Komunikaty PR

Poznaliśmy zwycięzców Turystycznych Skarbów Małopolski!

2020-10-14  |  12:00
Kontakt
Sylwia Wojtkowska
LB Relations

ul. Generała Józefa Zajączka 11/C5
01-510 Warszawa
sylwia.wojtkowska|lbrelations.pl| |sylwia.wojtkowska|lbrelations.pl
697935094
https://lbrelations.pl/

Poznaliśmy zwycięzców Turystycznych Skarbów Małopolski!

 

We wtorek 13.10 na uroczystej gali w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu ogłoszeni zostali zwycięzcy drugiej edycji Turystycznych Skarbów Małopolski. Kto tym razem wygrał w konkursie orgaznizowanym przez Samorząd Województwa Małopolskiego i Małopolską Organizację Turystyczną?

Idea konkursu

Celem konkursu było wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc oraz ofert turystycznych na terenie Małopolski. Konkurs podzielony był na 2 etapy: w pierwszym zgłaszać można było  kandydatów w sześciu kategoriach, zaś w drugim internauci oddawali głosy na swoich faworytów  w każdej z nich. Wszyscy laureaci i wyróżnieni zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną w przyszłym roku przez Małopolską Organizacją Turystyczną. Nasz region jest pełny skarbów, które chcemy wspierać m.in. dzięki konkursowi Turystyczne Skarby Małopolski – mówi Tomasz Urynowicz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. I dodaje: Turyści na skutek epidemii, ale nie tylko, chętniej wybierają mniejsze, spokojniejsze, a zarazem atrakcyjne przyrodniczo lokalizacje. Podróżowanie po Małopolsce może być nieustannym odkrywaniem, bo takich miejsc mamy tutaj pod dostatkiem.

Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna       

Jak na wycieczkę z klimatem, to tylko do miejsca z klimatem! W pierwszej z kategorii konkursu zwyciężyło bogate w walory turystyczne Krościenko nad Dunajcem. Ta miejscowość jest wyjątkowa z kilku powodów. Perfekcyjna lokalizacja pozwala na podziwianie trzech pasm górskich: Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego. Krościenko słynie z turystyki pieszej, rowerowej, konnej i kajakowej, a także pierwszego w Europie i drugiego na świecie pogranicznego parku narodowego, którym jest Pieniński Park Narodowy.

W tej kategorii laureat otrzymał również nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł, a wyróżnienia za drugie i trzecie miejsca trafiły do Ojcowa oraz Gorlic.

Najciekawszy szlak turystyczny              

Które ze szlaków zdobyły największą sympatię głosujących? Na pierwszym miejscu uplasowała się wyjątkowa trasa rowerowa dla wszystkich: młodszych i starszych, amatorów i profesjonalistów, czyli Velo Dunajec. To właśnie podczas podróży nią zachwycimy się widokami Tatr, Gorców, Beskidów, Pienin i Pogórza. Jeśli macie ochotę na wycieczkę z dala od miejskiego zgiełku, udajcie się w tę właśnie trasę nazywaną najpiękniejszą w całej Polsce.

Miano wyróżnionych w kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny” otrzymały Babia Góra oraz Śnieżne Trasy przez Lasy.

Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne

Słyszeliście już o międzynarodowym Festiwalu 4 Strony Karpat? Jeśli jeszcze nie, warto nadrobić zaległości. Laureat kategorii „Dzieje się” to wyjątkowe wydarzenie turystyczne w Gorlicach, które każdego roku przyciąga miłośników muzyki folkowej. Skąd 4 strony w nazwie? Otóż festiwal przypomina niezapomnianą podróż w cztery strony świata, inspirowaną tradycjami różnych narodowości i mniejszości etnicznych. Dzięki nowym aranżacjom, folkowe brzmienia są atrakcyjne dla szerokiego grona odbiorców. Festiwalowi towarzyszą także wystawy rękodzieła, kiermasze oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Głosem internautów na wyróżnienie w tej kategorii zasłużyły sobie Edukacja Plenerowa z Bielak Active, a także Juromania, czyli Święto Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Unikatowa atrakcja turystyczna             

Rowerowy raj – tak nazywany jest laureat kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna”, czyli Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Malownicze widoki na Pieniny, Gorce i Tatry każdego dnia zachwycają zarówno amatorów, jak i profesjonalnych rowerzystów. Dodatkowo na tej trasie na miłośników dwóch kółek czeka niezwykła podróż w czasie, bowiem po drodze odwiedzić można dwa zamki: w Niedzicy oraz ruiny zamku w Czorsztynie.

Unikatowe atrakcje, które zdobyły wyróżnienie to Ogród hortiterapii w miejscowości Jadowniki Mokre i Kopalnia Soli Bochnia.

Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi                

Dokąd udać się na sielski wypoczynek w Małopolsce? Głosem internautów w kategorii „Sielskie klimaty” na pierwszym miejscu uplasował się Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach. Położony na terenie malowniczej Jury Krakowsko – Częstochowskiej niezwykły dwór jest połączeniem regionalnej tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami. To miejsce słynące z pysznej, regionalnej kuchni, a także idealne dla wielbicieli aktywnego spędzania czasu dzięki udostępnianemu tam sprzętowi.

Drugie miejsce w tej kategorii otrzymał Radocza Park Hotel Active & Spa, a trzecie Domek u Heli w Limanowej.

W gościnie – oferta kulinarna  

Małopolska słynie z wielu regionalnych specjałów i pysznych, lokalnych potraw. W kategorii „W gościnie – oferta kulinarna” internauci wybierali miejsce, które oferuje takie potrawy, a także wyróżnia się pod kątem estetyki i aranżacji. Zwycięzca – Pensjonat bezglutenowy Moje Tatry w Białym Dunajcu to wyjątkowe miejsce, przyjazne osobom na diecie bezglutenowej, wegańskiej i chorym na celiakię. Menu składa się w pełni z dań bezglutenowych, a osoby poszukujące tradycyjnych dań kuchni małopolskiej będą zachwycone, próbując tam kwaśnicy, moskoli czy pierogów.

Wyróżnienia w kategorii kulinarnej zdobył Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach i Restauracja Pod Aniołem w Zakopanem.

Bezpieczeństwo

Podróżując do Małopolski, jak również w trakcie wypoczynku, warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i na bieżąco śledzić stronę www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia. Zasada zachowania dystansu społecznego wciąż jest bardzo ważna. Każdy z laureatów i wyróżnionych konkursu Turystyczne Skarby Małopolski świadczy usługi zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego – mówi Grzegorz Biedroń,  prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. I dodaje: Wiemy, że turyści wybierając miejsca do odpoczynku, dokładnie je sprawdzają, a nasz region dokłada wszelkich starań, abyście czuli się u nas Państwo bezpiecznie.

Małopolska jest liderem w skali kraju pod względem liczby obiektów noclegowych, które uzyskały certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej „Obiekt bezpieczny higienicznie”. Ponadto Krakowska Izba Turystyczna przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego opracowała Certyfikat „Małopolska – Bezpieczna Turystyka”. Dzięki certyfikatom osoby wypoczywające w regionie, mogą czuć się pewne, że branża staje na wysokości zadania i wdraża szczególne środki bezpieczeństwa w związku z epidemią COVID-19. To dodatkowa motywacja do tego, aby odkrywać mniej znane miejsca i szlaki w Małopolsce – a jest ich tu naprawdę bardzo wiele.

O kampanii: Kampania „Małopolska. Poznajmy się.” ma na celu aktywizację mieszkańców Polski do realizacji podróży turystycznych do Małopolski oraz ukazanie regionu jako idealnego miejsca do wypoczynku w duchu „slow”, czyli niespiesznego, uważnego podróżowania. Kampanię wyróżnia zaangażowanie lokalnych ambasadorów – mieszkańców Małopolski. Ich polecenia zachęcają do wycieczek poza utartym szlakiem i odkrywania mniej znanych miejsc, co sprzyja bezpieczeństwu turystów. Kampania promocyjna realizowana przez Województwo Małopolskie i Małopolską Organizację Turystyczną potrwa do końca 2020 r. Więcej informacji: www.poznajmysie.malopolska.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: LB Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki! Biuro prasowe
2024-12-03 | 10:35

Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki!

Niebo od zawsze stanowiło granicę między marzeniami a rzeczywistością. To tam kierowały się spojrzenia wynalazców, marzycieli i pasjonatów, którzy pragnęli odkrywać
Turystyka Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024
2024-11-22 | 01:00

Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024

Choć mody w świecie designu zmieniają się nieustannie, są rzeczy, które skutecznie im się opierają. Jak krzesła z giętego drewna. Od 1850 roku, kiedy w wiedeńskiej Café
Turystyka Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli
2024-11-17 | 01:00

Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli

Pricing to niezwykle ważny proces, podczas którego firmy sektora HoReCa określają ceny, po których będą sprzedawać swoje usługi i produkty. Proces ten powinien stanowić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.