Komunikaty PR

Najlepszy kwiecień w historii Portu Lotniczego Wrocław.

2023-05-18  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

To był najlepszy kwiecień w historii wrocławskiego lotniska. Z Portu Lotniczego Wrocław skorzystało prawie 290 tys. osób, a liczba pasażerów przekroczyła poziom rekordowego kwietnia 2019. Podróżni najchętniej wybierali niskokosztowe loty w rejon południowej Europy. Chętnie decydowali się na loty czarterowe, zwłaszcza do Turcji.

Dolnoślązacy ruszyli na Południe, by korzystać z pogody i odpoczywać na plażach. Sprzyjał temu zwłaszcza obowiązujący od końca marca letni rozkład lotów z 90 połączeniami z Wrocławia. W kwietniu skorzystało z nich 289 tys. pasażerów, co daje blisko 22-procentowy wzrost w porównaniu z marcem 2023 roku. Co ciekawe, w kwietniu 2023 z Wrocławia podróżowało o 100 tys. osób więcej niż w analogicznym miesiącu 2022 roku. Jak podkreśla Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego lotniska pod względem liczby pasażerów był to najlepszy kwiecień w historii Portu Lotniczego Wrocław: – Obserwujemy ożywiony ruch na wszystkich kierunkach. Z jednej strony podróżni chętnie korzystają z połączeń, których mamy najwięcej w rozkładzie, czyli tradycyjnie jest to Wielka Brytania i Niemcy. Z drugiej widzimy dużą popularność lotów typowo wakacyjnych, bo sezon urlopowy już się po prostu zaczął.

W kwietniu największy udział w ruchu pasażerskim miały międzynarodowe połączenia niskokosztowe. Skorzystało z nich prawie 217 tys. osób. Blisko 25 tys. to pasażerowie zagranicznych połączeń sieciowych, a 30 tys. - lotów krajowych (Warszawa, Gdańsk, Olsztyn-Mazury). Ponad 17,5 tys. osób skorzystało z połączeń czarterowych.

 

Topowe kierunki

Ze względu na częstotliwość połączeń najchętniej wybieranymi pozostają te do Wielkiej Brytanii. W kwietniu skorzystało z nich 69 tys. osób, czyli o 8 tys. więcej niż w marcu. Najpopularniejsze wśród kierunków południowych są oczywiście Włochy, które od kilku miesięcy są tu liderem. W kwietniu z połączeń do Włoch skorzystało ponad 43 tys. podróżnych. To 16 tys. więcej niż w marcu 2023 roku. – Dolnoślązacy kochają Włochy i widzimy, że z roku na rok liczba lecących tam osób systematycznie wzrasta. Sprzyja temu przede wszystkim rozbudowana siatka połączeń, która w nowym rozkładzie obejmuje aż 10 kierunków niskokosztowych – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

O wzroście zainteresowania włoskimi kierunkami świadczą przede wszystkim liczby.
W porównaniu do kwietnia 2022 roku liczba pasażerów do Włoch zwiększyła się o 81 proc., a w porównaniu z kwietniem 2019 roku, czyli rokiem rekordowym dla Portu Lotniczego Wrocław, wzrost ten wyniósł aż 123 proc. W kwietniu praktycznie na wszystkich kierunkach, w szczególności takich jak Rzym, Mediolan, Piza, Palermo, Neapol i Bolonia, samoloty były wypełnione w ponad 90 proc.

W kwietniu Dolnoślązacy podróżowali również chętnie do Hiszpanii. Liniami Ryanair i Wizz Air poleciało tam blisko 21 tys. osób, czyli o 8,5 tysiąca więcej niż w marcu. Samoloty na kierunkach takich jak Barcelona, Alicante czy Malaga wypełnione były w ponad 93 proc.

Coraz więcej pasażerów zdecydowało się także na podróż do Grecji i Chorwacji. Wpływ na to miała przede wszystkim zwiększona oferta lotów w nowym rozkładzie. W kwietniu do Grecji poleciało ponad 9 tys. podróżnych (w marcu było to niecałe 2 tys.) a do Chorwacji 2,7 tys. osób (w marcu w tym kierunku udało się blisko 500 osób).

Połączeniami chętnie wybieranymi były, z uwagi na częstotliwość połączeń, również Niemcy (23 tys. podróżnych) i Polska (blisko 30 tys. podróżnych).

 

Wzrost zainteresowania czarterami

Oferta czarterowa w kwietniu zyskała na popularności przede wszystkim z uwagi na rozbudowaną liczbę kierunków - 29. W minionym miesiącu z tych połączeń skorzystało ponad 17 tys. podróżnych. Dla porównania w marcu były to niecałe 4 tys. Hitem okazała się Turcja, do której poleciało 9 tys. pasażerów (w marcu było to niespełna 1,5 tys. osób). Do Egiptu, podobnie jak w marcu, udało się 5,5 tys. pasażerów.

 

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry? Biuro prasowe
2024-12-12 | 12:20

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?

To będzie hit wakacji 2025. Kołobrzeg, Świnoujście, Hel, Nowy Targ, Wałcz. To tylko niektóre lokalizacje, do których możemy dolecieć tak zwanym samolotem na żądanie. Przy
Turystyka Marka Spark by Hilton wkracza na polski rynek z dwoma nowymi hotelami
2024-12-11 | 14:00

Marka Spark by Hilton wkracza na polski rynek z dwoma nowymi hotelami

Hilton ogłosił dziś, że na mocy umowy franczyzowej z Grupą Hotele Polskie w północnej Polsce zostaną otwarte dwa nowe obiekty Spark by Hilton. Jest to krajowy debiut marki Hilton w
Turystyka Inwestycje w sektorze turystycznym: jak aparthotele i obiekty SPA zmieniają nadmorskie miasta
2024-12-06 | 15:30

Inwestycje w sektorze turystycznym: jak aparthotele i obiekty SPA zmieniają nadmorskie miasta

Turystyka to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki w Polsce. W szczególności regiony nadmorskie przyciągają inwestorów oraz turystów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.