Study Tour w Parku Rozrywki Rabkoland już w dniach 9-11 września!
9 września br. Park Rozrywki Rabkoland zorganizuje Study Tour dla właścicieli i pracowników biur podróży, touroperatorów, a także przewoźników i osób związanych z branżą turystyczną. Podczas Dni Otwartych, które odbędą się w weekend 10-11 września, osoby pracujące w branży turystycznej będą mogły spędzić dzień w Rabkolandzie z całą rodziną!
Trzy lata temu Park Rozrywki Rabkoland, który istnieje już od ponad 30 lat, przeszedł gruntowną modernizację. To właśnie wtedy, oprócz znaczących zmian w infrastrukturze, “narodził się” znany wszystkim odwiedzającym Krucabomba – najbardziej rozpoznawalny bohater parku, a także cała narracja i niesamowite historie, które stały się częścią parku i tworzą klimat tego miejsca.
Rabkoland stale się rozwija, a oprócz nowych stref, co roku pojawiają się w nim nowe atrakcje. Miejsce to jest dedykowane dzieciom do 12 roku życia, jednak w żadnym innym parku rozrywki w Polsce nie znajdziemy tylu atrakcji dla najmłodszych dzieci (już od 1. roku życia!), jak właśnie w Rabkolandzie. Przekonać będą się mogli o tym pracownicy branży turystycznej, których zarząd parku zaprasza na Study Tour oraz Dni Otwarte.
Piątek, 9 września – Study Tour
W piątek park rozrywki zaprasza wszystkie osoby z sektora turystyki, właścicieli i pracowników biur podróży oraz touroperatorów. Całość rozpocznie się od przywitania gości przez zarząd i oprowadzenia po obiekcie. Następnie w Warsztacie Krucabomby zostanie przedstawiona oferta dla grup zorganizowanych, prezentacja warsztatów edukacyjnych, systemu rozliczeń z organizatorami turystyki oraz propozycje współpracy dla biur podróży i pośredników.
Rabkoland, poza niesamowitymim atrakcjami, tworzy także magiczny klimat dzięki prowadzonej przez siebie spójnej narracji dotyczącej różnych historii, postaci, stref a także atrakcji. Dlatego po przerwie kawowej goście będą mogli zapoznać się z nową historią „Jak powstał Rabkoland”, bohaterami parku oraz poznać plany rozwoju na kolejne lata.
Aby każdy osobiście mógł przekonać się, jak tworzona narracja przekłada się na rzeczywistość, organizatorzy zaplanowali czas wolny, podczas którego goście otrzymają vouchery do strefy gastronomicznej oraz będą mogli skorzystać z atrakcji.
Rabka-Zdrój to jednak nie tylko Rabkoland, ale także inne ciekawe miejsca, np. zrewitalizowany Park Zdrojowy z tężniami. Goście będą mieli okazję zwiedzić go z przewodnikiem. Następnie zostaną rozdane pakiety pożegnalne oraz broszury.
Aby dostać się na wydarzenie, uczestnicy mogą skorzystać z autobusu, który wyruszy z Krakowa w piątek, ok. godz. 8:30, a po wydarzeniu odwiezie ich w to samo miejsce. W przypadku zebrania się dużej grupy z Nowego Sącza, transport z tego miasta również zostanie zorganizowany. Zmotoryzowani powinni stawić się w parku o godz. 10:00.
Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zgłosić swój udział poprzez wypełnienie formularza kontaktowego do 5 września.
Sobota i niedziela, 10-11 września - Dni Otwarte Parku Rozrywki Rabkoland
W weekend Rabkoland ponownie zaprasza wszystkie osoby związane z branżą turystyczną na Dni Otwarte. Na każdego, kto poprawnie wypełnił i wysłał formularz zgłoszeniowy, czekać będą do odbioru w Biurze Obsługi darmowe bilety dla całej rodziny oraz voucher gastronomiczny na poczęstunek, a także pakiet gadżetów i broszur informacyjnych. Jest to więc doskonała okazja do dokładniejszego zapoznania się z ofertą parku dla tych, których ciekawość zostanie w piątek zaledwie pobudzona – mnogość atrakcji Rabkolandu sprawia, że najlepiej poświęcić na wizytę cały dzień!
Co więcej, zarówno w sobotę, jak i niedzielę, o godz. 13:00 w Warsztacie Krucabomby odbędzie się spotkanie z osobami zainteresowanymi ofertą oraz krótka prezentacja. Jest to więc dobra okazja do zdobycia wiedzy w pigułce dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli pojawić się na piątkowym Study Tour.
Aby wziąć udział w Dniach Otwartych, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 8 września.
Wszystkie osoby z branży turystycznej, które chcą odwiedzić Rabkoland, proszone są o kontakt z organizatorami poprzez wysłanie e-maila na adres: info@rabkoland.pl lub telefonicznie pod nr tel.: +48 601 436 920, dzięki czemu otrzymają formularz zgłoszeniowy i zadeklarują chęć udziału w wydarzeniu.
O Parku Rozrywki Rabkoland
Rabkoland to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce, znajdujący się w miejscowości Rabka-Zdrój. Park rozpoczął działalność pod nazwą Lunapark Alibaba w 1989 roku. Od 2001 roku funkcjonuje już jako Rabkoland. W latach 2019-2020 miejsce przeszło gruntowną rewitalizację. Na terenie parku można znaleźć atrakcje dla dzieci od 1 do 12 lat, choć w ofercie Rabkolandu bardzo dobrze odnajdują się także dorośli. Urządzenia rozrywkowe są podzielone na 6 stref tematycznych: Farmę Ciotki Maryni, Machinarium, Dolinę Trzmiela, Góralsko Dżunglę, Wioskę Wikingów i Cyrk Luna. Wśród atrakcji Rabkolandu można wymienić: najmniejszy rollercoaster tylko dla dzieci, Latający Autobus, Wesołą Farmę, Wieżę Duch-Duch czy Kuźnię Wikingów, a także nowości 2022: Klub Gąsienicy, Pofytrane Drzewa czy Skałożercę. Na terenie parku znajduje się ponadto Muzeum Orderu Uśmiechu. Więcej informacji na temat parku można znaleźć na stronie www.rabkoland.pl.
Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Marka Spark by Hilton wkracza na polski rynek z dwoma nowymi hotelami
Inwestycje w sektorze turystycznym: jak aparthotele i obiekty SPA zmieniają nadmorskie miasta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.