Oficjalne otwarcie Basenów Termalnych w Poddębicach!
W niedzielę 1 maja nastąpi oficjalne, długo oczekiwane otwarcie basenów termalnych
w Poddębicach. Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji Termy Poddębice, bo tak brzmi oficjalna nazwa inwestycji, jest najnowszym kompleksem geotermalnym w okolicy. Otwarcie Term
w Poddębicach zapewni odwiedzającym wypoczynek w komfortowych warunkach, relaks
i świetną zabawę w rodzinnej atmosferze.
W ramach wielkiego otwarcia zostanie zorganizowana „Termalna Majówka”, która rozpocznie się 1 maja w Poddębicach i będzie świętowana w dwóch lokalizacjach: w kompleksie geotermalnym przy ulicy Adama Mickiewicza oraz na Placu Kościuszki, gdzie zagrają: Trubadurzy, Robert Janowski i Shaun Baker&Jessica Jean. Gwiazdą wieczoru będzie C-Bool, który wejdzie na scenę o godzinie 21:00. Organizatorzy przygotowali także masę innych atrakcji, w tym Fantówka, Festiwal Smaku i Festiwal Kolorów, wodni szczudlarze, trampoliny i dmuchańce, liczne konkursy i zabawy, a także Bieg bez barier.
Budowa term w Poddębicach została zrealizowana w latach 2019 – 2020 przez łódzki Oddział Firmy ALSTAL Grupa Budowlana, która od 45 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. Profil działalności firmy obejmuje realizacje projektów z zakresu budownictwa sportowo-rekreacyjnego, przemysłowego, mieszkaniowego, szpitali i centrów medycznych oraz renowacji obiektów zabytkowych.
W obiekcie zastosowano najnowszą technologię oczyszczania wody, która oparta jest głównie na wykorzystaniu filtrów diatomitowych ze świecami namywanymi ziemią okrzemkową. Dezynfekcja realizowana jest przez zastosowanie układu lamp UV oraz chlorowaniu przy udziale elektrolizera membranowego.
Co znajduje się w Termach Poddębice?
Odwiedzający obiekt będą mogli skorzystać z siedmiu basenów, które zostały wykonane przez firmę ALSTAL. Wszystkie niecki basenowe zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Jedynie wewnętrzny basen schładzający na kondygnacji +1 zrealizowano w okładzinie z mozaiki. W części zewnętrznej obiektu znajduje się basen pływacko-rekreacyjny, dziecięcy, basen ścian wodnych, a także basen wypływowy połączony z basenem wewnętrznym, co umożliwia korzystanie z atrakcji wodnych prze cały rok. Do dyspozycji gości są także sauny: sucha, parowa oraz infrared. W kompleksie znajdują się pomieszczenia przeznaczone do leczenia uzdrowiskowego z wykorzystaniem soli w różnych postaciach (haloterapia) oraz grota solna.
Ponadto w budynku przewidziano strefę rehabilitacji składającą się z saldo zajęć ruchowych, pomieszczeń do masażu i gabinetu lekarskiego. Obiekt będzie kompleksowo realizować ideę przestrzeni przyjaznej osobom niepełnosprawnym.
Poddębicka woda hipertermalna o temperaturze 72°C wydobywana jest otworem wiertniczym
z głębokości ponad dwóch kilometrów spod powierzchni ziemi. Łączna powierzchnia lustra wody to ponad 2 252 m2, co zapewni przyjęcie nawet do tysiąca osób jednorazowo.
Termy Poddębice to miejsce, w którym każdy miłośnik gorących źródeł znajdzie coś dla siebie.
Na obiekcie oprócz atrakcji wodnych znajduje się również strefa Wellness&SPA oraz punkt gastronomiczny. Wokół budynku zrealizowano małą architekturę oraz terenową siłownię przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem jest również obszerny parking, który pozwoli pomieścić samochody wszystkich entuzjastów wodnych rozrywek, których z pewnością nie zabraknie.
Armatis Polska przejmuje Call Center eSky w Bułgarii
Arche pomoże powodzianom. Wielka kwota wsparcia
NIE ODWOŁUJCIE WYJAZDÓW. POŁUDNIE POTRZEBUJE TURYSTÓW
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.