Zanzibar dołącza do rozkładu lotów z Wrocławia
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Dobre informacje dla miłośników egzotycznych kierunków wakacyjnych. W zimowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław pojawiły się loty czarterowe na Wyspę Przypraw w Tanzanii. Można już rezerwować wczasy. Bez testów ani kwarantanny. To nie koniec pozytywnych wieści.
Czarterowe rejsy z Wrocławia na Zanzibar będą realizowane w okresie od 27 grudnia do 7 marca. Tygodniowe wakacje organizuje biuro podróży Itaka, a połączenie obsługuje linia lotnicza Enter Air. Wyloty z Wrocławia są zaplanowane na niedziele na godzinę 6.30. Lądowanie na Zanzibarze o godzinie 18.55 czasu lokalnego. Powroty także w niedziele. Wyloty z Zanzibaru o godz. 19.50, lądowania we Wrocławiu o godz. 4.25 w poniedziałki.
Czartery na Zanzibar znalazły się w zimowym rozkładzie po raz trzeci z rzędu. – Ten kierunek cieszy się zwykle dużą popularnością, dlatego jesteśmy zadowoleni, że wraca do rozkładu. Wiele osób tęskni za zorganizowanymi wyjazdami w piękne miejsca, więc przypuszczamy, że skorzystają z okazji – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Powrót czarterów pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Z nadzieją przyjmujemy każde pozytywne wieści dotyczące opanowywania pandemii i podobnie jak pasażerowie liczymy na to, że do rozkładu systematycznie będą wracały kolejne połączenia. Musimy jednak być cierpliwi, ponieważ sytuacja wciąż jest wymagająca – dodaje.
Powrót Turcji i Egiptu
Tej zimy można polecieć z Wrocławia czarterem nie tylko na Wyspę Przypraw w Tanzanii. Do rozkładu dołączają także dwa inne kierunki: Antalya w Turcji oraz Marsa Alam i Hurghada w Egipcie. Pierwszy rejs do Turcji jest zaplanowany na 19 grudnia, z kolei do Egiptu na 23 grudnia. Można więc zdążyć na święta pod palmami.
Ani na Zanzibarze w Tanzanii, ani w Turcji nie są wymagane testy na obecność koronawirusa i nie ma obowiązku poddania się kwarantannie. Wszystkie osoby przylatujące do Turcji zobowiązane są jedynie do wypełnienia i podpisania wydrukowanego Formularza Lokalizacyjnego. Inaczej wygląda sytuacja w Egipcie, gdzie od 1 września 2020 r. wszyscy przyjezdni zobligowani są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19, przetłumaczonych na język angielski lub arabski. Badanie powinno być przeprowadzone w ciągu 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu.
Test na COVID-19 można wykonać na trenie Portu Lotniczego Wrocław – w specjalnym punkcie na parkingu B przed terminalem (od poniedziałku do piątku w od godz. 8.00 do 12.00). Wynik uzyskuje się do 48 godzin. Jest możliwość przetłumaczenia na język angielski.
– Procedury i sposób organizacji zapewniają bezpieczeństwo osobom badanym, pasażerom oraz pracownikom lotniska. Całkowicie bezpiecznie jest także w terminalu, gdzie przestrzegamy wszystkich wytycznych sanitarnych. Cały czas obowiązują specjalne zasady: pomiar temperatury, noszenie maseczek, zachowanie dystansu i zalecana częsta dezynfekcja rąk – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.
Odbudowa siatki przebiega stopniowo
W zimowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław znajdują się także połączenia obsługiwane przez tanie linie lotnicze – Ryanair i Wizz Air – oraz przez kilku przewoźników sieciowych. Wśród niskokosztowych: kilka na Wyspy Brytyjskie, do Norwegii, Holandii czy do Włoch. Z kolei wśród sieciowych: Warszawa (PLL LOT), Budapeszt (PLL LOT), Frankfurt (Lufthansa) i Amsterdam (KLM).
Armatis Polska przejmuje Call Center eSky w Bułgarii
Arche pomoże powodzianom. Wielka kwota wsparcia
NIE ODWOŁUJCIE WYJAZDÓW. POŁUDNIE POTRZEBUJE TURYSTÓW
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.