Komunikaty PR

Poznaliśmy zwycięzców Turystycznych Skarbów Małopolski!

2020-10-14  |  12:00
Kontakt
Sylwia Wojtkowska
LB Relations

ul. Generała Józefa Zajączka 11/C5
01-510 Warszawa
sylwia.wojtkowska|lbrelations.pl| |sylwia.wojtkowska|lbrelations.pl
697935094
https://lbrelations.pl/

Poznaliśmy zwycięzców Turystycznych Skarbów Małopolski!

 

We wtorek 13.10 na uroczystej gali w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu ogłoszeni zostali zwycięzcy drugiej edycji Turystycznych Skarbów Małopolski. Kto tym razem wygrał w konkursie orgaznizowanym przez Samorząd Województwa Małopolskiego i Małopolską Organizację Turystyczną?

Idea konkursu

Celem konkursu było wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc oraz ofert turystycznych na terenie Małopolski. Konkurs podzielony był na 2 etapy: w pierwszym zgłaszać można było  kandydatów w sześciu kategoriach, zaś w drugim internauci oddawali głosy na swoich faworytów  w każdej z nich. Wszyscy laureaci i wyróżnieni zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną w przyszłym roku przez Małopolską Organizacją Turystyczną. Nasz region jest pełny skarbów, które chcemy wspierać m.in. dzięki konkursowi Turystyczne Skarby Małopolski – mówi Tomasz Urynowicz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. I dodaje: Turyści na skutek epidemii, ale nie tylko, chętniej wybierają mniejsze, spokojniejsze, a zarazem atrakcyjne przyrodniczo lokalizacje. Podróżowanie po Małopolsce może być nieustannym odkrywaniem, bo takich miejsc mamy tutaj pod dostatkiem.

Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna       

Jak na wycieczkę z klimatem, to tylko do miejsca z klimatem! W pierwszej z kategorii konkursu zwyciężyło bogate w walory turystyczne Krościenko nad Dunajcem. Ta miejscowość jest wyjątkowa z kilku powodów. Perfekcyjna lokalizacja pozwala na podziwianie trzech pasm górskich: Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego. Krościenko słynie z turystyki pieszej, rowerowej, konnej i kajakowej, a także pierwszego w Europie i drugiego na świecie pogranicznego parku narodowego, którym jest Pieniński Park Narodowy.

W tej kategorii laureat otrzymał również nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł, a wyróżnienia za drugie i trzecie miejsca trafiły do Ojcowa oraz Gorlic.

Najciekawszy szlak turystyczny              

Które ze szlaków zdobyły największą sympatię głosujących? Na pierwszym miejscu uplasowała się wyjątkowa trasa rowerowa dla wszystkich: młodszych i starszych, amatorów i profesjonalistów, czyli Velo Dunajec. To właśnie podczas podróży nią zachwycimy się widokami Tatr, Gorców, Beskidów, Pienin i Pogórza. Jeśli macie ochotę na wycieczkę z dala od miejskiego zgiełku, udajcie się w tę właśnie trasę nazywaną najpiękniejszą w całej Polsce.

Miano wyróżnionych w kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny” otrzymały Babia Góra oraz Śnieżne Trasy przez Lasy.

Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne

Słyszeliście już o międzynarodowym Festiwalu 4 Strony Karpat? Jeśli jeszcze nie, warto nadrobić zaległości. Laureat kategorii „Dzieje się” to wyjątkowe wydarzenie turystyczne w Gorlicach, które każdego roku przyciąga miłośników muzyki folkowej. Skąd 4 strony w nazwie? Otóż festiwal przypomina niezapomnianą podróż w cztery strony świata, inspirowaną tradycjami różnych narodowości i mniejszości etnicznych. Dzięki nowym aranżacjom, folkowe brzmienia są atrakcyjne dla szerokiego grona odbiorców. Festiwalowi towarzyszą także wystawy rękodzieła, kiermasze oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Głosem internautów na wyróżnienie w tej kategorii zasłużyły sobie Edukacja Plenerowa z Bielak Active, a także Juromania, czyli Święto Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Unikatowa atrakcja turystyczna             

Rowerowy raj – tak nazywany jest laureat kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna”, czyli Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Malownicze widoki na Pieniny, Gorce i Tatry każdego dnia zachwycają zarówno amatorów, jak i profesjonalnych rowerzystów. Dodatkowo na tej trasie na miłośników dwóch kółek czeka niezwykła podróż w czasie, bowiem po drodze odwiedzić można dwa zamki: w Niedzicy oraz ruiny zamku w Czorsztynie.

Unikatowe atrakcje, które zdobyły wyróżnienie to Ogród hortiterapii w miejscowości Jadowniki Mokre i Kopalnia Soli Bochnia.

Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi                

Dokąd udać się na sielski wypoczynek w Małopolsce? Głosem internautów w kategorii „Sielskie klimaty” na pierwszym miejscu uplasował się Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach. Położony na terenie malowniczej Jury Krakowsko – Częstochowskiej niezwykły dwór jest połączeniem regionalnej tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami. To miejsce słynące z pysznej, regionalnej kuchni, a także idealne dla wielbicieli aktywnego spędzania czasu dzięki udostępnianemu tam sprzętowi.

Drugie miejsce w tej kategorii otrzymał Radocza Park Hotel Active & Spa, a trzecie Domek u Heli w Limanowej.

W gościnie – oferta kulinarna  

Małopolska słynie z wielu regionalnych specjałów i pysznych, lokalnych potraw. W kategorii „W gościnie – oferta kulinarna” internauci wybierali miejsce, które oferuje takie potrawy, a także wyróżnia się pod kątem estetyki i aranżacji. Zwycięzca – Pensjonat bezglutenowy Moje Tatry w Białym Dunajcu to wyjątkowe miejsce, przyjazne osobom na diecie bezglutenowej, wegańskiej i chorym na celiakię. Menu składa się w pełni z dań bezglutenowych, a osoby poszukujące tradycyjnych dań kuchni małopolskiej będą zachwycone, próbując tam kwaśnicy, moskoli czy pierogów.

Wyróżnienia w kategorii kulinarnej zdobył Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach i Restauracja Pod Aniołem w Zakopanem.

Bezpieczeństwo

Podróżując do Małopolski, jak również w trakcie wypoczynku, warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i na bieżąco śledzić stronę www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia. Zasada zachowania dystansu społecznego wciąż jest bardzo ważna. Każdy z laureatów i wyróżnionych konkursu Turystyczne Skarby Małopolski świadczy usługi zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego – mówi Grzegorz Biedroń,  prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. I dodaje: Wiemy, że turyści wybierając miejsca do odpoczynku, dokładnie je sprawdzają, a nasz region dokłada wszelkich starań, abyście czuli się u nas Państwo bezpiecznie.

Małopolska jest liderem w skali kraju pod względem liczby obiektów noclegowych, które uzyskały certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej „Obiekt bezpieczny higienicznie”. Ponadto Krakowska Izba Turystyczna przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego opracowała Certyfikat „Małopolska – Bezpieczna Turystyka”. Dzięki certyfikatom osoby wypoczywające w regionie, mogą czuć się pewne, że branża staje na wysokości zadania i wdraża szczególne środki bezpieczeństwa w związku z epidemią COVID-19. To dodatkowa motywacja do tego, aby odkrywać mniej znane miejsca i szlaki w Małopolsce – a jest ich tu naprawdę bardzo wiele.

O kampanii: Kampania „Małopolska. Poznajmy się.” ma na celu aktywizację mieszkańców Polski do realizacji podróży turystycznych do Małopolski oraz ukazanie regionu jako idealnego miejsca do wypoczynku w duchu „slow”, czyli niespiesznego, uważnego podróżowania. Kampanię wyróżnia zaangażowanie lokalnych ambasadorów – mieszkańców Małopolski. Ich polecenia zachęcają do wycieczek poza utartym szlakiem i odkrywania mniej znanych miejsc, co sprzyja bezpieczeństwu turystów. Kampania promocyjna realizowana przez Województwo Małopolskie i Małopolską Organizację Turystyczną potrwa do końca 2020 r. Więcej informacji: www.poznajmysie.malopolska.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka „Podkarpacie. Będziesz pod wrażeniem” Biuro prasowe
2020-12-01 | 11:30

„Podkarpacie. Będziesz pod wrażeniem”

Województwo podkarpackie rozpoczęło ogólnopolską kampanię promującą turystyczne i gospodarcze walory regionu wśród polskich turystów i potencjalnych
Turystyka New agreement signed: the four-star Golden Tulip Balice Kraków hotel will welcom
2020-11-25 | 16:00

New agreement signed: the four-star Golden Tulip Balice Kraków hotel will welcom

At the Metropolo by Golden Tulip hotel in Kraków, Grzegorz Olchawski (CEO 3GO Sp z o.o. S.K.A) and Adam Konieczny (Louvre Hotels Group) signed an agreement regarding the management of the
Turystyka Umowa podpisana: czterogwiazdkowy hotel Golden Tulip Balice Kraków powita gości
2020-11-25 | 14:00

Umowa podpisana: czterogwiazdkowy hotel Golden Tulip Balice Kraków powita gości

W hotelu Metropolo by Golden Tulip w Krakowie Grzegorz Olchawski (CEO 3GO Sp z o.o. s.k.a) oraz Adam Konieczny (Louvre Hotels Group) podpisali porozumienie dotyczące zarządzania nowopowstającym

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Bankowość

Banki ograniczają dostęp do kredytów z obawy o wypłacalność klientów. W najgorszej sytuacji są branże objęte lockdownem

Pod wpływem kolejnego lockdownu i wciąż niskich stóp procentowych, które ograniczają możliwość zarabiania na kredytach, część banków zaostrza swoją politykę w zakresie udzielania kredytów hipotecznych. Do uzyskania finansowania trzeba mieć wyższy wkład własny, pewniejszą formę zatrudnienia lub zabezpieczenie kredytu. Zaostrzone kryteria dotyczą też produktów finansowych dla firm. Szczególnie dotknięte obostrzeniami są podmioty z branż, których działalność wciąż jest ograniczona.

Ochrona środowiska

Nowa strategia Komisji Europejskiej oznacza wysyp inwestycji budowlanych w ciągu kolejnych 10 lat. Renowacji wymaga większość domów w Polsce

Nowa strategia Komisji Europejskiej na rzecz fali renowacji zakłada, że do 2030 roku odnowionych zostanie 35 mln budynków w Europie. Ma to zwiększyć ich efektywność energetyczną, czego efektem ma być m.in. poprawa jakości życia mieszkańców oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w Europie. Nowa strategia wiąże się jednak z bardzo ambitnym celem inwestycyjnym, a więc zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi budowlane. Branża w Polsce już dziś zmaga się z niedoborem pracowników, co przy zwiększonym popycie może okazać się poważnym problemem, który w dodatku może doprowadzić do wzrostu kosztów całej inwestycji.

Problemy społeczne

Na nietrzymanie moczu cierpi nawet kilka milionów Polaków, a tylko 1/3 zgłasza się do lekarza. Problemem jest także brak refundacji leków i terapii

W Polsce żyje 2–3 mln osób z zespołem pęcherza nadreaktywnego. W Europie z powodu tej choroby cierpi blisko 50 mln pacjentów. OAB to jedna z odmian nietrzymania moczu (NTM), które wciąż postrzegane jest jako choroba wstydliwa, dlatego diagnozy stawiane są za rzadko i zbyt późno. Nieleczona potrafi zrujnować życie bardziej niż cukrzyca czy nadciśnienie. Chorzy wycofują się z życia zawodowego, towarzyskiego, tracą rodziny, zmagają się z wykluczeniem społecznym czy depresją. Jak przekonuje Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti, w Polsce wciąż nie mają wystarczającego wsparcia w systemie ochrony zdrowia.

 

Prawo

Pracodawca może zwolnić pracowników z obowiązku noszenia maseczki w biurze. Jeśli tego nie zrobi, może ukarać podwładnego za jej brak

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, które weszło w życie 2 grudnia, pracownicy mają obowiązek noszenia maseczki w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba że pracodawca postanowi inaczej. Jest to złagodzenie poprzedniej regulacji, która weszła w życie w sobotę. – Wątpliwości interpretacyjne budził w niej m.in. zwrot „miejsce ogólnodostępne w zakładzie pracy" – mówi Wojciech Bigaj, radca prawny i partner w Kancelarii Baran Książek Bigaj.