Komunikaty PR

Sezon zimowy we włoskim Trentino jeszcze się nie skończył!

2022-02-21  |  07:00

Doliny Trentino, ponownie pokryte białym puchem po wyjątkowo obfitych opadach śniegu, pewnym krokiem wchodzą w drugą część sezonu zimowego. Tutaj, pośród niezmiennie majestatycznych alpejskich szczytów, wnoszących się na tle błękitnego nieba, można skutecznie zapomnieć o pośpiechu, podarować sobie chwilę wytchnienia i delektować się włoskim „dolce vita”. Szczególnie, że w najbliższych tygodniach, na stokach nie zabraknie różnych spotkań i inicjatyw, od koncertów muzyki jazzowej po aperitif z widokiem na góry.

Krajobraz Trentino po raz kolejny nabrał typowo zimowej atmosfery. Połowa lutego przyniosła intensywne opady śniegu w całym regionie, bieląc zbocza gór nawet na niższych wysokościach. Pokrywa śnieżna sięgnęła 30-40 cm na wszystkich stacjach narciarskich, gwarantując optymalne warunki na stokach ośrodków narciarskich w Trentino, m.in. w Monte Bondone, Paganella czy Madonna di Campiglio. Także w najbliższych dniach minimalne temperatury utrzymają się na typowo zimowym poziomie, sprzyjając utrzymywaniu się opadów śniegu. Entuzjaści zimowego szaleństwa mogą więc liczyć na 800 km doskonale naśnieżonych tras oraz dni spędzone na śniegu w coraz bardziej łagodnych, przyjaznych temperaturach. Druga część sezonu zimowego to także możliwość poświęcenia więcej czasu na przystanki na trasie, chociażby w skąpanych w słońcu schroniskach i restauracjach, które gwarantują wspaniałe, panoramiczne widoki. Ci natomiast, którzy od kontemplacji piękna natury preferują ekscytujące atrakcje czy spektakularne koncerty, Trentino zaprasza do wzięcia udziału w jednej z szeregu zaplanowanych imprez.

Dolomiti Ski Jazz Music Festival

Wśród nadchodzących wydarzeń na śniegu potwierdzony został Dolomiti Ski Jazz Music Festival, który odbędzie się w dniach od 5 do 13 marca 2022 r. Jest to wielkie muzyczne wydarzenie, w którym góry i jazz spotykają się na stokach, w klubach wysokogórskich oraz w pubach na terenach narciarskich w Val di Fassa i Val di Fiemme.

HappyCheese – czas na celebrację!

Do kalendarza trydenckich imprez powracają także HappyCheese - najmodniejsze aperitify w Dolomitach, które odbywają się na tarasach widokowych schronisk górskich w Val di Fiemme, Val di Fassa i San Martino di Castrozza w dniach od 4 do 26 marca 2022 r. Bohaterami spotkań są tzw. zerokilometrowe („zero kilometer”) sery, czyli należące do grupy produktów do granic możliwości regionalnych, charakterystycznych dla Trentino i tamże, od początku do końca, produkowanych. Podczas HappyCheese sery parowane są z lokalnymi winami o „zielonej duszy”, z górskimi bąbelkami Trentodoc lub z piwem rzemieślniczym i smacznymi jabłkami.

Trentino Skisunrise

Wreszcie, aż do 17 marca, można wziąć udział w wyjątkowym przeżyciu, jakim jest Trentino Skisunrise. W ramach projektu, w różnych lokalizacjach w regionie organizowane są spotkania, podczas których uczestnicy witają dzień na szczycie stoku. To nie tylko okazja do podziwiania pięknego wschodu słońca, które wyłania się zza szczytów gór, ale także do kreślenia pierwszych danego dnia śladów na świeżo przygotowanych, perfekcyjnie ośnieżonych trasach. Wszystko to w otoczeniu magicznych barw charakterystycznych dla świtu oraz po obfitym śniadaniu w schronisku.

Więcej informacji na stronie: https://www.visittrentino.info/

Zdjęcia terenów narciarskich po opadach śniegu dostępne na stronie: https://visittrentino.broadcaster.it/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki! Biuro prasowe
2024-12-03 | 10:35

Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki!

Niebo od zawsze stanowiło granicę między marzeniami a rzeczywistością. To tam kierowały się spojrzenia wynalazców, marzycieli i pasjonatów, którzy pragnęli odkrywać
Turystyka Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024
2024-11-22 | 01:00

Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024

Choć mody w świecie designu zmieniają się nieustannie, są rzeczy, które skutecznie im się opierają. Jak krzesła z giętego drewna. Od 1850 roku, kiedy w wiedeńskiej Café
Turystyka Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli
2024-11-17 | 01:00

Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli

Pricing to niezwykle ważny proces, podczas którego firmy sektora HoReCa określają ceny, po których będą sprzedawać swoje usługi i produkty. Proces ten powinien stanowić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.