Komunikaty PR

Sezon zimowy we włoskim Trentino jeszcze się nie skończył!

2022-02-21  |  07:00

Doliny Trentino, ponownie pokryte białym puchem po wyjątkowo obfitych opadach śniegu, pewnym krokiem wchodzą w drugą część sezonu zimowego. Tutaj, pośród niezmiennie majestatycznych alpejskich szczytów, wnoszących się na tle błękitnego nieba, można skutecznie zapomnieć o pośpiechu, podarować sobie chwilę wytchnienia i delektować się włoskim „dolce vita”. Szczególnie, że w najbliższych tygodniach, na stokach nie zabraknie różnych spotkań i inicjatyw, od koncertów muzyki jazzowej po aperitif z widokiem na góry.

Krajobraz Trentino po raz kolejny nabrał typowo zimowej atmosfery. Połowa lutego przyniosła intensywne opady śniegu w całym regionie, bieląc zbocza gór nawet na niższych wysokościach. Pokrywa śnieżna sięgnęła 30-40 cm na wszystkich stacjach narciarskich, gwarantując optymalne warunki na stokach ośrodków narciarskich w Trentino, m.in. w Monte Bondone, Paganella czy Madonna di Campiglio. Także w najbliższych dniach minimalne temperatury utrzymają się na typowo zimowym poziomie, sprzyjając utrzymywaniu się opadów śniegu. Entuzjaści zimowego szaleństwa mogą więc liczyć na 800 km doskonale naśnieżonych tras oraz dni spędzone na śniegu w coraz bardziej łagodnych, przyjaznych temperaturach. Druga część sezonu zimowego to także możliwość poświęcenia więcej czasu na przystanki na trasie, chociażby w skąpanych w słońcu schroniskach i restauracjach, które gwarantują wspaniałe, panoramiczne widoki. Ci natomiast, którzy od kontemplacji piękna natury preferują ekscytujące atrakcje czy spektakularne koncerty, Trentino zaprasza do wzięcia udziału w jednej z szeregu zaplanowanych imprez.

Dolomiti Ski Jazz Music Festival

Wśród nadchodzących wydarzeń na śniegu potwierdzony został Dolomiti Ski Jazz Music Festival, który odbędzie się w dniach od 5 do 13 marca 2022 r. Jest to wielkie muzyczne wydarzenie, w którym góry i jazz spotykają się na stokach, w klubach wysokogórskich oraz w pubach na terenach narciarskich w Val di Fassa i Val di Fiemme.

HappyCheese – czas na celebrację!

Do kalendarza trydenckich imprez powracają także HappyCheese - najmodniejsze aperitify w Dolomitach, które odbywają się na tarasach widokowych schronisk górskich w Val di Fiemme, Val di Fassa i San Martino di Castrozza w dniach od 4 do 26 marca 2022 r. Bohaterami spotkań są tzw. zerokilometrowe („zero kilometer”) sery, czyli należące do grupy produktów do granic możliwości regionalnych, charakterystycznych dla Trentino i tamże, od początku do końca, produkowanych. Podczas HappyCheese sery parowane są z lokalnymi winami o „zielonej duszy”, z górskimi bąbelkami Trentodoc lub z piwem rzemieślniczym i smacznymi jabłkami.

Trentino Skisunrise

Wreszcie, aż do 17 marca, można wziąć udział w wyjątkowym przeżyciu, jakim jest Trentino Skisunrise. W ramach projektu, w różnych lokalizacjach w regionie organizowane są spotkania, podczas których uczestnicy witają dzień na szczycie stoku. To nie tylko okazja do podziwiania pięknego wschodu słońca, które wyłania się zza szczytów gór, ale także do kreślenia pierwszych danego dnia śladów na świeżo przygotowanych, perfekcyjnie ośnieżonych trasach. Wszystko to w otoczeniu magicznych barw charakterystycznych dla świtu oraz po obfitym śniadaniu w schronisku.

Więcej informacji na stronie: https://www.visittrentino.info/

Zdjęcia terenów narciarskich po opadach śniegu dostępne na stronie: https://visittrentino.broadcaster.it/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej Biuro prasowe
2024-07-22 | 11:00

Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej

Bezpieczeństwo dzieci podczas podróży jest priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla całej branży hotelarskiej. Jak przypomina Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w Polsce
Turystyka Ryga na weekend: muzyczne serce stolicy Łotwy
2024-07-16 | 11:00

Ryga na weekend: muzyczne serce stolicy Łotwy

Lato i jesień 2024 to czas, kiedy uwaga miłośników dobrej muzyki skierowana jest na Rygę. Turyści odwiedzają stolicę Łotwy nie tylko by podziwiać jej zabytki, piękną
Turystyka Nad turystyką wciąż świeci słońce
2024-07-12 | 12:00

Nad turystyką wciąż świeci słońce

Nad turystyką wciąż świeci słońce – pomimo niepewności gospodarczej i narastających napięć geopolitycznych   W skrócie  - Średni globalny wskaźnik

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.