Pierwszy mobilny hotel otwiera rezerwacje w Rowach
Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Inflacja to ostatnio gorący temat, który mocno wpływa na nasze plany wakacyjne. Sezon w pełni, a nie wszyscy mają zaplanowane najbliższe tygodnie urlopowe. Czy jest jeszcze opcja, żeby wyjechać na luksusowe wakacje w hotelu i to dosłownie na… plaży?
Wybrzeże Słowińskie to jeden z piękniejszych obszarów w Polsce. Znane ze wspaniałych wydm i pięknych jezior, położonych tak blisko naszego morza, daje szeroki wachlarz możliwości na spędzenie urlopu z rodziną. Atrakcji turystycznych oraz pięknych terenów do aktywnego spędzania czasu nie brakuje. Brzmi to jak idealny pomysł na wakacje? Zdecydowanie tak. Biorąc pod uwagę otaczającą naturę, warto rozważyć ten kierunek.
Zmiana retoryki – z dala od tłumów
Po dwóch latach pandemii zaczęliśmy dostrzegać, jak ważna jest własna przestrzeń i bezpieczeństwo – dla siebie, dla bliskich. Pozbawieni możliwości podróżowania przez tak długi czas, ludzie docenili, jak ważna jest higiena psychiczna i możliwość spokojnego wyjazdu poza miasto. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej wynika nie tylko to, że ponad połowa Polaków zostaje na wakacje w kraju, ale co więcej, aż 41% z nich planuje wyjazd na urlop właśnie nad morzem. Co za tym idzie? Pełne kurorty, przepełnione plaże, restauracje i hotele. Dla jednych to właśnie cała atrakcja, natomiast ostatnie lata pokazały, że ludzie doceniają posiadanie własnej przestrzeni – komfortowo – na wyłączność, stroniąc od skupisk ludzi. To nowy wymiar luksusu – nie złote klamki i kąpiele w szampanie, a właśnie spokój, natura na wyłączność i czas dla siebie oraz bliskich.
Hotel na plaży – dlaczego nie!
W ostatnim miesiącu dla wszystkich spragnionych komfortu na urlopie, bliskości morza oraz czasu dla siebie i dla rodziny, tuż przy plaży w Rowach stanął jedyny w Polsce mobilny hotel – Good Spot. kilkadziesiąt metrów od linii morza, w spokojnej okolicy w otoczeniu natury. Na prywatnej działce na plaży stanęły apartamenty, w których swoje miejsce znajdą pary, single, ale także rodziny z dziećmi i zwierzakami. Hotelowy standard trzech gwiazdek, nowoczesne i projektowane na zamówienie wnętrza, zaplecze sportowe i szum fal sprawiają, że można tu naprawdę odpocząć.
– Nasze pokoje zostały stworzone z upcyclingowanych naczep chłodniczych, a same pojazdy w żaden sposób nie ingerują w otoczenie. Miejscówka na najbliższe miesiące została wybrana przez internautów – jest to prywatna działka udostępniona dla nas na ten sezon, a apartamenty, podłączone do mediów, nie niszczą przepięknych terenów tak wyjątkowego Wybrzeża Słowińskiego, jednocześnie dając ludziom rzadko spotykane doświadczenie mieszkania dosłownie na… plaży – komentuje Roman Sokołowski, założyciel i CFO Good Spot.
Ceny pobytu w Good Spot to 250-550 zł za dobę, a w pakiecie każdy gość dostaje nowoczesne i wygodne pokoje – nie ciasne wnętrza niczym w camperach – a spokój, piękny widok, szum fal, który kołysze do snu i plażę na wyciągnięcie ręki. Bo kto z nas nie chce o poranku wyjść z hotelu wprost na biały, miękki piasek? Tegoroczne wakacje nad morzem to wciąż opcja dla każdego, nawet dla tych, którzy nie chcą wydawać na wyjazd zbyt dużo.
Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki!
Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024
Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.