Komunikaty PR

Najważniejsze spotkanie branży turystycznej na Lotnisku Warszawa-Radom

2022-10-10  |  17:00

W środę 12 października na Terminalu Portu Lotniczego Warszawa-Radom odbędzie się XI edycja Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez redakcję portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Wydarzenie odbędzie się w miejscu niezwykłym, wzbudzającym ciekawość i emocje – Terminalu Lotniska, które rozpocznie swoją działalność wiosną 2023 roku.

Turystyka – po dwóch latach covidu i pół roku wojny w Ukrainie – zaczęła się powoli odradzać. Pamiętajmy, że od pierwszego dnia brutalnej napaści Rosji na Ukrainę branża turystyczna w Polsce pospieszyła z pomocą uchodźcom i potrzebującym Ukraińcom. Hotele udzielały noclegów, transportowcy przewozili ludzi z granicy i zza granicy, wozili lekarstwa i żywność. Biura podróży zamieniły się w punkty informacyjne i punkty zbierania materiałów pierwszej potrzeby.

- Gdy rozpoczął się sezon wakacyjny, a administracja na różnych szczeblach częściowo zdjęła z barków branży opiekę nad uchodźcami, wróciliśmy do normalnej pracy i do zarabiania pieniędzy – tłumaczą eksperci z branży.

Jednak przyszłość szeroko rozumianej branży turystycznej jest niepewna. Nie wiadomo, jak na zmieniające się warunki makroekonomiczne zareagują klienci biur podróży, hoteli, restauracji, pasażerowie linii lotniczych. Strategie z długoletnich zmienione zostały na krótkoterminowe. Wszyscy w branży turystycznej jednak dążą do jednego celu, jakim jest rozwój turystyki.

O tym, w jakim kierunku rozwijać się będzie turystyka, ale i o najlepszych sposobach na uczynienie tego rozwoju dynamicznym oraz zrównoważonym, rozmawiać będą uczestnicy XI Forum Promocji Turystycznej.

Tematami przewodnimi Forum będą: restart turystyki w praktyce, nowe spojrzenie na promocję turystyki, turystyka masowa a strategia i wizerunek.

W trzech sesjach poruszone będą m.in.  następujące tematy: 

  • Jak rozszerzyć sezon turystyczny?
  • Czy potrafimy współdziałać tylko w czasie kryzysu? Jak wygląda współpraca między izbami i stowarzyszeniami turystycznymi 
  • Co zamiast targów turystycznych? Czy duże imprezy promocyjne są jeszcze potrzebne?
  • Wakacje z duchami, czyli zamek zamkowi nierówny – jak promują się historyczne obiekty w Polsce?
  • Jak turystyka może skorzystać z dorobku polskich archeologów?"
  • Elastyczność w zarządzaniu dużym organizatorem turystyki
  • Dokąd zmierza Polski Holding Hotelowy
  • Jak planować strategię dla ruchu lotniczego w Polsce?
  • "Lotnisko Warszawa-Radom – potencjał, szanse i wyzwania"

 

Wśród 35 zaproszonych do udziału w debatach i prezentacji ekspertów, są m.in. Mariela Modeva – wiceminister turystyki Bułgarii, Jan Herget – dyrektor zarządzający CzechTourism, Doros Georgiades z Ministerstwo Turystyki Cypru, Marcin Horała - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, Stanisław Wojtera - prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze, Michał Fijoł - wiceprezes PLL LOT, Gheorghe Marian Cristescu – prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, Rafał Szmytke – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Piotr Henicz – wiceprezes Itaka, Piotr Burwicz – członek zarządu Rainbow, Semir Hamouda - dyrektor generalny Sun&Fun Holidays, Andrzej Kobielski – członek zarządu Enter Air, Alpaslan Ünsal – przedstawiciel handlowy Corendon Airlines na Polskę, Grzegorz Tuszyński – dyrektor Lotniska Warszawa-Radom, Radosław Włoszek – prezes zarządu Kraków Airport, wiceprezydenci Kielc i Radomia, szefowie najważniejszych izb i organizacji samorządu turystycznego.

Współorganizatorami Forum są: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” i Lotnisko Warszawa-Radom.

Złotymi Partnerami są: Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW, Województwo Podkarpackie, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Narodowe Przedstawicielstwo Turystyczne Bułgarii.

Partnerami są: Chorwacka Wspólnota Turystyczna, Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki – IGTO, Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna „Gromada”, MerlinX, Tourist Polska, Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki, Sykon.pl, UNIQA, Polski Holding Hotelowy, Miasto Radom.

Patronem Honorowym jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Patronami są: AM Art Media Agencja PR, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Instytut ESG, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, Pracodawcagodnyzaufania.pl oraz portal RaportCSR.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: *
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki! Biuro prasowe
2024-12-03 | 10:35

Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki!

Niebo od zawsze stanowiło granicę między marzeniami a rzeczywistością. To tam kierowały się spojrzenia wynalazców, marzycieli i pasjonatów, którzy pragnęli odkrywać
Turystyka Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024
2024-11-22 | 01:00

Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024

Choć mody w świecie designu zmieniają się nieustannie, są rzeczy, które skutecznie im się opierają. Jak krzesła z giętego drewna. Od 1850 roku, kiedy w wiedeńskiej Café
Turystyka Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli
2024-11-17 | 01:00

Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli

Pricing to niezwykle ważny proces, podczas którego firmy sektora HoReCa określają ceny, po których będą sprzedawać swoje usługi i produkty. Proces ten powinien stanowić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.