Wracają wyjazdy zagraniczne. Jak przygotować się na bezpieczne podróżowanie.
Europ Assistance Polska
Wołoska 5
02-675 Warszawa
justyna.niebutkowska|europ-assistance.pl| |justyna.niebutkowska|europ-assistance.pl
+ 48 (22) 205 50 04
www.europ-assistance.pl/
Po trzech miesiącach przestoju w branży turystycznej, coraz więcej krajów otwiera się na turystykę i możliwości podróżowania. Przed nami czas wakacji i planowania urlopów. Część osób z pewnością zdecyduje się też na zagraniczny wypoczynek. O czym warto pamiętać i jak przygotować się do takiego wyjazdu?
Otwieranie granic i przywracanie pasażerskich połączeń lotniczych odbywa się stopniowo, ale w drugiej połowie czerwca zostanie zapewne wznowiona możliwość podróżowania do wielu krajów. Warto więc pamiętać o zachowaniu szczególnych środków ostrożności i zapoznaniu się ze wszystkimi obowiązującymi zasadami takich podróży.
Samolotem nieco inaczej
Pandemia koronawirusa sprawiła, że podróżowanie będzie wyglądało, przynajmniej przez jeszcze jakiś czas, nieco inaczej niż dotychczas. Podróż samolotem będzie wiązała się ze stosowaniem obostrzeń dot. wykorzystania miejsc w samolocie i rygorów sanitarnych. Już teraz większość lotnisk wprowadza też obowiązek zakrywania ust i nosa przez cały czas trwania podróży, a także częstej dezynfekcji rąk i utrzymywania dystansu od innych osób.
Porty lotnicze realizują też szereg innych działań mających na celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów, jak pomiar temperatury podróżnych czy dezynfekcja samolotów po każdym rejsie. Nieco inaczej wygląda też kontrola bezpieczeństwa i boarding pasażerów, wszystko przy zachowaniu dystansów między podróżującymi. Na razie porty lotnicze i linie lotnicze przygotowują się do wznowienia ruchu międzynarodowego. Wytyczne i zasady obowiązujące na całym świecie będą podobne, ale mogą się różnić. Dlatego przed podróżą, zawsze warto zapoznać się z obowiązującymi wymogami podróżowania.
Bezpiecznie za granicą
Jeżeli już zdecydujemy się na zagraniczny wyjazd, szczególnie warto pamiętać o bezpieczeństwie i ustrzec się przed ewentualnymi przykrymi sytuacjami tj. problemami zdrowotnymi, wypadkiem czy zagubieniem bądź kradzieżą bagażu.
W takich sytuacjach niewątpliwie niezbędne jest ubezpieczenie podróżne, które pokryje dodatkowe koszty leczenia, a także zapewni organizację i pokrycie kosztów transportu powrotnego do kraju (również transportu medycznego). Ubezpieczenie podróżne może zagwarantować nam pomoc w sytuacji uszkodzenia, zgubienia lub opóźnienia bagażu, a także zwrot kosztów odwołanego lub opóźnionego lotu.
Wyniki IX Ogólnopolskiego Badania Assistance przeprowadzonego na początku 2020 r. pokazują, że aż 65% osób wyjeżdżających za granicę, wykupuje ubezpieczenie podróżne. Wszyscy, którzy korzystali z pomocy podczas wyjazdu, są zadowoleni z udzielonego wsparcia. Najbardziej przydatne świadczenia przysługujące w ramach ubezpieczenia podróżnego to zdaniem respondentów organizacja i pokrycie kosztów leczenia (84%) i transport medyczny (64%).
Statystyki Europ Assistance Polska pokazują, że co roku podczas wakacji, Polacy najczęściej potrzebują pomocy w zakresie pokrycia kosztów leczenia i organizacji pomocy medycznej, co stanowi większość wszystkich interwencji w ramach assistance podróżnego. Szczególnie teraz, kiedy kwestie zdrowia i bezpieczeństwa stały się największym priorytetem, wypoczynek z zapewnionym odpowiednim wsparciem pozwoli podróżnym cieszyć się chwilami relaksu. Warto zatem jeszcze przed wyjazdem zabezpieczyć się, wykupując dobre ubezpieczenie podróżne, które zapewni nam natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach podczas podróży – mówi Marcin Zieliński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.
Przygotowując się do urlopu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kwestię zdrowia i bezpieczeństwa podczas wakacji. Może się bowiem okazać, że będziemy potrzebowali pomocy medycznej w trakcie zagranicznego wypoczynku. O ile w sytuacjach lekkich zachorowań, klienci mogą sami udać się do lekarza, o tyle w sytuacjach cięższych zachorowań lub wypadku niezbędne jest zaangażowanie lekarzy specjalistów, szpitala czy transportu medycznego. Koszty leczenia mogą być wówczas bardzo wysokie, często setki tysięcy złotych.
Ubezpieczenie z assistance podróżnym
Ubezpieczenie podróżne z assistance podróżnym to gwarancja natychmiastowej pomocy w nagłych wypadkach, w tym organizacji i pokrycia kosztów leczenia i transportu. Assistance podróżny to jednak również pomoc w uzyskaniu nowych dokumentów w sytuacji ich zaginięcia lub kradzieży, pożyczka pieniężna w sytuacji utraty kart płatniczych, organizacja wizyty osoby bliskiej w przypadku hospitalizacji ubezpieczonego czy pomoc w sytuacji opóźnienia lub odwołania lotu, a także opóźnienia bądź zagubienia bagażu. Wykupując ubezpieczenie z assistance podróżnym, klienci otrzymują numer telefonu, pod którym otrzymają pełną obsługę w ich języku ojczystym.
Biorąc pod uwagę specyfikę, kompleksowość i geografię występowania takich przypadków assistance kluczowe jest, aby firma assistance obsługująca ubezpieczenie podróżne miała zaawansowaną infrastrukturę i obecność międzynarodową oraz gwarantowała najwyższe standardy jakościowe.
Armatis Polska przejmuje Call Center eSky w Bułgarii
Arche pomoże powodzianom. Wielka kwota wsparcia
NIE ODWOŁUJCIE WYJAZDÓW. POŁUDNIE POTRZEBUJE TURYSTÓW
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.