Wystartowała 10. Jubileuszowa edycja konkursu Ambasador Wschodu
Sekretariat Konkursu Ambasador Wschodu
ul Zamkowa 1
21-505 Janów Podlaski
media|ambasadorwschodu.pl| |media|ambasadorwschodu.pl
609900492
www.ambasadorwschodu.pl
Już po raz 10. Kapituła Konkursu wraz z Radą Konkursu będzie wyłaniać Ambasadorów Wschodu w poszczególnych kategoriach. W tej edycji zostały podtrzymane nominacje społeczne oraz nominacje Rady Ambasadorów, czyli dotychczas nagrodzonych w konkursie. W tym roku Nagroda Specjalna będzie przyznawana przez przedstawicieli mediów lokalnych i ogólnopolskich. Nominowanych poznamy 2 października, a laureatów 18 listopada.
Po raz dziesiąty ruszyły poszukiwania Ambasadorów Polski Wschodniej, czyli osób, podmiotów i instytucji ze wschodniej Polski oraz jej pogranicza, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny tego obszaru.
Zgodnie z ideą konkursu nominujący przy wyborze będą brać pod uwagę trzy najważniejsze wartości, którymi powinien wyróżniać się Ambasador Wschodu, tj.: użyteczność społeczna; związek terytorialny i merytoryczny z Polską Wschodnią oraz odpowiedzialność społeczna zgodna z powszechnie przyjętymi normami etycznymi.
„W tym szczególnym jubileuszowym roku chcemy wziąć pod uwagę głos tych, którzy na co dzień zawodowo mają okazję przyglądać się temu, co dzieje się w Polsce Wschodniej, a niejednokrotnie poznawać i opisywać za pomocą słowa pisanego lub mówionego ciekawe projekty i nietuzinkowych ludzi. Stąd pomysł, by Nagrodę Specjalną w tym roku przyznała Kapituła, złożona z przedstawicieli mediów lokalnych i ogólnopolskich. Postanowiliśmy także kontynuować nominacje społeczne, bo ubiegły rok pokazał drzemiący tam potencjał. Dzięki temu wachlarz nominowanych ma szansę stać się jeszcze bardziej różnorodny i wyjątkowy” - mówi Daniel Parol, pomysłodawca i sekretarz Konkursu o Tytuł Ambasadora Wschodu.
Zgłoszeń kandydatów społecznych można dokonywać, w czterech kategoriach: Samorządność, Przedsiębiorczość, Turystyka i Projekt, do 13 września za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej konkursu: http://ambasadorwschodu.pl/spoleczne-nominacje/otwiera się w nowej karcie.
W kategoriach Kultura i Sztuka, Marka, Społecznie Odpowiedzialny, Nauka i Honorowy Ambasador Wschodu pretendentów do tytułu będzie proponowała Rada Ambasadorów, czyli dotychczas nagrodzeni.
Statuetki, Nagrody Specjalne i wyróżniania Ambasadora Wschodu za najciekawsze projekty, osobowości, przedsiębiorstwa i inicjatywy Polski Wschodniej zostaną wręczone 18 listopada podczas uroczystej gali na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim.
W ubiegłym roku tytuł Ambasadora Wschodu otrzymało 7 laureatów w dziedzinach: turystyka, przedsiębiorczość, projekt, samorządność, społecznie odpowiedzialny, kultura i sztuka oraz marka. Ponadto przyznano 1 tytuł honorowy, 1 wyróżnienie oraz nagrodę specjalną. Najwięcej laureatów pochodziło lub było związanych z woj. podlaskim i podkarpackim.
Ambasadorzy Wschodu w edycji 2022:
Projekt – Arkadiusz Andrejkow za projekt "Cichy memoriał" (woj. podkarpackie)
Turystyka – Tatarska Jurta (woj. podlaskie)
Samorządność –Krzysztof Zapała, wójt Gminy Olszanica i Robert Petka, wice-wójt Gminy
Olszanica (woj. podkarpackie)
Przedsiębiorczość – Augustowska Miodosytnia (woj. podlaskie)
Społecznie odpowiedzialny –wszystkie osoby, organizacje, firmy i instytucje zaangażowane w pomoc Ukrainie
Kultura i sztuka –Karolina Cicha (woj. podlaskie)
Marka –ML System (woj. podkarpackie)
Tytuł Honorowego Ambasador Wschodu –Andrzej Stasiuk
Laureat Nauka –nie przyznano
Wyróżnienia w edycji 2022:
Projekt –Monika Trypuz za projekt "Atencja" (woj. lubelskie)
Nagroda specjalna –Andrzej Bieńkowski
Konkurs o Tytuł Ambasadora Wschodu to największy i najstarszy cykliczny przegląd dokonań osób, instytucji, podmiotów i samorządów działających na terenie Polski Wschodniej oraz jej pogranicza. Początki nagrody Ambasador Wschodu sięgają 2013 roku. Wtedy z inicjatywy wydawcy magazynu „Kraina Bugu” odbyła się pierwsza edycja konkursu, którą zwieńczyła uroczysta gala z wręczeniem pierwszych tytułów. Od tego czasu odbyło się już 9 edycji, w których łącznie przyznano 78 tytułów Ambasadora Wschodu.
Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024
Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli
Arche Klasztor Wrocław. Rusza kolejny niesamowity hotel w kolekcji Grochowskiego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.