Komunikaty PR

Zamiast tradycyjnych świąt przy stole, Polacy wolą wyjechać na urlop

2023-03-21  |  08:40
Biuro prasowe

Zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi czas rodzinnych spotkań i tradycyjnych obrzędów. Jednakże w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w tym okresie, zamiast spędzać go przy stole z rodziną. Dlaczego? Ponieważ dla wielu z nas tradycyjne święta stają się nudne i męczące, a wyjazd pozwala na odprężenie i odpoczynek od przygotowań.

Wielkanoc to czas tradycyjnie kojarzony z rodziną, przygotowaniem świątecznych potraw i spędzaniem czasu w gronie najbliższych. Jednak, wraz z upływem lat, coraz więcej osób decyduje się na zmianę sposobu spędzania tych wyjątkowych dni. Są zmęczeni pracą i codziennymi obowiązkami. Choć święta wielkanocne to tylko dwa dni, to zanim się rozpoczną, trwają wielkie porządki i gotowanie. W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszymy o ludziach, którzy zamiast spędzać Wielkanoc przy stole z rodziną, wolą wyjechać na święta. Dlaczego tak się dzieje? Czy tradycyjne święta naprawdę są nudne i męczące?

Zdaniem dyrektora hotelu sieci NAT, odpoczynek zarówno fizyczny, jak i psychiczny od przygotowań jest dla wielu ludzi kluczowy. - Wielkanoc to czas, w którym bardzo dużo czasu i wysiłku poświęcamy na przygotowania - gotujemy, sprzątamy, dekorujemy domy. To piękne tradycje, ale jednocześnie bardzo wymagające. Dlatego nie dziwi mnie, że coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt w inny sposób, np. w hotelu z kompleksową obsługą. W tym całym pędzie, w którym żyjemy warto zrobić coś dla siebie  - mówi Aleksander Wierzba, wiceprezes sieci hoteli NAT.

Według statystyk, liczba osób decydujących się na wyjazd na Wielkanoc wciąż rośnie. Nie tylko młode osoby postanawiają w tym czasie wyjechać, ale już całe rodziny. Zamiast zajmować się zakupami spożywczymi, gotowaniem i sprzątaniem warto zmienić otoczenie, a przygotowania do świąt zostawić obsłudze hotelowej bądź skorzystać z lokalnej pysznej gastronomii.

- Nasze hotele w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Ustroniu to idealne miejsca, aby wypocząć i cieszyć się wiosenną aurą. Nasze udogodnienia, takie jak spa, baseny czy różnorodność atrakcji turystycznych, na pewno dostarczą gościom wielu atrakcji. W obu hotelach można skorzystać z urozmaiconej oferty świątecznej, która zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających gości. W ramach pobytu można skosztować tradycyjnych, regionalnych potraw przygotowywanych przez doświadczonych szefów kuchni, wziąć udział w warsztatach z malowania pisanek, czy skorzystać z bogatej oferty wellness. Poza tym, hotel NAT w Bukowinie Tatrzańskiej oferuje wyjątkową lokalizację - z okien pokojów rozciąga się malowniczy widok na Tatry, co pozwala na prawdziwy relaks i oderwanie się od codzienności. Z kolei hotel w Ustroniu zachwyca swoimi krajobrazami oraz dostępem do wspaniałych terenów zielonych i szlaków turystycznych – dodaje Wiceprezes NAT.

Warto zwrócić uwagę, że krótki urlop w trakcie Świąt Wielkanocnych to nie tylko sposobność na odpoczynek, ale także na poznanie nowych miejsc i ludzi. Zamiast siedzieć cały dzień przy stole warto zapoznać się z różnymi atrakcjami turystycznymi, czy z dodatkowymi wydarzeniami organizowanymi z okazji Świąt.

 

Nadwiślańska Agencja Turystyczna (NAT) – sieć polskich hoteli i ośrodków wypoczynkowych, www.nat.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry? Biuro prasowe
2024-12-12 | 12:20

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?

To będzie hit wakacji 2025. Kołobrzeg, Świnoujście, Hel, Nowy Targ, Wałcz. To tylko niektóre lokalizacje, do których możemy dolecieć tak zwanym samolotem na żądanie. Przy
Turystyka Marka Spark by Hilton wkracza na polski rynek z dwoma nowymi hotelami
2024-12-11 | 14:00

Marka Spark by Hilton wkracza na polski rynek z dwoma nowymi hotelami

Hilton ogłosił dziś, że na mocy umowy franczyzowej z Grupą Hotele Polskie w północnej Polsce zostaną otwarte dwa nowe obiekty Spark by Hilton. Jest to krajowy debiut marki Hilton w
Turystyka Inwestycje w sektorze turystycznym: jak aparthotele i obiekty SPA zmieniają nadmorskie miasta
2024-12-06 | 15:30

Inwestycje w sektorze turystycznym: jak aparthotele i obiekty SPA zmieniają nadmorskie miasta

Turystyka to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki w Polsce. W szczególności regiony nadmorskie przyciągają inwestorów oraz turystów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.