Komunikaty PR

Sezon zimowy w polskich górach zapowiada się obiecująco

2023-12-27  |  14:00
Biuro prasowe

Gdzie wypoczniemy z dala od kolejek na stoku?

- Polacy lubią wypoczywać w polskich górach. Potwierdzają to statystyki, wzrost rezerwacji z roku na roku w polskich górach przybywa, obecnie jest ich o 42 proc. więcej niż rok temu. Tego roku pogoda dała prezent miłośnikom gór, turystom, góralom, hotelarzom. Już dzisiaj mamy kilkadziesiąt centymetrów śniegu, w górach jest mroźnie, ale nie bardzo zimno, bo kilka stopni na minusie. Piękny śnieg, stoki są zaśnieżane, część już działa, więc mając w pamięci poprzednie lata, gdzie niestety tego śniegu było bardzo mało, warunki dla miłośników zimowych sportów są bardzo dobre. Cieszy niezmiernie fakt, że Polacy chcą spędzić okres świąteczny oraz Sylwestra w polskich górach. Miejscowością, która, zawsze będzie królową polskich gór jest Zakopane, natomiast jest wiele wspaniałych miejsc, jak np. Szczawnica, gdzie Polacy coraz chętniej przyjeżdżają i doceniają wypoczynek z dala od zgiełku i co ważne kolejek na stokach. – podkreśla Grzegorz Gacek, właściciel Hotelu Szczawnica Park Resort & Spa.

 

Szczawnica i jej okolice przyciągają fanów narciarstwa i snowboardu

Zimowa odsłona Pienin zachwyca różnorodną ofert dla miłośników sportów zimowych. Pieniny, zazwyczaj znane z letnich spływów Dunajcem, zimą przekształcają się w raj dla entuzjastów białego szaleństwa. To, co wyróżnia stoki w Szczawnicy, od popularnych polskich wyciągów, to… brak kolejek! Każdy fan narciarstwa spotkał się na pewno z długimi postojami do wjazdu na szczyt, spowodowanymi ilością odwiedzających. Jeśli szukamy spokojnego miejsca, w którym w pełni wykorzystamy swój czas na stokach, są to właśnie Pieniny.

Poniżej przedstawiamy stoki w okolicy Szczawnicy:

1. Stok Narciarski Palenica

Palenica, usytuowana w sercu Pienin, zachwyca nie tylko malowniczymi widokami na Tatry, ale również różnorodnymi trasami narciarskimi. To idealne miejsce zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej doświadczonych, poszukujących wyzwań na trudniejszych trasach.

2. Stok Narciarski Arena Jaworki

To nowoczesny kompleks narciarski, który przyciąga swoją infrastrukturą oraz różnorodnością tras. Z profesjonalnie przygotowanymi stokami i przyjazną atmosferą, jest doskonałym miejscem dla rodzin, a także dla narciarzy o różnym poziomie zaawansowania.

3. Stok Narciarski Czorsztyn Ski

Łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, oferując doskonałe warunki do zimowej rozrywki. Przyciąga niewielkim czasem oczekiwania na wyciąg, co sprawia, że jest to idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie komfort podczas zjazdów na stoku.
 

Wąwóz Homole, Trzy Korony, kulig nocny z pochodniami w Rezerwacie Biała Woda

Oprócz stoków narciarskich, Pieniny proponują również inne atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku. Trasy biegowe zapewniające niezapomniane wrażenia w otoczeniu bajkowych krajobrazów, to propozycja dla tych, którzy cenią sobie spokojniejsze formy rekreacji. Szlaki piesze, wśród których warto wymienić to Wąwóz Homole, Trzy Korony oraz Rezerwat Białej Wody, gdzie kręcono słynnego „Janosika” i organizowane są słynne kuliki nocą z pochodniami. Korzystanie z miejscowych term będzie również idealnym rozwiązaniem, po intensywnym dniu na świeżym powietrzu.


 

Szczawnica Park Resort & Spa***** to wyjątkowy kompleks, w którego skład wchodzą trzy obiekty: luksusowy Hotel Szczawnica Park *****, nowo otwarte apartamenty premium Szczawnica Park Residence oraz nowoczesne i komfortowe apartamenty Willa Park. Ten unikalny kompleks został zaprojektowany tak, aby łączyć nowoczesny design, komfort i wyjątkowy charakter regionu malowniczych Pienin. Ideą Resortu jest odpoczynek w bliskości natury, tworzenie atmosfery slow life, poprzez doświadczanie smacznej regionalnej kuchni, a także relaksację. Wszystko to w klimacie wyjątkowej strefy Spa & Wellness nie bez przyczyny nazywaną "światem prawdziwego odprężenia".

Więcej informacji na: www.szczawnica-park.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej Biuro prasowe
2024-07-22 | 11:00

Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej

Bezpieczeństwo dzieci podczas podróży jest priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla całej branży hotelarskiej. Jak przypomina Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w Polsce
Turystyka Ryga na weekend: muzyczne serce stolicy Łotwy
2024-07-16 | 11:00

Ryga na weekend: muzyczne serce stolicy Łotwy

Lato i jesień 2024 to czas, kiedy uwaga miłośników dobrej muzyki skierowana jest na Rygę. Turyści odwiedzają stolicę Łotwy nie tylko by podziwiać jej zabytki, piękną
Turystyka Nad turystyką wciąż świeci słońce
2024-07-12 | 12:00

Nad turystyką wciąż świeci słońce

Nad turystyką wciąż świeci słońce – pomimo niepewności gospodarczej i narastających napięć geopolitycznych   W skrócie  - Średni globalny wskaźnik

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.