Najbardziej luksusowe hotele czyli jakie?
Pragniemy zaznać odrobiny luksusu
i możemy go znaleźć w hotelu. W zależności od budżetu rynek hotelarski oferuje nam szeroką gamę możliwości.
Trzy, cztery, a może pięć gwiazdek - jakie są główne różnice między hotelami z mniejszą liczbą gwiazdek od tych ocenianych najwyżej?
Na to, ile ma gwiazdek dany hotel, wpływa wiele czynników, od tych najbardziej technicznych takich jak metraż i rozkład pokoju, po te związane z atmosferą i poczuciem zaopiekowania przez obsługę. Jeżeli marzymy o najwyższym standardzie obsługi, room service dostępnym 24 godziny na dobę,
a także o wypiciu aromatycznej gorącej herbaty w środku nocy - to z pewnością powinniśmy wybrać hotel pięciogwiazdkowy.
Pokoje w hotelach pięciogwiazdkowych są zawsze bardzo luksusowo urządzone i posiadają wyjątkowe elementy dekoracyjne, takie jak piękne tkaniny, cenne drewno czy szlachetne kamienie. W łazience takiego apartamentu możemy znaleźć zestaw kosmetyków marki premium, a o nasz spokojny sen zadba ogromne łoże z odpowiednią ilością poduszek wykonanych z najwyższej jakości pierza lub, w zależności od preferencji, antyalergicznego materiału. Najbardziej luksusowe hotele posiadają ekskluzywne restauracje z gwiazdkami Michelin, serwujące wykwintne menu degustacyjne przygotowywane przez najlepszych szefów kuchni. - Hotele pięciogwiazdkowe mają też w swojej ofercie zwykle rozbudowane centra spa i wellness, w których goście mogą skorzystać z różnych zabiegów relaksacyjnych, takich jak masaże, terapie wodne czy sauny. W takich hotelach często można też znaleźć baseny z różną temperaturą wody, wyposażone w technologię, umożliwiającą słuchanie muzyki pod powierzchnią. Warto podkreślić, że woda w takich basenach nie jest chlorowana tylko filtrowana, dzięki technice odwróconej osmozy. Tym samym jest też odpowiednia dla najbardziej wrażliwej skóry - mówi Grzegorz Gacek współwłaściciel Szczawnica Park Resort & Spa.
Skąd mamy pewność, że hotel z pięcioma gwiazdkami sprosta naszym oczekiwaniom?
Kryteria, którymi kierują się organizacje przyznające gwiazdki miejscom wypoczynku, są ściśle określone. Aby otrzymać odpowiednią ilość gwiazdek w Polsce, potrzebna jest decyzja Marszałka Województwa. Możemy więc być spokojni, że standard, jakiego oczekujemy od luksusowego miejsca, będzie na pewno na najwyższym poziomie. - Indywidualne podejście do gości i ich potrzeb, obsługa na najwyższym poziomie i misja polegająca na tym, aby osoba odwiedzająca nasz hotel ponownie do nas wróciła, wyróżnia nas na rynku hotelarskim. Aby stworzyć miejsce, do którego chce się wracać, trzeba włożyć ogromną ilość zaangażowania oraz poświęcić czas na dopracowanie każdego, nawet najmniejszego szczegółu. Tworzymy wyjątkowe miejsca z pasją i pragniemy, aby każdy z naszych gości czuł się w nim komfortowo i bezpiecznie – podkreśla Grzegorz Gacek współwłaściciel Szczawnica Park Resort & Spa.
Warto wiedzieć, że system przyznawania gwiazdek hotelom nie zawsze i wszędzie funkcjonuje
w odpowiedni sposób. Wybierając się do krajów Bliskiego Wschodu, czy na południe Europy warto, zrobić właściwy research. Uważnie przyglądajmy zdjęcia danej lokalizacji, a także czytajmy opinie
z różnych źródeł. W niektórych hotelach za granicą, gwiazdki nadawane były wiele lat temu. Część hoteli od tego czasu nie przeprowadzała żadnych gruntownych remontów. To co jest uznawane za wysoki standard w krajach Bliskiego Wschodu, nie zawsze uważane jest za normę
w Europie.
Wybierając miejsce swojej podróży, z pewnością powinniśmy poświęcić odpowiednią ilość
uwagi, aby wybrać właściwą ofertę. Rynek oferuje wiele pięknych i luksusowych miejsc, te najbardziej warte odwiedzenia zachwycają swoich gości profesjonalną obsługą i perfekcyjnym wystrojem.
Więcej informacji na: https://www.szczawnica-park.pl/
Szczawnica Park Resort & Spa – to wyjątkowy kompleks, w którego skład wchodzą trzy obiekty: luksusowy Hotel Szczawnica Park *****, nowo otwarte apartamenty premium Szczawnica Park Residence oraz nowoczesne i komfortowe apartamenty Willa Park. Ten unikalny kompleks został zaprojektowany tak, aby łączyć nowoczesny design, komfort i wyjątkowy charakter regionu malowniczych Pienin.
Ideą Resortu jest odpoczynek w bliskości natury, tworzenie atmosfery slow life, poprzez doświadczanie smacznej regionalnej kuchni, a także relaksację. Wszystko to w klimacie wyjątkowej strefy Spa & Wellness. nie bez przyczyny nazywaną "światem prawdziwego odprężenia".
Armatis Polska przejmuje Call Center eSky w Bułgarii
Arche pomoże powodzianom. Wielka kwota wsparcia
NIE ODWOŁUJCIE WYJAZDÓW. POŁUDNIE POTRZEBUJE TURYSTÓW
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.