Zamiast tradycyjnych świąt przy stole, Polacy wolą wyjechać na urlop
Zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi czas rodzinnych spotkań i tradycyjnych obrzędów. Jednakże w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w tym okresie, zamiast spędzać go przy stole z rodziną. Dlaczego? Ponieważ dla wielu z nas tradycyjne święta stają się nudne i męczące, a wyjazd pozwala na odprężenie i odpoczynek od przygotowań.
Wielkanoc to czas tradycyjnie kojarzony z rodziną, przygotowaniem świątecznych potraw i spędzaniem czasu w gronie najbliższych. Jednak, wraz z upływem lat, coraz więcej osób decyduje się na zmianę sposobu spędzania tych wyjątkowych dni. Są zmęczeni pracą i codziennymi obowiązkami. Choć święta wielkanocne to tylko dwa dni, to zanim się rozpoczną, trwają wielkie porządki i gotowanie. W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszymy o ludziach, którzy zamiast spędzać Wielkanoc przy stole z rodziną, wolą wyjechać na święta. Dlaczego tak się dzieje? Czy tradycyjne święta naprawdę są nudne i męczące?
Zdaniem dyrektora hotelu sieci NAT, odpoczynek zarówno fizyczny, jak i psychiczny od przygotowań jest dla wielu ludzi kluczowy. - Wielkanoc to czas, w którym bardzo dużo czasu i wysiłku poświęcamy na przygotowania - gotujemy, sprzątamy, dekorujemy domy. To piękne tradycje, ale jednocześnie bardzo wymagające. Dlatego nie dziwi mnie, że coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt w inny sposób, np. w hotelu z kompleksową obsługą. W tym całym pędzie, w którym żyjemy warto zrobić coś dla siebie - mówi Aleksander Wierzba, wiceprezes sieci hoteli NAT.
Według statystyk, liczba osób decydujących się na wyjazd na Wielkanoc wciąż rośnie. Nie tylko młode osoby postanawiają w tym czasie wyjechać, ale już całe rodziny. Zamiast zajmować się zakupami spożywczymi, gotowaniem i sprzątaniem warto zmienić otoczenie, a przygotowania do świąt zostawić obsłudze hotelowej bądź skorzystać z lokalnej pysznej gastronomii.
- Nasze hotele w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Ustroniu to idealne miejsca, aby wypocząć i cieszyć się wiosenną aurą. Nasze udogodnienia, takie jak spa, baseny czy różnorodność atrakcji turystycznych, na pewno dostarczą gościom wielu atrakcji. W obu hotelach można skorzystać z urozmaiconej oferty świątecznej, która zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających gości. W ramach pobytu można skosztować tradycyjnych, regionalnych potraw przygotowywanych przez doświadczonych szefów kuchni, wziąć udział w warsztatach z malowania pisanek, czy skorzystać z bogatej oferty wellness. Poza tym, hotel NAT w Bukowinie Tatrzańskiej oferuje wyjątkową lokalizację - z okien pokojów rozciąga się malowniczy widok na Tatry, co pozwala na prawdziwy relaks i oderwanie się od codzienności. Z kolei hotel w Ustroniu zachwyca swoimi krajobrazami oraz dostępem do wspaniałych terenów zielonych i szlaków turystycznych – dodaje Wiceprezes NAT.
Warto zwrócić uwagę, że krótki urlop w trakcie Świąt Wielkanocnych to nie tylko sposobność na odpoczynek, ale także na poznanie nowych miejsc i ludzi. Zamiast siedzieć cały dzień przy stole warto zapoznać się z różnymi atrakcjami turystycznymi, czy z dodatkowymi wydarzeniami organizowanymi z okazji Świąt.
Nadwiślańska Agencja Turystyczna (NAT) – sieć polskich hoteli i ośrodków wypoczynkowych, www.nat.pl

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.