym i organizacyjnym jest wartą rozważenia lokalizacją MICE. Do Kiszyniowa, można dostać się bezpośrednio z Warszawy samolotem w niespełna 2 godziny. To także kierunek dostępny transportem samochodowym.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka 4 na 5 Polaków kupuje polisę turystyczną przed wyjazdem poza Polskę Biuro prasowe
2024-07-03 | 13:00

4 na 5 Polaków kupuje polisę turystyczną przed wyjazdem poza Polskę

Zakup ubezpieczenia przed wyjazdem na zagraniczny urlop staje się standardem. 82% ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez multiporównywarkę rankomat.pl deklaruje, że kupuje polisę
Turystyka Mocny start wakacji i tłumy urlopowiczów. Są wolne miejsca?
2024-07-01 | 10:00

Mocny start wakacji i tłumy urlopowiczów. Są wolne miejsca?

Mocny start wakacji i tłumy urlopowiczów. Są wolne miejsca? Słońce i upał – pierwsze dni wakacji przyniosły prawdziwie letnią aurę i zachęciły
Turystyka 1/3 Polaków nie pojedzie na wakacje w tym roku
2024-06-25 | 15:00

1/3 Polaków nie pojedzie na wakacje w tym roku

W tym roku, podczas letnich wyjazdów, Polacy kierować się będą oszczędnościami – wynika z badania rankomat.pl. 27% polskich urlopowiczów planuje na swoje wakacje wydać

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.