Komunikaty PR

O Kanale Augustowskim w Parlamencie Europejskim

2023-06-27  |  17:00
Biuro prasowe

W dniu 27 czerwca 2023 roku otwarto w Parlamencie Europejskim w Brukseli wystawę zdjęć zatytułowaną: Kanał Augustowski. Nieodkryty polski raj.

200-lecie budowy Kanału Augustowskiego stało się doskonałą okazją do opowiedzenia historii tej wyjątkowej budowli. Wystawa została przygotowana przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski”. Jej motywem przewodnim jest przedstawienie Kanału Augustowskiego jako miejsca przyciągającego pięknem przyrody i intrygującej kultury, które po prostu trzeba odkryć. Autorami zdjęć są fotografowie związani z Kanałem Augustowskim od lat, prawdziwi jego admiratorzy, pan Andrzej Sidor i pani Jadwiga Koniecko.

Otwarcia wystawy dokonali panowie Krzysztof Jurgiel, poseł do Parlament Europejskiego, Bogdan Dyjuk, prezes Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski” oraz Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa.

Osobiście bardzo się cieszę, że możemy pokazać fragment Podlasia w Parlamencie Europejskim. Kanał  Augustowski jako jeden z najważniejszych zabytków poprzemysłowych w Polsce jest jego świetną wizytówką. Mam nadzieję, że wystawa pomoże odkryć niezwykłe piękno regionu Posłom oraz wszystkim pracownikami Parlamentu Europejskiego ze wszystkich 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, powiedział Krzysztof Jurgiel, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Bardzo się cieszę, że o Kanale Augustowskim możemy dzisiaj rozmawiać w sercu Europy – w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Ten niezwykły zabytek architektury, tak blisko związany z otaczającą go przyrodą, ale i losami mieszkańców, jest powodem do naszej szczególnej dumy. Wystawa Kanał Augustowski – nieodkryty polski raj, ma na celu pokazać go takim jaki jest: pachnącym lasem, z promieniami słońca odbijającymi się w wodzie, pysznym lokalną kuchnią i pełnym radości okolicznych mieszkańców, powiedział Bogdan Dyjuk, prezes Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski”.

Kanał Augustowski to obok Puszczy Białowieskiej największa atrakcja Województwa Podlaskiego. Jest jednym z najcenniejszych skarbów tego regionu. Zapraszam Państwa do odwiedzenie mojego miasta, Augustowa,  i sprawdzenia na własne oczy, najlepiej z wysokości kajaka lub siodełka roweru dlaczego Kanał Augustowski jest taki urzekający, powiedział Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa.

Rocznicy 200-lecia rozpoczęcia budowy Kanału Augustowskiego towarzyszy szereg działań mających na celu opowiedzieć historie Kanału, ale także wzmocnić promocję turystyczną regionu. Z uwagi na ograniczony dostęp do Parlamentu Europejskiego od 30 czerwca 2023 rozpocznie się wystawa plenerowa na placu Solidarność 1980 w Brukseli, która będzie ogólnodostępna dla mieszkańców miasta, jak również turystów.

Cykl imprez promocyjnych na terenie Brukseli rozpoczął się już w maju podczas Dnia Polskiego w Brukseli i potrwa do końca wakacji. W ramach przygotowań do wystawy utworzono również stronę internetową w języku angielskim (https://augustowcanal.eu/), jak również nowy, profesjonalny film promocyjny.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Polacy na majówkę zaciskają pasa – w domu zostanie 60% z nas Biuro prasowe
2024-04-23 | 10:00

Polacy na majówkę zaciskają pasa – w domu zostanie 60% z nas

Tegoroczna majówka będzie wyjątkowo długa – biorąc 3 dni urlopu możemy przedłużyć weekend aż do 7 dni. Jednak nie wszyscy Polacy skorzystają z opcji wyjazdu w tym czasie. Z
Turystyka Majówka w Warszawie? TOP5 miejsc, które muszą odwiedzić mieszkańcy i turyści
2024-04-18 | 14:45

Majówka w Warszawie? TOP5 miejsc, które muszą odwiedzić mieszkańcy i turyści

Zbliża się majówka, która w 2024 roku będzie wyjątkowa. Nie dość, że dla wielu potrwa ona aż dziewięć dni, to jest szansą na wypróbowanie najlepszych atrakcji w
Turystyka Gamescape: gamifikacja to sposób na zrównoważoną turystykę
2024-04-15 | 11:00

Gamescape: gamifikacja to sposób na zrównoważoną turystykę

10 kwietnia br. w Centrum Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki odbyło się Forum Turystyki w Krakowie. Jednym z punktów programu była debata dotycząca postulatów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.