Komunikaty PR

Urlop jesienią? Piękno Słowacji czeka na odkrycie!

2021-10-20  |  14:00
Biuro prasowe

Jesień to świetny moment na urlop dla wszystkich tych, którzy cenią ciszę i spokój. Brak tłumów na turystycznych szklakach, to także dobre rozwiązanie ze względu na kolejną falę koronawirusa, która przechodzi przez Europę. Szukający wypoczynku za granicą nie muszą rezygnować z planów. Słowacja stawia na bezpieczną turystykę i przedstawia lokalny COVID automat, który określa gdzie i pod jakim warunkiem można wyjechać. Możliwości jest wiele: na przykład do jednego z dziewięciu parków narodowych, z których słynie Słowacja. Polskich turystów zaprasza SLOVAKIA TRAVEL.

 

Bezpieczeństwo to podstawa – szczególnie jeśli planujemy podróż w dobie pandemii. To dla tego Słowacja wprowadza pewne ograniczenia, aby odwiedzający kraj turyści mogli komfortowo i odpowiedzialnie odpoczywać. Większość powiatów na Słowacji jest według aktualnego covid automatu w kolorze pomarańczowym lub czerwonym. Co to oznacza? W przypadku obu kolorów poruszanie się między strefami nie jest ograniczone. Spacery i relaks mają podczas jesiennych dni zielone światło. To świetny moment, by odwiedzić Poloniny, jeden z dziewięciu słowackich parków narodowych. Park narodowy Poloniny (w Polsce znany jako Bieszczady) słynie z licznych puszcz, które znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. W słowackich powiatach oznaczonych kolorem pomarańczowym, dla zaszczepionych turystów są dostępne  hotele, muzea, galerie, kolejki linowe i gondolowe. Otwarte są także tarasy widokowe czy restauracje. Centra wellness, uzdrowiska i aquaparki są dostępne dla 50% maksymalnego obłożenia. W czerwonych powiatach obowiązuje noszenie masek FFP2. W hotelach ze strefy wellness mogą korzystać tylko zameldowani goście. Warunki wyżywienia reguluje zaś hotel. Kolejki gondolowe dla w pełni zaszczepionych turystów są otwarte bez ograniczeń.  

 

W praktyce to oznacza, że na Słowacji nie zatrzymało się życie, jak na wiosnę tego roku. „Przestrzeganie obostrzeń ze względu na pandemię jest konieczne, ale dla wszystkich podmiotów działających w branży turystycznej jest ważne, że mogą świadczyć swoje usługi klientom z kraju i zagranicy, nawet z mniejszymi ograniczeniami. Słowacja oferuje turystom atrakcje o każdej porze roku. Teraz są to wycieczki rowerowe lub krajoznawcze oraz zwiedzanie zabytków. Są to świetne okazje na aktywny wypoczynek, doładowanie energii i budowanie odporności“ – powiedział Václav Mika, dyrektor SLOVAKIA TRAVEL. Chociaż w górach panuje jesień, stoki narciarskie już teraz przygotowują się na sezon. Oferują zniżki, dzięki którym będzie można oszczędzić na feriach zimowych i jeździe na nartach. Jedno jest pewne: wbrew pandemii koronawirusa – zima nie zostanie odwołana.

 

Ci, którzy  planują jesienny wypoczynek na Słowacji, przed wyjazdem muszą zarejestrować się w systemie eHranica i pokazać zaświadczenie o szczepieniu w paszporcie covidowym lub przedłożyć inny ogólnokrajowy certyfikat (osoby w pełni zaszczepione są zwolnione z kwarantanny; podobnie dzieci poniżej 12 roku i 2 miesięcy życia, o ile rodzice lub opiekunowie, z którymi wjeżdżają na terytorium Słowacji, nie podlegają kwarantannie). Narodowy certyfikat musi posiadać pieczątkę upoważnionej instytucji lub musi być elektroniczne weryfikowalny i sporządzony również w języku angielskim. Rejestracja na eHranica dotyczy wszystkich osób powyżej  12 roku i 2 miesięcy życia.

 

 

O SLOVAKIA TRAVEL

SLOVAKIA TRAVEL jest narodową organizacją propagującą i wspierającą  rozwój ruchu turystycznego na rynku krajowym i zagranicznym. Powstała 01.04.2021 jako państwowa organizacja budżetowa. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Gdańsk nie musi być drogi. Oto pomysły na oszczędny wypad nad morze Biuro prasowe
2022-08-16 | 11:30

Gdańsk nie musi być drogi. Oto pomysły na oszczędny wypad nad morze

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/9bf27abdaa48cead444fb750b111e99320220816084238/692f0db8a8d8ca3ed6a1503ff295377820220816084255/549ade Morze Bałtyckie od zawsze było jednym z
Turystyka Dla koneserów muzyki klasycznej, jazz, folk czy współczesnej prezentowanych przy
2022-08-02 | 15:00

Dla koneserów muzyki klasycznej, jazz, folk czy współczesnej prezentowanych przy

Na spragnionych zanurzenia się w wyjątkowych dźwiękach muzyki klasycznej, jazz, folk czy współczesnej prezentowanych przy akompaniamencie słońca i szczytów Dolomitów
Turystyka Masters of Travel: mniej delegacji i zrównoważony rozwój – debata o biznesowych
2022-08-02 | 09:25

Masters of Travel: mniej delegacji i zrównoważony rozwój – debata o biznesowych

Ideą corocznej rady „Masters of Travel” organizowanej przez Accor, wiodącą grupę hotelową na świecie, jest współpraca z liderami branży na temat sektora w nowej

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2022

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Transport

Transport wodny staje się coraz bardziej ekologiczny. To nie tylko kwestia napędów i zielonych paliw

Gdyńska Stocznia CRIST, która za swój pierwszy w Unii Europejskiej hybrydowy prom Elektra zdobyła w 2018 roku nagrodę Ship of the Year, niedawno zwodowała drugi tego typu statek. Spodziewa się więcej zamówień na niskoemisyjne jednostki, ponieważ regulacje związane z ograniczeniem emisyjności transportu morskiego zmuszają operatorów żeglugi do inwestowania w takie rozwiązania. Na rynku od lat sprawdza się gaz LNG, ale inną niskoemisyjną alternatywą jest też metanol. Rośnie także zainteresowanie wodorem. Ekologiczne rozwiązania na statkach dotyczą jednak nie tylko napędów.

Ochrona środowiska

Polisy obejmują nie tylko skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych. Można się ubezpieczyć także m.in. od braku słońca czy wiatru

Coraz częstsze w ostatnich latach huragany, susze, upały czy gwałtowne burze destabilizują działalność biznesową i powodują dotkliwe straty finansowe. Firmy są zmuszone uwzględniać ryzyka klimatyczne w swoich strategiach, co sprawia, że częściej sięgają po ubezpieczania z tego obszaru. Wybór takich polis na rynku jest coraz większy. Pojawiają się wśród nich także nietypowe ubezpieczenia pogodowe, niekoniecznie związane z ekstremalnymi zjawiskami. Przykładem jest polisa od złej pogody dla biur podróży, od ciepłej zimy dla elektrociepłowni albo od zbyt małej liczby godzin słonecznych dla farm fotowoltaicznych.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.