Komunikaty PR

Zanzibar dołącza do rozkładu lotów z Wrocławia

2020-12-11  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Dobre informacje dla miłośników egzotycznych kierunków wakacyjnych. W zimowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław pojawiły się loty czarterowe na Wyspę Przypraw w Tanzanii. Można już rezerwować wczasy. Bez testów ani kwarantanny. To nie koniec pozytywnych wieści.

Czarterowe rejsy z Wrocławia na Zanzibar będą realizowane w okresie od 27 grudnia do 7 marca. Tygodniowe wakacje organizuje biuro podróży Itaka, a połączenie obsługuje linia lotnicza Enter Air. Wyloty z Wrocławia są zaplanowane na niedziele na godzinę 6.30. Lądowanie na Zanzibarze o godzinie 18.55 czasu lokalnego. Powroty także w niedziele. Wyloty z Zanzibaru o godz. 19.50, lądowania we Wrocławiu o godz. 4.25 w poniedziałki.

Czartery na Zanzibar znalazły się w zimowym rozkładzie po raz trzeci z rzędu. – Ten kierunek cieszy się zwykle dużą popularnością, dlatego jesteśmy zadowoleni, że wraca do rozkładu. Wiele osób tęskni za zorganizowanymi wyjazdami w piękne miejsca, więc przypuszczamy, że skorzystają z okazji – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Powrót czarterów pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Z nadzieją przyjmujemy każde pozytywne wieści dotyczące opanowywania pandemii i podobnie jak pasażerowie liczymy na to, że do rozkładu systematycznie będą wracały kolejne połączenia. Musimy jednak być cierpliwi, ponieważ sytuacja wciąż jest wymagająca – dodaje.

Powrót Turcji i Egiptu

Tej zimy można polecieć z Wrocławia czarterem nie tylko na Wyspę Przypraw w Tanzanii. Do rozkładu dołączają także dwa inne kierunki: Antalya w Turcji oraz Marsa Alam i Hurghada w Egipcie. Pierwszy rejs do Turcji jest zaplanowany na 19 grudnia, z kolei do Egiptu na 23 grudnia. Można więc zdążyć na święta pod palmami.

Ani na Zanzibarze w Tanzanii, ani w Turcji nie są wymagane testy na obecność koronawirusa i nie ma obowiązku poddania się kwarantannie. Wszystkie osoby przylatujące do Turcji zobowiązane są jedynie do wypełnienia i podpisania wydrukowanego Formularza Lokalizacyjnego. Inaczej wygląda sytuacja w Egipcie, gdzie od 1 września 2020 r. wszyscy przyjezdni zobligowani są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19, przetłumaczonych na język angielski lub arabski. Badanie powinno być przeprowadzone w ciągu 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu.

Test na COVID-19 można wykonać na trenie Portu Lotniczego Wrocław – w specjalnym punkcie na parkingu B przed terminalem (od poniedziałku do piątku w od godz. 8.00 do 12.00). Wynik uzyskuje się do 48 godzin. Jest możliwość przetłumaczenia na język angielski.
Procedury i sposób organizacji zapewniają bezpieczeństwo osobom badanym, pasażerom oraz pracownikom lotniska. Całkowicie bezpiecznie jest także w terminalu, gdzie przestrzegamy wszystkich wytycznych sanitarnych. Cały czas obowiązują specjalne zasady: pomiar temperatury, noszenie maseczek, zachowanie dystansu i zalecana częsta dezynfekcja rąk – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Odbudowa siatki przebiega stopniowo

W zimowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław znajdują się także połączenia obsługiwane przez tanie linie lotnicze – Ryanair i Wizz Air – oraz przez kilku przewoźników sieciowych. Wśród niskokosztowych: kilka na Wyspy Brytyjskie, do Norwegii, Holandii czy do Włoch. Z kolei wśród sieciowych: Warszawa (PLL LOT), Budapeszt (PLL LOT), Frankfurt (Lufthansa) i Amsterdam (KLM).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie. Biuro prasowe
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.
Turystyka Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc
2025-02-24 | 10:50

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Wielkanoc w górach zapowiada się nader ciekawie. Otwarty we wrześniu 2024 roku hotel Mercure Szczyrk Resort zaprasza na niezapomniane wrażenia i błogi relaks w samym
Turystyka Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
2024-12-12 | 12:20

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?

To będzie hit wakacji 2025. Kołobrzeg, Świnoujście, Hel, Nowy Targ, Wałcz. To tylko niektóre lokalizacje, do których możemy dolecieć tak zwanym samolotem na żądanie. Przy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać

Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.