Komunikaty PR

W tym roku bilet lotniczy na Majówkę tańszy o 100 EURO niż w 2019

2022-05-04  |  11:00
Do pobrania Kiwi.com ( 0.07 MB )
  • Włochy, Hiszpania i Szwecja wśród najpopularniejszych kierunków na długi weekend
  • W tym roku średnia cena biletu na krótkich trasach w Europie wyniosła 97 EURO - prawie 100 EURO mniej niż w 2019 roku przed pandemią (192 EURO)
  • Dla 20% Polaków  latanie jest stresujące - chcąc zniwelować ten stres najczęściej szukają ucieczki w jakimś zajęciu
  • Ponad 67% użytkowników spędzi do 3 dni w miejscu docelowym, 16% do 6 dni, a 14% zdecydowało przedłużyć wolne do końca tygodnia, czyli do 8 maja, mając do dyspozycji ponad 10 dni urlopu.

 

Majówka to nieoficjalne rozpoczęcie sezonu podróżniczego, które w tym roku wypadało od 29 kwietnia do 3 maja. Choć do ostatniej chwili nie było pewności, czy turyści podróżujący z Warszawy dotrą do celu, wreszcie podróżnicy mogli wsiąść na pokład i cieszyć się wakacjami. W tym roku podróżujący z Polski zapłacili za bilety lotnicze niemal o 100 EURO mniej niż w 2019 roku. Dla tych, którzy w Majówkę lecieli samolotem po raz pierwszy od wybuchu pandemii i tym samym reaktywowali swój sezon podróżniczy, Kiwi.com przygotowała listę porad polskich podróżnych, jak radzić sobie ze stresem podczas lotu, zrealizowaną w ramach badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia.

Majówka 2022 w liczbach

  • Najpopularniejsze kierunki

Kiwi.com, wyszukiwarka tanich lotów i firma traveltech, sprawdziła najczęściej wybierane przez Polaków kierunki majowych wyjazdów. W top 5 najpopularniejszych krajów znalazły się Włochy, Hiszpania i Szwecja, a także Stany Zjednoczone, gdzie podróżujący spędzą więcej czasu na miejscu.

Najchętniej wybierane trasy w tym roku to Rzym, Budapeszt i Los Angeles z Warszawy oraz Londyn i Wiedeń z Krakowa.

 

Jak zmieniły się nasze preferencje podróżnicze w ciągu ostatnich 3 lat?

2022

2021

2019

1.Włochy

  1. Ukraina
  1. Hiszpania

2. Hiszpania

2. Hiszpania

2. Norwegia

  1. Wielka Brytania

3. Szwecja

3. Włochy

  1. Szwecja

4. Wielka Brytania

4. Wielka Brytania

  1. Norwegia

5. Włochy

5. Portugalia

Średnia cena biletu w 2022 roku

Średnia cena biletu w 2021 roku

Średnia cena biletu w 2019 roku

97 EURO

77 EURO

192 EURO

 

  • Ile zapłaciliśmy za bilet?

W tym roku za bilet lotniczy na weekend majowy na krótkich europejskich trasach płaciliśmy średnio 97 euro. To prawie 100 euro mniej niż w 2019 roku przed pandemią.

W przypadku lotów do USA średnia cena w tym roku wyniosła 545 euro.

  • Ile czasu spędziliśmy na miejscu?

Kiwi.com sprawdziła, że ponad 67% użytkowników spędzi do 3 dni w miejscu docelowym, 16% do 6 dni, a 14% zdecydowało przedłużyć wolne do końca tygodnia, czyli do 8 maja, mając do dyspozycji ponad 10 dni urlopu. Jeśli chodzi o wyjazdy do USA, 70% pozostanie w miejscu docelowym od jednego do dwóch tygodni.

Czujesz niepokój w trakcie lotu?

Dla wielu osób tegoroczna podróż na weekend majowy był pierwszą podróżą zagraniczną od momentu wybuchu pandemii, a to oznacza, że przez ponad 2 lata nie przemieszczały się one samolotem. Badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzone na zlecenie Kiwi.com wskazują, że choć doświadczenie lotu samolotem jest w dzisiejszych czasach dość powszechne i ponad połowa Polaków oraz 82% mieszkańców największych miast ma je za sobą, to nadal dla 20% z nas lot jest stresujący.

Na pokład samolotu zdecydowanie warto zabrać ze sobą coś do czytania (książką, gazeta itp) lub wyposażyć się w sprzęt elektroniczny, na którym obejrzymy ulubiony film czy serial - to najczęsciej wybierane przez Polaków metody na zniwelowanie stresu.

Chcąc umilić sobie lot Polacy najczęściej::

-> zajmują się czymś - czytanie, oglądanie filmów - 36%

- > rozmawiają z pasażerem obok - > 24%

- > śpią - > 15%

- > zażywają środków uspokajających - > 10%

Z kolei dla 14% ankietowanych nic nie jest w stanie skutecznie zniwelować stresu związanego z lotem.

 

O Kiwi.com

  • Kiwi.com to jedna z wiodących firm technologicznych w branży turystycznej z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1000 osób na całym świecie
  • Innowacyjny algorytm Virtual Interlining Kiwi.com umożliwia użytkownikom łączenie lotów w ramach tradycyjnych oraz tanich linii lotniczych w jeden plan podróży
  • Kiwi.com przeprowadza 2 miliardy kontroli cen dziennie w 95% globalnych zasobach treści dotyczących lotów, umożliwiając klientom wyszukiwanie najlepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie mogą zobaczyć
  • Każdego dnia w witrynie Kiwi.com przeprowadzanych jest 50 milionów wyszukiwań, a dziennie sprzedawanych jest ponad 40 000 miejsc.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka 4 na 5 Polaków kupuje polisę turystyczną przed wyjazdem poza Polskę Biuro prasowe
2024-07-03 | 13:00

4 na 5 Polaków kupuje polisę turystyczną przed wyjazdem poza Polskę

Zakup ubezpieczenia przed wyjazdem na zagraniczny urlop staje się standardem. 82% ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez multiporównywarkę rankomat.pl deklaruje, że kupuje polisę
Turystyka Mocny start wakacji i tłumy urlopowiczów. Są wolne miejsca?
2024-07-01 | 10:00

Mocny start wakacji i tłumy urlopowiczów. Są wolne miejsca?

Mocny start wakacji i tłumy urlopowiczów. Są wolne miejsca? Słońce i upał – pierwsze dni wakacji przyniosły prawdziwie letnią aurę i zachęciły
Turystyka 1/3 Polaków nie pojedzie na wakacje w tym roku
2024-06-25 | 15:00

1/3 Polaków nie pojedzie na wakacje w tym roku

W tym roku, podczas letnich wyjazdów, Polacy kierować się będą oszczędnościami – wynika z badania rankomat.pl. 27% polskich urlopowiczów planuje na swoje wakacje wydać

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.