Zanzibar dołącza do rozkładu lotów z Wrocławia
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Dobre informacje dla miłośników egzotycznych kierunków wakacyjnych. W zimowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław pojawiły się loty czarterowe na Wyspę Przypraw w Tanzanii. Można już rezerwować wczasy. Bez testów ani kwarantanny. To nie koniec pozytywnych wieści.
Czarterowe rejsy z Wrocławia na Zanzibar będą realizowane w okresie od 27 grudnia do 7 marca. Tygodniowe wakacje organizuje biuro podróży Itaka, a połączenie obsługuje linia lotnicza Enter Air. Wyloty z Wrocławia są zaplanowane na niedziele na godzinę 6.30. Lądowanie na Zanzibarze o godzinie 18.55 czasu lokalnego. Powroty także w niedziele. Wyloty z Zanzibaru o godz. 19.50, lądowania we Wrocławiu o godz. 4.25 w poniedziałki.
Czartery na Zanzibar znalazły się w zimowym rozkładzie po raz trzeci z rzędu. – Ten kierunek cieszy się zwykle dużą popularnością, dlatego jesteśmy zadowoleni, że wraca do rozkładu. Wiele osób tęskni za zorganizowanymi wyjazdami w piękne miejsca, więc przypuszczamy, że skorzystają z okazji – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Powrót czarterów pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Z nadzieją przyjmujemy każde pozytywne wieści dotyczące opanowywania pandemii i podobnie jak pasażerowie liczymy na to, że do rozkładu systematycznie będą wracały kolejne połączenia. Musimy jednak być cierpliwi, ponieważ sytuacja wciąż jest wymagająca – dodaje.
Powrót Turcji i Egiptu
Tej zimy można polecieć z Wrocławia czarterem nie tylko na Wyspę Przypraw w Tanzanii. Do rozkładu dołączają także dwa inne kierunki: Antalya w Turcji oraz Marsa Alam i Hurghada w Egipcie. Pierwszy rejs do Turcji jest zaplanowany na 19 grudnia, z kolei do Egiptu na 23 grudnia. Można więc zdążyć na święta pod palmami.
Ani na Zanzibarze w Tanzanii, ani w Turcji nie są wymagane testy na obecność koronawirusa i nie ma obowiązku poddania się kwarantannie. Wszystkie osoby przylatujące do Turcji zobowiązane są jedynie do wypełnienia i podpisania wydrukowanego Formularza Lokalizacyjnego. Inaczej wygląda sytuacja w Egipcie, gdzie od 1 września 2020 r. wszyscy przyjezdni zobligowani są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19, przetłumaczonych na język angielski lub arabski. Badanie powinno być przeprowadzone w ciągu 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu.
Test na COVID-19 można wykonać na trenie Portu Lotniczego Wrocław – w specjalnym punkcie na parkingu B przed terminalem (od poniedziałku do piątku w od godz. 8.00 do 12.00). Wynik uzyskuje się do 48 godzin. Jest możliwość przetłumaczenia na język angielski.
– Procedury i sposób organizacji zapewniają bezpieczeństwo osobom badanym, pasażerom oraz pracownikom lotniska. Całkowicie bezpiecznie jest także w terminalu, gdzie przestrzegamy wszystkich wytycznych sanitarnych. Cały czas obowiązują specjalne zasady: pomiar temperatury, noszenie maseczek, zachowanie dystansu i zalecana częsta dezynfekcja rąk – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.
Odbudowa siatki przebiega stopniowo
W zimowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław znajdują się także połączenia obsługiwane przez tanie linie lotnicze – Ryanair i Wizz Air – oraz przez kilku przewoźników sieciowych. Wśród niskokosztowych: kilka na Wyspy Brytyjskie, do Norwegii, Holandii czy do Włoch. Z kolei wśród sieciowych: Warszawa (PLL LOT), Budapeszt (PLL LOT), Frankfurt (Lufthansa) i Amsterdam (KLM).
Gięte krzesła wciąż na czasie - trendy z targów EquipHotel 2024
Adam Białas: pricing to klucz do zwiększenia zysków hoteli
Arche Klasztor Wrocław. Rusza kolejny niesamowity hotel w kolekcji Grochowskiego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.