Komunikaty PR

Steve Allen będzie kierował globalną działalnością dnata

2021-03-04  |  01:00
Biuro prasowe

Grupa Emirates ogłosiła powołanie Steve'a Allena na stanowisko wiceprezesa wykonawczego dnata, wiodącego światowego dostawcy usług lotniczych.

Steve Allen będzie odpowiedzialny za wszystkie firmy dnata obejmujące obsługę naziemną, catering i podróże po sześciu kontynentach. Ponadto będzie zarządzać relacjami Grupy Emirates z powiązanymi firmami, w tym MMI, Emirates CAE Flight Training i Premier Inn.

Na swoim nowym stanowisku Steve Allen będzie nadal podlegał Gary'emu Chapmanowi, Prezesowi Group Services i dnata, aż do przejścia na emeryturę pod koniec marca. Następnie Steve Allen będzie podlegał bezpośrednio Jego Wysokości Szejkowi Ahmedowi bin Saeedowi Al Maktoumowi, Prezesowi i Dyrektorowi Generalnemu Emirates Airline & Group.

- Z przyjemnością mówię o awansie Steve'a na wiceprezesa wykonawczego. Pełniąc różne funkcje kierownicze w firmie, Steve osiągnął znakomite wyniki i wykazał się doskonałymi umiejętnościami przywódczymi, wnosząc znaczący wkład w sukces dnata i jej klientów. Jestem przekonany, że pod przywództwem Steve'a dnata umocni swoją pozycję światowego lidera, który konsekwentnie zapewnia doskonałe usługi oraz najwyższą jakość i bezpieczeństwo we wszystkich swoich działaniach – powiedział Sheikh Ahmed.

- Chciałbym też skorzystać z okazji, aby podziękować Gary'emu za jego zaangażowanie i osiągnięcia w ciągu ostatnich trzech dekad. Gary wprowadził dnata na fantastyczne nowe wyżyny, przekształcając ją w silną globalną firmę o najlepszej reputacji w zakresie usług, bezpieczeństwa i standardów. Życzę Gary'emu szczęśliwej i satysfakcjonującej emerytury – dodał Sheikh Ahmed.

Steve Allen pracuje w Emirates Group od 12 lat na różnych stanowiskach operacyjnych i pomocniczych. Od 2016 roku nadzoruje obsługę naziemną i operacje towarowe dnata oraz usługi hotelarskie na lotniskach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jako starszy wiceprezes oddziału. Przez ostatnie dziewięć miesięcy kierował także biznesem turystycznym dnata i jego globalną transformacją. Przed dołączeniem do Emirates Group Steve Allen spędził 16 lat w British Airways na różnych stanowiskach finansowych, regionalnych i operacyjnych.

dnata, zaufany partner ponad 300 klientów linii lotniczych, zapewnia wysokiej jakości, bezpieczną obsługę naziemną, usługę załadunku, catering i usługi turystyczne w 35 krajach. W roku finansowym 2019-20 zorientowane na klienta zespoły dnata obsłużyły 681 000 samolotów, przerzuciły 2,9 miliona ton ładunków, przeniosły ponad 93 miliony posiłków i odnotowały łączną wartość transakcji (TTV) usług turystycznych w wysokości 3,0 miliarda USD.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Zwrot Polaków w stronę zagranicznych wakacji. Czarnogóra hitem Biuro prasowe
2021-04-13 | 11:40

Zwrot Polaków w stronę zagranicznych wakacji. Czarnogóra hitem

Portal rezerwacyjny Travelist opublikował dane dotyczące wakacyjnych planów Polaków. Jak się okazało, po ogłoszeniu decyzji o przedłużeniu lockdownu do 18 kwietnia liczba
Turystyka B&B Hotels: 180 mln euro na międzynarodowy rozwój sieci
2021-04-09 | 14:45

B&B Hotels: 180 mln euro na międzynarodowy rozwój sieci

Grupa B&B Hotels zadbała o zabezpieczenie swojej sytuacji finansowej pozyskując 180 mln euro, z czego 100 mln euro to fundusze pochodzące z uruchomionego kredytu bankowego, a 80 mln euro to
Turystyka Lepsza oferta Euro-Nysa-Ticket
2021-04-01 | 09:00

Lepsza oferta Euro-Nysa-Ticket

Bilety Euro-Nysa-Ticket pozwalają za przystępną cenę podróżować w regionie przygranicznym Polski, Niemiec i Czech. Od 1 kwietnia 2021 roku do oferty wejdą nowe bilety trzydniowe, a

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

UE nie radzi sobie z przywracaniem ruchu lotniczego. Paszport szczepionkowy może się okazać ratunkiem dla europejskich przewoźników

Trwające w wielu europejskich krajach lockdowny nie sprzyjają zwiększaniu liczby połączeń lotniczych w ruchu regularnym i czarterowym. – Unia Europejska niestety najgorzej sobie radzi w lotnictwie ze względu na to, że jest tak duża niepewność – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Katowice Airport i Związku Regionalnych Portów Lotniczych. W konsekwencji europejskie linie lotnicze przeżywają głęboki kryzys. Ratunkiem może się okazać Cyfrowy Zielony Certyfikat, czyli tzw. paszport szczepionkowy, który umożliwi bezpieczne podróżowanie w sezonie wakacyjnym.

Transport

Przesyłki kurierskie już w tym roku staną się bardziej ekologiczne. DHL powiększy flotę elektryków do blisko 150 aut, a w najbliższych latach do ponad 500

Sektor transportu ma znaczący udział w emisji dwutlenku węgla w Europie. Bez zdecydowanych proekologicznych działań może ona wzrosnąć w branży o 60 proc. do 2050 roku – wynika z szacunków Międzynarodowego Forum Transportu. Dlatego coraz więcej firm logistycznych i kurierskich decyduje się na zielone inwestycje w elektryczne auta dostawcze. Poza aspektem ekologicznym mają one także inne korzyści – są niemal bezgłośne, mogą korzystać z buspasów i pozwalają uniezależnić się od wahań cen na rynku paliw. Na samochody elektryczne stopniowo przesiadają się m.in. kurierzy DHL Parcel. Firma będzie sukcesywnie w kolejnych latach inwestować w zieloną flotę.

Problemy społeczne

Wydłuża się kolejka potrzebujących rehabilitacji postcovidowej. Czas rozpoczęcia zabiegów gra istotną rolę

Na początku kwietnia ruszył w Polsce szeroki program rehabilitacji postcovidowej. Mogą z niego skorzystać wszyscy pacjenci, który przechorowali COVID-19 i borykają się z problemami wydolnościowymi dłużej niż cztery–sześć tygodni. Usługi mogą świadczyć wszystkie placówki, które mają podpisane umowy z NFZ i odpowiednie zasoby kadrowe. – Rehabilitacja jest prowadzona przez trzy tygodnie, a po tym czasie badamy efekty. W większości przypadków następuje poprawa możliwości wysiłkowych, jakości życia pacjenta, zmniejszenie duszności i powrót do codziennej sprawności – mówi prof. Jan Szczegielniak ze Szpitala MSWiA w Głuchołazach, który rozpoczął pierwszy pilotażowy program takiej rehabilitacji.

Transport

Gazy używane w przemyśle i medycynie będą wytwarzane ekologicznie. Producenci rezygnują z paliw kopalnych i sięgają po OZE

Gazy przemysłowe wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, metalurgicznym i spożywczym, a także w ochronie środowiska czy medycynie. Tlen medyczny podawany jest chociażby w szpitalach pacjentom chorym na COVID-19. Wodór z kolei jest postrzegany jako przyszłość ekologicznego transportu. Proces produkcji gazów przemysłowych jest jednak energochłonny, a przez to i wysoce emisyjny. Dlatego producenci stopniowo przestawiają się na bardziej ekologiczne metody i zamieniają energię z paliw kopalnych na źródła odnawialne. Jednym z przykładów takich inwestycji jest zakład produkcyjny Linde Gaz Polska pod Wrocławiem, który w 100 proc. do produkcji gazów wykorzystuje energię z OZE.