Komunikaty PR

Oficjalne otwarcie Basenów Termalnych w Poddębicach!

2022-04-25  |  16:00
Biuro prasowe

W niedzielę 1 maja nastąpi oficjalne, długo oczekiwane otwarcie basenów termalnych
w Poddębicach. Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji Termy Poddębice, bo tak brzmi oficjalna nazwa inwestycji, jest najnowszym kompleksem geotermalnym w okolicy. Otwarcie Term
w Poddębicach zapewni odwiedzającym wypoczynek w komfortowych warunkach, relaks
i świetną zabawę w rodzinnej atmosferze.

W ramach wielkiego otwarcia zostanie zorganizowana „Termalna Majówka”, która rozpocznie się 1 maja w Poddębicach i będzie świętowana w dwóch lokalizacjach: w kompleksie geotermalnym przy ulicy Adama Mickiewicza oraz na Placu Kościuszki, gdzie zagrają: Trubadurzy, Robert Janowski i Shaun Baker&Jessica Jean. Gwiazdą wieczoru będzie C-Bool, który wejdzie na scenę o godzinie 21:00. Organizatorzy przygotowali także masę innych atrakcji, w tym Fantówka, Festiwal Smaku i Festiwal Kolorów, wodni szczudlarze, trampoliny i dmuchańce, liczne konkursy i zabawy, a także Bieg bez barier.

Budowa term w Poddębicach została zrealizowana w latach 2019 – 2020 przez łódzki Oddział Firmy ALSTAL Grupa Budowlana, która od 45 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. Profil działalności firmy obejmuje realizacje projektów z zakresu budownictwa sportowo-rekreacyjnego, przemysłowego, mieszkaniowego, szpitali i centrów medycznych oraz renowacji obiektów zabytkowych.

W obiekcie zastosowano najnowszą technologię oczyszczania wody, która oparta jest głównie na wykorzystaniu filtrów diatomitowych ze świecami namywanymi ziemią okrzemkową. Dezynfekcja realizowana jest przez zastosowanie układu lamp UV oraz chlorowaniu przy udziale elektrolizera membranowego.

Co znajduje się w Termach Poddębice?

Odwiedzający obiekt będą mogli skorzystać z siedmiu basenów, które zostały wykonane przez firmę ALSTAL. Wszystkie niecki basenowe zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Jedynie wewnętrzny basen schładzający na kondygnacji +1 zrealizowano w okładzinie z mozaiki. W części zewnętrznej obiektu znajduje się basen pływacko-rekreacyjny, dziecięcy, basen ścian wodnych, a także basen wypływowy połączony z basenem wewnętrznym, co umożliwia korzystanie z atrakcji wodnych prze cały rok. Do dyspozycji gości są także sauny: sucha, parowa oraz infrared. W kompleksie znajdują się pomieszczenia przeznaczone do leczenia uzdrowiskowego z wykorzystaniem soli w różnych postaciach (haloterapia) oraz grota solna.

Ponadto w budynku przewidziano strefę rehabilitacji składającą się z saldo zajęć ruchowych, pomieszczeń do masażu i gabinetu lekarskiego. Obiekt będzie kompleksowo realizować ideę przestrzeni przyjaznej osobom niepełnosprawnym.

Poddębicka woda hipertermalna o temperaturze 72°C wydobywana jest otworem wiertniczym
z głębokości ponad dwóch kilometrów spod powierzchni ziemi. Łączna powierzchnia lustra wody to ponad 2 252 m2, co zapewni przyjęcie nawet do tysiąca osób jednorazowo.

Termy Poddębice to miejsce, w którym każdy miłośnik gorących źródeł znajdzie coś dla siebie.
Na obiekcie oprócz atrakcji wodnych znajduje się również strefa Wellness&SPA oraz punkt gastronomiczny. Wokół budynku zrealizowano małą architekturę oraz terenową siłownię przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem jest również obszerny parking, który pozwoli pomieścić samochody wszystkich entuzjastów wodnych rozrywek, których z pewnością nie zabraknie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki! Biuro prasowe
2024-12-03 | 10:35

Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki!

Niebo od zawsze stanowiło granicę między marzeniami a rzeczywistością. To tam kierowały się spojrzenia wynalazców, marzycieli i pasjonatów, którzy pragnęli odkrywać
Turystyka Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024
2024-11-22 | 01:00

Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024

Choć mody w świecie designu zmieniają się nieustannie, są rzeczy, które skutecznie im się opierają. Jak krzesła z giętego drewna. Od 1850 roku, kiedy w wiedeńskiej Café
Turystyka Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli
2024-11-17 | 01:00

Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli

Pricing to niezwykle ważny proces, podczas którego firmy sektora HoReCa określają ceny, po których będą sprzedawać swoje usługi i produkty. Proces ten powinien stanowić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.