Komunikaty PR

Sieć MEININGER Hotels z nową lokalizacją w Polsce

2022-02-23  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.

Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/

Sieć MEININGER Hotels rozwija międzynarodowe portfolio swoich lokalizacji nowym hotelem na terenie Polski. Krakowski hotel, który będzie położony w ścisłym centrum miasta i zapewni nocleg nawet ponad pięciuset osobom, dołączy do realizowanego właśnie obiektu w Warszawie. Obydwa mają otworzyć swoje drzwi dla gości w 2023 roku.

MEININGER Hotels oraz krakowska firma deweloperska Fronton zawarły umowę zakładająca otwarcie nowego hotelu w Krakowie latem 2023 roku. W transakcji pośredniczył Paweł Nowakowski, właściciel firmy PNConsulting. Nowy obiekt będzie położony w dzielnicy Grzegórzki w bezpośrednim sąsiedztwie punktów, takich jak Opera Krakowska i Ogród Botaniczny, w niewielkiej odległości od Dworca Głównego i Rynku.

- To wynik udanej współpracy z naszymi polskimi partnerami, który bardzo nas cieszy - mówi Ajit Menon, CEO MEININGER Hotels. - Hotel MEININGER w Krakowie powstaje w doskonałej lokalizacji przy perspektywicznym dla regionu projekcie infrastrukturalnym.

Zielony ogród i taras na dachu w sercu Krakowa

Nowy hotel sieci MEININGER Hotels powstanie w zespole historycznych budynków, korespondującym z architekturą dzielnicy. Docelowo kompleks będzie składał się z trzech obiektów. Plan obejmuje renowację istniejącego budynku frontowego i przynależnego do niego domku ogrodowego oraz dobudowanie kolejnego domku ogrodowego, nad którym trwają już prace. Serce kompleksu stanowić będzie taras na dachu wraz z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami - jednym z tarasem śniadaniowym i drugim wypełnionym zielenią. Wszystkie budynki połączy wspólny parter.  

- Koncepcja hoteli MEININGER, które wśród swoich gości mają zarówno osoby podróżujące w celach rekreacyjnych, jak i wycieczki szkolne, idealnie wpisuje się w otoczenie Grzegórzek. Architektura odgrywa tu kluczową rolę - podkreśla Eugeniusz Batko, Prezes Zarządu firmy Fronton.

Planowo do dyspozycji gości oddane zostaną 503 łóżka w 135 pokojach dwu-, trzy- i wieloosobowych (do sześciu łóżek w pokoju).  

Dodatkowo goście, podobnie jak we wszystkich hotelach hybrydowych MEININGER, będą mogli skorzystać z udogodnień, takich jak: kuchnia dla gości z pralką i suszarką, strefa gier, bar oraz bezpłatne połączenie z internetem.

Doskonała lokalizacja w pobliżu węzłów komunikacyjnych

Budynek, w którym znajduje się hotel, jest zlokalizowany na wschód od obszaru historycznego Starego Miasta. Podróż na Rynek zajmie gościom około 5 minut tramwajem lub 15 minut pieszo, podobnie jak dotarcie w okolice Kazimierza.

Ze względu na położenie obiektu przy modernizowanej obecnie trasie kolejowej pomiędzy Dworcem Głównym a Rudzicami, goście hotelowi będą mogli w przyszłości dojechać do niego bezpośrednio z lotniska w Balicach. Dziś najbliższym dużym punktem komunikacyjnym jest Dworzec Główny, oddalony od hotelu o 10 minut podróży tramwajem lub około 15 minut spaceru.

Otwarcie polskich hoteli zakładane na 2023 rok

MEININGER Hotels planuje otwarcie w Polsce dwóch hoteli: w Krakowie oraz w Warszawie (prace nad tą lokalizacją trwają od 2019 roku). Obydwa są tworzone zgodnie z ideą hotelu hybrydowego, którą MEININGER realizuje na terenie całej Europy.

Koncepcja zakłada połączenie obsługi i komfortu międzynarodowego hotelu klasy ekonomicznej ze znanymi z hosteli udogodnieniami, takimi jak kuchnia dla gości i strefa gier. Każdy hotel charakteryzuje się korzystnym stosunkiem ceny do jakości, lokalizacją w pobliżu centrum miasta, wysokiej jakości wyposażeniem i elastyczną strukturą pokoi. Co więcej, każdy z hoteli powstaje na podstawie unikatowego projektu, odzwierciedlającego wyjątkowy charakter lokalnego otoczenia.

O MEININGER Hotels

MEININGER Hotels to sieć hoteli hybrydowych, łączących w sobie wysoką jakoś hoteli klasy ekonomicznej z korzystną ceną i udogodnieniami dla gości, jak kuchnia, strefa gier czy bar. MEININGER prowadzi obecnie w Europie 31 hoteli hybrydowych, dysponujących łącznie ok. 4.900 pokojami i ok. 17.400 łóżkami w 21 europejskich miastach, takich jak Amsterdam, Berlin, Kopenhaga, Mediolan, Monachium, Paryż, Rzym i Wiedeń. Kolejne projekty hotelowe są w trakcie realizacji. Na 2022 rok planowane jest otwarcie hoteli w Dreźnie i Bremie oraz Wenecji, a na 2023 w Warszawie i Krakowie.

O Fronton

Fronton jest krakowskim deweloperem z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce. Założona w 1989 r. firma koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów, zarówno dla osób prywatnych, jak i inwestorów instytucjonalnych, za co była wielokrotnie nagradzana. Fronton jest aktywny w sektorze mieszkaniowym, gdzie buduje i wyposaża lokale mieszkalne, ale jest również ważnym graczem na lokalnym rynku biurowym i magazynowym, wybudowawszy wiele kompleksów klasy A. Jako firma lokalna, Fronton angażuje się w wiele wydarzeń kulturalnych, jak również w działania pro bono. Organizacja była na przykład odpowiedzialna za odrestaurowanie i renowację kilku zabytkowych budynków w Krakowie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Planet Partners sp.z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki! Biuro prasowe
2024-12-03 | 10:35

Flyport by Baltona – kosmiczna przygoda na wyciągnięcie ręki!

Niebo od zawsze stanowiło granicę między marzeniami a rzeczywistością. To tam kierowały się spojrzenia wynalazców, marzycieli i pasjonatów, którzy pragnęli odkrywać
Turystyka Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024
2024-11-22 | 01:00

Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024

Choć mody w świecie designu zmieniają się nieustannie, są rzeczy, które skutecznie im się opierają. Jak krzesła z giętego drewna. Od 1850 roku, kiedy w wiedeńskiej Café
Turystyka Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli
2024-11-17 | 01:00

Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli

Pricing to niezwykle ważny proces, podczas którego firmy sektora HoReCa określają ceny, po których będą sprzedawać swoje usługi i produkty. Proces ten powinien stanowić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.