Sieć MEININGER Hotels z nową lokalizacją w Polsce

Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.
Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
Sieć MEININGER Hotels rozwija międzynarodowe portfolio swoich lokalizacji nowym hotelem na terenie Polski. Krakowski hotel, który będzie położony w ścisłym centrum miasta i zapewni nocleg nawet ponad pięciuset osobom, dołączy do realizowanego właśnie obiektu w Warszawie. Obydwa mają otworzyć swoje drzwi dla gości w 2023 roku.
MEININGER Hotels oraz krakowska firma deweloperska Fronton zawarły umowę zakładająca otwarcie nowego hotelu w Krakowie latem 2023 roku. W transakcji pośredniczył Paweł Nowakowski, właściciel firmy PNConsulting. Nowy obiekt będzie położony w dzielnicy Grzegórzki w bezpośrednim sąsiedztwie punktów, takich jak Opera Krakowska i Ogród Botaniczny, w niewielkiej odległości od Dworca Głównego i Rynku.
- To wynik udanej współpracy z naszymi polskimi partnerami, który bardzo nas cieszy - mówi Ajit Menon, CEO MEININGER Hotels. - Hotel MEININGER w Krakowie powstaje w doskonałej lokalizacji przy perspektywicznym dla regionu projekcie infrastrukturalnym.
Zielony ogród i taras na dachu w sercu Krakowa
Nowy hotel sieci MEININGER Hotels powstanie w zespole historycznych budynków, korespondującym z architekturą dzielnicy. Docelowo kompleks będzie składał się z trzech obiektów. Plan obejmuje renowację istniejącego budynku frontowego i przynależnego do niego domku ogrodowego oraz dobudowanie kolejnego domku ogrodowego, nad którym trwają już prace. Serce kompleksu stanowić będzie taras na dachu wraz z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami - jednym z tarasem śniadaniowym i drugim wypełnionym zielenią. Wszystkie budynki połączy wspólny parter.
- Koncepcja hoteli MEININGER, które wśród swoich gości mają zarówno osoby podróżujące w celach rekreacyjnych, jak i wycieczki szkolne, idealnie wpisuje się w otoczenie Grzegórzek. Architektura odgrywa tu kluczową rolę - podkreśla Eugeniusz Batko, Prezes Zarządu firmy Fronton.
Planowo do dyspozycji gości oddane zostaną 503 łóżka w 135 pokojach dwu-, trzy- i wieloosobowych (do sześciu łóżek w pokoju).
Dodatkowo goście, podobnie jak we wszystkich hotelach hybrydowych MEININGER, będą mogli skorzystać z udogodnień, takich jak: kuchnia dla gości z pralką i suszarką, strefa gier, bar oraz bezpłatne połączenie z internetem.
Doskonała lokalizacja w pobliżu węzłów komunikacyjnych
Budynek, w którym znajduje się hotel, jest zlokalizowany na wschód od obszaru historycznego Starego Miasta. Podróż na Rynek zajmie gościom około 5 minut tramwajem lub 15 minut pieszo, podobnie jak dotarcie w okolice Kazimierza.
Ze względu na położenie obiektu przy modernizowanej obecnie trasie kolejowej pomiędzy Dworcem Głównym a Rudzicami, goście hotelowi będą mogli w przyszłości dojechać do niego bezpośrednio z lotniska w Balicach. Dziś najbliższym dużym punktem komunikacyjnym jest Dworzec Główny, oddalony od hotelu o 10 minut podróży tramwajem lub około 15 minut spaceru.
Otwarcie polskich hoteli zakładane na 2023 rok
MEININGER Hotels planuje otwarcie w Polsce dwóch hoteli: w Krakowie oraz w Warszawie (prace nad tą lokalizacją trwają od 2019 roku). Obydwa są tworzone zgodnie z ideą hotelu hybrydowego, którą MEININGER realizuje na terenie całej Europy.
Koncepcja zakłada połączenie obsługi i komfortu międzynarodowego hotelu klasy ekonomicznej ze znanymi z hosteli udogodnieniami, takimi jak kuchnia dla gości i strefa gier. Każdy hotel charakteryzuje się korzystnym stosunkiem ceny do jakości, lokalizacją w pobliżu centrum miasta, wysokiej jakości wyposażeniem i elastyczną strukturą pokoi. Co więcej, każdy z hoteli powstaje na podstawie unikatowego projektu, odzwierciedlającego wyjątkowy charakter lokalnego otoczenia.
O MEININGER Hotels
MEININGER Hotels to sieć hoteli hybrydowych, łączących w sobie wysoką jakoś hoteli klasy ekonomicznej z korzystną ceną i udogodnieniami dla gości, jak kuchnia, strefa gier czy bar. MEININGER prowadzi obecnie w Europie 31 hoteli hybrydowych, dysponujących łącznie ok. 4.900 pokojami i ok. 17.400 łóżkami w 21 europejskich miastach, takich jak Amsterdam, Berlin, Kopenhaga, Mediolan, Monachium, Paryż, Rzym i Wiedeń. Kolejne projekty hotelowe są w trakcie realizacji. Na 2022 rok planowane jest otwarcie hoteli w Dreźnie i Bremie oraz Wenecji, a na 2023 w Warszawie i Krakowie.
O Fronton
Fronton jest krakowskim deweloperem z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce. Założona w 1989 r. firma koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów, zarówno dla osób prywatnych, jak i inwestorów instytucjonalnych, za co była wielokrotnie nagradzana. Fronton jest aktywny w sektorze mieszkaniowym, gdzie buduje i wyposaża lokale mieszkalne, ale jest również ważnym graczem na lokalnym rynku biurowym i magazynowym, wybudowawszy wiele kompleksów klasy A. Jako firma lokalna, Fronton angażuje się w wiele wydarzeń kulturalnych, jak również w działania pro bono. Organizacja była na przykład odpowiedzialna za odrestaurowanie i renowację kilku zabytkowych budynków w Krakowie.

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.