Oficjalne otwarcie Basenów Termalnych w Poddębicach!
W niedzielę 1 maja nastąpi oficjalne, długo oczekiwane otwarcie basenów termalnych
w Poddębicach. Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji Termy Poddębice, bo tak brzmi oficjalna nazwa inwestycji, jest najnowszym kompleksem geotermalnym w okolicy. Otwarcie Term
w Poddębicach zapewni odwiedzającym wypoczynek w komfortowych warunkach, relaks
i świetną zabawę w rodzinnej atmosferze.
W ramach wielkiego otwarcia zostanie zorganizowana „Termalna Majówka”, która rozpocznie się 1 maja w Poddębicach i będzie świętowana w dwóch lokalizacjach: w kompleksie geotermalnym przy ulicy Adama Mickiewicza oraz na Placu Kościuszki, gdzie zagrają: Trubadurzy, Robert Janowski i Shaun Baker&Jessica Jean. Gwiazdą wieczoru będzie C-Bool, który wejdzie na scenę o godzinie 21:00. Organizatorzy przygotowali także masę innych atrakcji, w tym Fantówka, Festiwal Smaku i Festiwal Kolorów, wodni szczudlarze, trampoliny i dmuchańce, liczne konkursy i zabawy, a także Bieg bez barier.
Budowa term w Poddębicach została zrealizowana w latach 2019 – 2020 przez łódzki Oddział Firmy ALSTAL Grupa Budowlana, która od 45 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. Profil działalności firmy obejmuje realizacje projektów z zakresu budownictwa sportowo-rekreacyjnego, przemysłowego, mieszkaniowego, szpitali i centrów medycznych oraz renowacji obiektów zabytkowych.
W obiekcie zastosowano najnowszą technologię oczyszczania wody, która oparta jest głównie na wykorzystaniu filtrów diatomitowych ze świecami namywanymi ziemią okrzemkową. Dezynfekcja realizowana jest przez zastosowanie układu lamp UV oraz chlorowaniu przy udziale elektrolizera membranowego.
Co znajduje się w Termach Poddębice?
Odwiedzający obiekt będą mogli skorzystać z siedmiu basenów, które zostały wykonane przez firmę ALSTAL. Wszystkie niecki basenowe zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Jedynie wewnętrzny basen schładzający na kondygnacji +1 zrealizowano w okładzinie z mozaiki. W części zewnętrznej obiektu znajduje się basen pływacko-rekreacyjny, dziecięcy, basen ścian wodnych, a także basen wypływowy połączony z basenem wewnętrznym, co umożliwia korzystanie z atrakcji wodnych prze cały rok. Do dyspozycji gości są także sauny: sucha, parowa oraz infrared. W kompleksie znajdują się pomieszczenia przeznaczone do leczenia uzdrowiskowego z wykorzystaniem soli w różnych postaciach (haloterapia) oraz grota solna.
Ponadto w budynku przewidziano strefę rehabilitacji składającą się z saldo zajęć ruchowych, pomieszczeń do masażu i gabinetu lekarskiego. Obiekt będzie kompleksowo realizować ideę przestrzeni przyjaznej osobom niepełnosprawnym.
Poddębicka woda hipertermalna o temperaturze 72°C wydobywana jest otworem wiertniczym
z głębokości ponad dwóch kilometrów spod powierzchni ziemi. Łączna powierzchnia lustra wody to ponad 2 252 m2, co zapewni przyjęcie nawet do tysiąca osób jednorazowo.
Termy Poddębice to miejsce, w którym każdy miłośnik gorących źródeł znajdzie coś dla siebie.
Na obiekcie oprócz atrakcji wodnych znajduje się również strefa Wellness&SPA oraz punkt gastronomiczny. Wokół budynku zrealizowano małą architekturę oraz terenową siłownię przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem jest również obszerny parking, który pozwoli pomieścić samochody wszystkich entuzjastów wodnych rozrywek, których z pewnością nie zabraknie.

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.