Komunikaty PR

Oficjalne otwarcie Basenów Termalnych w Poddębicach!

2022-04-25  |  16:00
Biuro prasowe

W niedzielę 1 maja nastąpi oficjalne, długo oczekiwane otwarcie basenów termalnych
w Poddębicach. Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji Termy Poddębice, bo tak brzmi oficjalna nazwa inwestycji, jest najnowszym kompleksem geotermalnym w okolicy. Otwarcie Term
w Poddębicach zapewni odwiedzającym wypoczynek w komfortowych warunkach, relaks
i świetną zabawę w rodzinnej atmosferze.

W ramach wielkiego otwarcia zostanie zorganizowana „Termalna Majówka”, która rozpocznie się 1 maja w Poddębicach i będzie świętowana w dwóch lokalizacjach: w kompleksie geotermalnym przy ulicy Adama Mickiewicza oraz na Placu Kościuszki, gdzie zagrają: Trubadurzy, Robert Janowski i Shaun Baker&Jessica Jean. Gwiazdą wieczoru będzie C-Bool, który wejdzie na scenę o godzinie 21:00. Organizatorzy przygotowali także masę innych atrakcji, w tym Fantówka, Festiwal Smaku i Festiwal Kolorów, wodni szczudlarze, trampoliny i dmuchańce, liczne konkursy i zabawy, a także Bieg bez barier.

Budowa term w Poddębicach została zrealizowana w latach 2019 – 2020 przez łódzki Oddział Firmy ALSTAL Grupa Budowlana, która od 45 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. Profil działalności firmy obejmuje realizacje projektów z zakresu budownictwa sportowo-rekreacyjnego, przemysłowego, mieszkaniowego, szpitali i centrów medycznych oraz renowacji obiektów zabytkowych.

W obiekcie zastosowano najnowszą technologię oczyszczania wody, która oparta jest głównie na wykorzystaniu filtrów diatomitowych ze świecami namywanymi ziemią okrzemkową. Dezynfekcja realizowana jest przez zastosowanie układu lamp UV oraz chlorowaniu przy udziale elektrolizera membranowego.

Co znajduje się w Termach Poddębice?

Odwiedzający obiekt będą mogli skorzystać z siedmiu basenów, które zostały wykonane przez firmę ALSTAL. Wszystkie niecki basenowe zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Jedynie wewnętrzny basen schładzający na kondygnacji +1 zrealizowano w okładzinie z mozaiki. W części zewnętrznej obiektu znajduje się basen pływacko-rekreacyjny, dziecięcy, basen ścian wodnych, a także basen wypływowy połączony z basenem wewnętrznym, co umożliwia korzystanie z atrakcji wodnych prze cały rok. Do dyspozycji gości są także sauny: sucha, parowa oraz infrared. W kompleksie znajdują się pomieszczenia przeznaczone do leczenia uzdrowiskowego z wykorzystaniem soli w różnych postaciach (haloterapia) oraz grota solna.

Ponadto w budynku przewidziano strefę rehabilitacji składającą się z saldo zajęć ruchowych, pomieszczeń do masażu i gabinetu lekarskiego. Obiekt będzie kompleksowo realizować ideę przestrzeni przyjaznej osobom niepełnosprawnym.

Poddębicka woda hipertermalna o temperaturze 72°C wydobywana jest otworem wiertniczym
z głębokości ponad dwóch kilometrów spod powierzchni ziemi. Łączna powierzchnia lustra wody to ponad 2 252 m2, co zapewni przyjęcie nawet do tysiąca osób jednorazowo.

Termy Poddębice to miejsce, w którym każdy miłośnik gorących źródeł znajdzie coś dla siebie.
Na obiekcie oprócz atrakcji wodnych znajduje się również strefa Wellness&SPA oraz punkt gastronomiczny. Wokół budynku zrealizowano małą architekturę oraz terenową siłownię przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem jest również obszerny parking, który pozwoli pomieścić samochody wszystkich entuzjastów wodnych rozrywek, których z pewnością nie zabraknie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić? Biuro prasowe
2025-06-24 | 08:50

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Czerwiec jest miesiącem o którym marzy większość uczniów – oznacza on odpoczynek i planowanie wymarzonych wakacji. Co ciekawe, w tym roku Polacy stawiają na
Turystyka Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę
2025-06-05 | 12:20

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Z najnowszych badań serwisu turystycznego e-wczasy.pl wynika, że w 2025 roku Polacy coraz częściej odkładają planowanie wakacji na ostatnią chwilę. Ten trend potwierdzają
Turystyka Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.