Komunikaty PR

PIECHOWICE – PERŁA DOLNEGO ŚLĄSKA

2020-08-18  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Mazowiecka
Press

Al. Jerozolimskie 123
02-217 Warszawa
drycell|interia.pl| |drycell|interia.pl
698989141
none.pl

Zachęceni sezonem turystycznym chętnie spędzanym w Polsce, przedstawiamy jedno z najciekawszych miejsc na mapie Karkonoszy. Piechowice to oaza spokoju otoczona górskimi szczytami, która zaprasza do poznania jej tajemnic.

Dolny Śląsk jest niewątpliwie jednym z najciekawszych regionów w Polsce. Miejsce to jest pełne niepowtarzalnych połączeń – polska roślinność przeplata się z gatunkami występującymi w Alpach, a między kolejnymi przystankami Szlaku Cysterskiego pojawiają się pomniki związane z historiami sięgającymi czasów pogańskich. Niewielka miejscowość położona między Jelenią Górą a Szklarską Porębą zawiera w sobie wszystko, co świadczy o charakterze regionu.

Śnieżne Kotły – alpejski krajobraz w Polsce

Położone między Wielkim Szyszakiem (1509 m n.p.m.) a Łabskim Szczytem (1471 m n.p.m.) Śnieżne Kotły to niezwykłe formacje skalne, kryjące roślinność niewystępującą w żadnym innym miejscu. Wszystko to za sprawą polodowcowej formy, dzięki której w wąskich zagłębieniach przez cały rok utrzymują się niskie temperatury. To jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie nawet latem możemy zaobserwować oblodzone zbocza i zalegający śnieg. Na wspinaczy na szczycie góry czekają m.in. skalnice śnieżne i skalnice darniowe, gatunki endemiczne, oraz cały szereg alpejskiej i arktycznej flory – rozrzutka alpejska, sasanka alpejska, wawrzynek wilczełyko, pierwiosnka maleńka, tojad mocny, modrzyk górski, róża alpejska, zimoziół północny. Wszystkie te botaniczne atrakcje otoczone są malowniczymi krajobrazami, do których można dotrzeć dwoma szlakami, mijając po drodze dwa Śnieżne Stawy o nadzwyczaj czystej wodzie.

Złoty Widok – punkt widokowy na Karkonosze

Złoty Widok to miejsce doskonale znane mieszkańcom Piechowic. Punkt widokowy znajduje się na krańcu Pogórza Karkonoskiego, kierując się na zachodnią część Karkonoszy, Góry Izerskie oraz Dolinę Kamiennej, z którego można obserwować Wysoki Grzbiet z Wysokim Kamieniem, Szklarską Porębę i zachwycać się panoramą Karkonoszy z ich szczytami: Szrenicą, Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Jest to pomnik przyrody nieożywionej, znajdujący się na zboczu wyższego szczytu – Drewniak, o wysokości 672 m.n.p.m. w Michałowicach.

Pierwsza atrakcja po drodze do punktu widokowego znajduje się jeszcze przed wjazdem do Michałowic – jest to skalny tunel drogowy o długości kilkunastu metrów, wykuty w latach 20. XX wieku w granitowej skale, jedyny tego rodzaju w tej części Polski. Kolejnym przystankiem jest plac na zbiegu ulic Sudeckiej i Śnieżnej, z którego można podziwiać panoramę Śnieżnych Kotłów i zbudowane na szczycie góry nieczynne już schronisko. Stamtąd wyznaczonym szklakiem kierujemy się w stronę zupełnie nowej platformy widokowej Złoty Widok.

 

Kociołki – unikatowe formy polodowcowe czy narzędzia magii?

Na szlaku prowadzącym na Złoty Widok mijamy Kociołki – budzącą niegasnące zainteresowanie badaczy i wielbicieli gór grupę skalną, z zagłębieniami przypominającymi kotły. Dzięki niepowtarzalnej formie, obok teorii o naturalnym pochodzeniu około 30 kociołków, pojawiają się również legendy o wykorzystywaniu ich w pogańskich rytuałach składania ofiar. Nie schodząc ze szlaku zobaczymy również kilka niewielkich, kamiennych jaskiń.

Huta Julia – zabawa i nauka

Rodziny szukające odpoczynku od pieszych wędrówek mogą zajrzeć do Huty Julia, mieszczącej się w centrum Piechowic. Projekty tworzone w hucie zdobią wnętrza domów na całym świecie, a sam zakład jest jedną z ostatnich manufaktur zajmujących się obróbką szkła kryształowego w Polsce. Podczas wizyty rodzice poznają historię polskiego wzornictwa i sekrety obróbki szkła kryształowego, a dzieci nauczą się malować i grawerować na szkle. W odbywających się codziennie (również w święta) warsztatach mogą brać udział dzieci od 6 roku życia.

Szlaki rowerowe dla amatorów i profesjonalistów

Karkonosze to doskonałe miejsce dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. Dzięki rozbudowanemu systemowi szlaków rowerowych można na nich znaleźć etapy o różnych stopniach trudności. W okolicy Piechowic biegnie ponad 19-kilometrowy odcinek pasma rowerowego Olbrzymy, którym mogą poruszać się nawet średnio doświadczeni rowerzyści. Gorskie serpentyny to jedna z najbardziej malowniczych atrakcji na całej trasie. A na spragnionych wyzwań czeka kolejnych kilkadziesiąt kilometrów górskich pasm do pokonania!

Z inicjatywy Starostwa Jeleniogórskiego rozpoczęto tworzenie projektu sieci tras rowerowych w Karkonoszach i Kotlinie Jeleniogórskiej w sposób umożliwiający korzystanie z nich wszystkim rowerzystom, zarówno tym małym, którzy dopiero zaczynają przygodę rowerową często w wózku podczepionym do roweru rodzica, jak też osobom starszym. Dostępność sieci tras rowerowych przystosowanych dla szerszej grupy odbiorców jest bardzo istotna bowiem nie każdy jest profesjonalnym kolarzem szosowym, czy osobą uprawiającą zjazdy wyczynowe na rowerach MTB. Pamiętajmy również o osobach niepełnosprawnych, które jazdę na rowerze często przystosowanym do swojej niepełnosprawności traktują jako element rehabilitacji i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu. Gmina Miejska Piechowice jak najbardziej przyłącza się do tej inicjatywy i w najbliższym czasie planuje rozpocząć konsultacje społeczne zarówno z mieszkańcami, jak również z miłośnikami jazdy na dwóch kółkach, lokalnymi aktywistami, a być może także turystami, którzy chętnie zwiedzają piękne, górskie okolice przy pomocy jednośladu.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka „Podkarpacie. Będziesz pod wrażeniem” Biuro prasowe
2020-12-01 | 11:30

„Podkarpacie. Będziesz pod wrażeniem”

Województwo podkarpackie rozpoczęło ogólnopolską kampanię promującą turystyczne i gospodarcze walory regionu wśród polskich turystów i potencjalnych
Turystyka New agreement signed: the four-star Golden Tulip Balice Kraków hotel will welcom
2020-11-25 | 16:00

New agreement signed: the four-star Golden Tulip Balice Kraków hotel will welcom

At the Metropolo by Golden Tulip hotel in Kraków, Grzegorz Olchawski (CEO 3GO Sp z o.o. S.K.A) and Adam Konieczny (Louvre Hotels Group) signed an agreement regarding the management of the
Turystyka Umowa podpisana: czterogwiazdkowy hotel Golden Tulip Balice Kraków powita gości
2020-11-25 | 14:00

Umowa podpisana: czterogwiazdkowy hotel Golden Tulip Balice Kraków powita gości

W hotelu Metropolo by Golden Tulip w Krakowie Grzegorz Olchawski (CEO 3GO Sp z o.o. s.k.a) oraz Adam Konieczny (Louvre Hotels Group) podpisali porozumienie dotyczące zarządzania nowopowstającym

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Handel

Technologiczna rewolucja w handlu przyspieszyła dzięki pandemii. Skanowanie i płatności w aplikacji mobilnej mają zwiększyć bezpieczeństwo zakupów [DEPESZA]

Pandemia sprawiła, że podczas zakupów przykładamy większą wagę do własnego bezpieczeństwa i zachowywania dystansu. Choć w rekordowym tempie rośnie rynek e-commerce, Polacy wciąż kupują także w sklepach stacjonarnych, które w dobie koronawirusa zaczęły zbroić się w nowe technologie. Sieci handlowe wprowadzają rozwiązania, które pomagają zachować dystans i zwiększają bezpieczeństwo, takie jak np. mobilne kasy samoobsługowe. Całkowicie bezdotykowe płatności od 1 grudnia uruchomiła sieć Rossmann. Artykuły w popularnej drogerii można skanować za pomocą telefonu i zapłacić za nie aplikacją mobilną.

Prawo

CASE: W długim terminie możemy spodziewać się wzrostu bezrobocia. Na razie przed zwolnieniami firmy powstrzymują warunki pomocy publicznej

Według badania Diagnoza.plus, przeprowadzonego pod koniec października, bezrobocie jesienią nie spadło, choć normalnie w tym okresie jest niższe ze względu na sezon przedświąteczny. Rodzi to obawy o zachowanie rynku pracy po Nowym Roku. Według prezes Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych trudna sytuacja na wielu firmach wymusiłaby redukcję etatów, ale pracodawcy nie mogą tego zrobić ze względu na otrzymaną pomoc państwa. To może pogłębić ich problemy finansowe.

Problemy społeczne

Przez pandemię pogarsza się kondycja skóry Polaków. Przyczynami rezygnacja z wizyt u dermatologa, stres i noszenie maseczek

Prawie połowa pacjentów ze schorzeniami dermatologicznymi ogranicza lub rezygnuje z wizyt u lekarzy specjalistów w czasie pandemii COVID-19 – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii #WłączLeczenie. – Przewlekłe choroby skóry nieregularnie kontrolowane mogą się zaostrzyć,  a wtedy ich terapia jest bardzo trudna – przestrzega dermatolog, dr Ivana Stanković. Już teraz ponad połowa pacjentów dostrzega pogorszenie kondycji skóry w czasie pandemii. Wpływ na to może mieć nie tylko brak opieki dermatologicznej, lecz również stres i noszenie maseczek.

 

IT i technologie

Na wejście do branży IT decyduje się coraz więcej młodych. Większość programistów to samoucy, a co trzeci zaczynał od studiów kierunkowych

Ponad 60 proc. polskich programistów deklaruje, że samodzielnie stawiało pierwsze kroki w zawodzie. Tylko 35 proc. zgłębianie IT zaczynało na studiach, a 4 proc. – od kursów programowania – wynika z Antybadania firmy Just Join IT. Wbrew stereotypom programiści to nie zamknięci w domach introwertycy mieszkający z rodzicami, ale ludzie, którzy mają lub planują założyć rodzinę, lubią integrację z zespołem i sport. Co drugi pracownik podkreśla, że bardzo ceni sobie work–life balance.