Poznaliśmy zwycięzców Turystycznych Skarbów Małopolski!
LB Relations
ul. Generała Józefa Zajączka 11/C5
01-510 Warszawa
sylwia.wojtkowska|lbrelations.pl| |sylwia.wojtkowska|lbrelations.pl
697935094
https://lbrelations.pl/
Poznaliśmy zwycięzców Turystycznych Skarbów Małopolski!
We wtorek 13.10 na uroczystej gali w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu ogłoszeni zostali zwycięzcy drugiej edycji Turystycznych Skarbów Małopolski. Kto tym razem wygrał w konkursie orgaznizowanym przez Samorząd Województwa Małopolskiego i Małopolską Organizację Turystyczną?
Idea konkursu
Celem konkursu było wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc oraz ofert turystycznych na terenie Małopolski. Konkurs podzielony był na 2 etapy: w pierwszym zgłaszać można było kandydatów w sześciu kategoriach, zaś w drugim internauci oddawali głosy na swoich faworytów w każdej z nich. Wszyscy laureaci i wyróżnieni zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną w przyszłym roku przez Małopolską Organizacją Turystyczną. Nasz region jest pełny skarbów, które chcemy wspierać m.in. dzięki konkursowi Turystyczne Skarby Małopolski – mówi Tomasz Urynowicz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. I dodaje: Turyści na skutek epidemii, ale nie tylko, chętniej wybierają mniejsze, spokojniejsze, a zarazem atrakcyjne przyrodniczo lokalizacje. Podróżowanie po Małopolsce może być nieustannym odkrywaniem, bo takich miejsc mamy tutaj pod dostatkiem.
Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna
Jak na wycieczkę z klimatem, to tylko do miejsca z klimatem! W pierwszej z kategorii konkursu zwyciężyło bogate w walory turystyczne Krościenko nad Dunajcem. Ta miejscowość jest wyjątkowa z kilku powodów. Perfekcyjna lokalizacja pozwala na podziwianie trzech pasm górskich: Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego. Krościenko słynie z turystyki pieszej, rowerowej, konnej i kajakowej, a także pierwszego w Europie i drugiego na świecie pogranicznego parku narodowego, którym jest Pieniński Park Narodowy.
W tej kategorii laureat otrzymał również nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł, a wyróżnienia za drugie i trzecie miejsca trafiły do Ojcowa oraz Gorlic.
Najciekawszy szlak turystyczny
Które ze szlaków zdobyły największą sympatię głosujących? Na pierwszym miejscu uplasowała się wyjątkowa trasa rowerowa dla wszystkich: młodszych i starszych, amatorów i profesjonalistów, czyli Velo Dunajec. To właśnie podczas podróży nią zachwycimy się widokami Tatr, Gorców, Beskidów, Pienin i Pogórza. Jeśli macie ochotę na wycieczkę z dala od miejskiego zgiełku, udajcie się w tę właśnie trasę nazywaną najpiękniejszą w całej Polsce.
Miano wyróżnionych w kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny” otrzymały Babia Góra oraz Śnieżne Trasy przez Lasy.
Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne
Słyszeliście już o międzynarodowym Festiwalu 4 Strony Karpat? Jeśli jeszcze nie, warto nadrobić zaległości. Laureat kategorii „Dzieje się” to wyjątkowe wydarzenie turystyczne w Gorlicach, które każdego roku przyciąga miłośników muzyki folkowej. Skąd 4 strony w nazwie? Otóż festiwal przypomina niezapomnianą podróż w cztery strony świata, inspirowaną tradycjami różnych narodowości i mniejszości etnicznych. Dzięki nowym aranżacjom, folkowe brzmienia są atrakcyjne dla szerokiego grona odbiorców. Festiwalowi towarzyszą także wystawy rękodzieła, kiermasze oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.
Głosem internautów na wyróżnienie w tej kategorii zasłużyły sobie Edukacja Plenerowa z Bielak Active, a także Juromania, czyli Święto Jury Krakowsko – Częstochowskiej.
Unikatowa atrakcja turystyczna
Rowerowy raj – tak nazywany jest laureat kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna”, czyli Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Malownicze widoki na Pieniny, Gorce i Tatry każdego dnia zachwycają zarówno amatorów, jak i profesjonalnych rowerzystów. Dodatkowo na tej trasie na miłośników dwóch kółek czeka niezwykła podróż w czasie, bowiem po drodze odwiedzić można dwa zamki: w Niedzicy oraz ruiny zamku w Czorsztynie.
Unikatowe atrakcje, które zdobyły wyróżnienie to Ogród hortiterapii w miejscowości Jadowniki Mokre i Kopalnia Soli Bochnia.
Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi
Dokąd udać się na sielski wypoczynek w Małopolsce? Głosem internautów w kategorii „Sielskie klimaty” na pierwszym miejscu uplasował się Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach. Położony na terenie malowniczej Jury Krakowsko – Częstochowskiej niezwykły dwór jest połączeniem regionalnej tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami. To miejsce słynące z pysznej, regionalnej kuchni, a także idealne dla wielbicieli aktywnego spędzania czasu dzięki udostępnianemu tam sprzętowi.
Drugie miejsce w tej kategorii otrzymał Radocza Park Hotel Active & Spa, a trzecie Domek u Heli w Limanowej.
W gościnie – oferta kulinarna
Małopolska słynie z wielu regionalnych specjałów i pysznych, lokalnych potraw. W kategorii „W gościnie – oferta kulinarna” internauci wybierali miejsce, które oferuje takie potrawy, a także wyróżnia się pod kątem estetyki i aranżacji. Zwycięzca – Pensjonat bezglutenowy Moje Tatry w Białym Dunajcu to wyjątkowe miejsce, przyjazne osobom na diecie bezglutenowej, wegańskiej i chorym na celiakię. Menu składa się w pełni z dań bezglutenowych, a osoby poszukujące tradycyjnych dań kuchni małopolskiej będą zachwycone, próbując tam kwaśnicy, moskoli czy pierogów.
Wyróżnienia w kategorii kulinarnej zdobył Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach i Restauracja Pod Aniołem w Zakopanem.
Bezpieczeństwo
Podróżując do Małopolski, jak również w trakcie wypoczynku, warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i na bieżąco śledzić stronę www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia. Zasada zachowania dystansu społecznego wciąż jest bardzo ważna. Każdy z laureatów i wyróżnionych konkursu Turystyczne Skarby Małopolski świadczy usługi zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego – mówi Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. I dodaje: Wiemy, że turyści wybierając miejsca do odpoczynku, dokładnie je sprawdzają, a nasz region dokłada wszelkich starań, abyście czuli się u nas Państwo bezpiecznie.
Małopolska jest liderem w skali kraju pod względem liczby obiektów noclegowych, które uzyskały certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej „Obiekt bezpieczny higienicznie”. Ponadto Krakowska Izba Turystyczna przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego opracowała Certyfikat „Małopolska – Bezpieczna Turystyka”. Dzięki certyfikatom osoby wypoczywające w regionie, mogą czuć się pewne, że branża staje na wysokości zadania i wdraża szczególne środki bezpieczeństwa w związku z epidemią COVID-19. To dodatkowa motywacja do tego, aby odkrywać mniej znane miejsca i szlaki w Małopolsce – a jest ich tu naprawdę bardzo wiele.
O kampanii: Kampania „Małopolska. Poznajmy się.” ma na celu aktywizację mieszkańców Polski do realizacji podróży turystycznych do Małopolski oraz ukazanie regionu jako idealnego miejsca do wypoczynku w duchu „slow”, czyli niespiesznego, uważnego podróżowania. Kampanię wyróżnia zaangażowanie lokalnych ambasadorów – mieszkańców Małopolski. Ich polecenia zachęcają do wycieczek poza utartym szlakiem i odkrywania mniej znanych miejsc, co sprzyja bezpieczeństwu turystów. Kampania promocyjna realizowana przez Województwo Małopolskie i Małopolską Organizację Turystyczną potrwa do końca 2020 r. Więcej informacji: www.poznajmysie.malopolska.pl.

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.