Tutlo w pierwszej pięćdziesiątce rankingu „FT 1000 — Europe’s Fastest Growing Co
Brytyjski dziennik Financial Times opublikował listę 1000 najszybciej rozwijających się europejskich firm - „FT 1000 — Europe’s Fastest Growing Companies 2022”. Głównym kryterium oceny było tempo wzrostu przychodów. Wśród najwyżej ocenionych nie zabrakło polskich biznesów, takich jak Tutlo. Jedna z najbardziej popularnych platform do elastycznej nauki języka angielskiego, uplasowała się w pierwszej 50.
Ranking brytyjskiego dziennika gospodarczego Financial Times zakwalifikował 1000 firm, które oceniono pod względem tempa wzrostu przychodów w latach 2017-2020. Podobnie jak w zeszłym roku, pierwszą dziesiątkę tworzą przedsiębiorstwa, które debiutują w zestawieniu. Niemniej jednak, na liście znajduje się 306 firm, które pojawiły się również w poprzedniej edycji.
Tegoroczny przegląd sektorów jest w dużej mierze zgodny z wynikami z 2021 r.: przodują firmy technologiczne, i kolejno z segmentu budownictwa oraz handlu detalicznego, który zwiększył swój udział w rankingu do 8,6 proc. z niespełna 6 proc. W zestawieniu dominują firmy z Włoch (235), Niemiec (194) i Wielkiej Brytanii (155). Podobnie jak w zeszłym roku, miastem o największej liczbie szybko rozwijających się firm jest Londyn (81). Tuż za nim plasuje się Paryż (34) i Mediolan (33). Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji rankingu zajęła brytyjska firma działająca w sektorze technologicznym, zaś drugie przypadło przedsiębiorstwu z obszaru healthcare z Litwy. Polska firma Tutlo pojawiła się na liście po raz pierwszy, plasując się na 50. pozycji jako 2. firma z segmentu edukacja w Europie.
Dynamiczny rozwój
Tutlo, ma za sobą 7 lat prężnego rozwoju w Polsce, a w najbliższych planach także wejście na rynki zagraniczne. W latach 2017-2020 firma osiągnęła wzrost przychodu z 388 565 euro do 7 778 203 euro. W tej chwili w Tutlo uczy się ponad 20 tys. uczniów, z czego 83% to klienci indywidualni, zaś 17% to firmy.
– Kiedy w 2015 roku startowaliśmy z Tutlo, nie sądziliśmy, że w tak krótkim czasie uda nam się zbudować tak mocną pozycję. Najnowszy raport Financial Times utwierdza nas jednak w przekonaniu, że kierunek, który obraliśmy jest właściwy. Zaczynaliśmy od tego, aby znaleźć rozwiązanie odpowiadające na nasze osobiste potrzeby. Dziś z usług Tutlo korzysta już ponad 20 tys. klientów. Tylko w 2021 r. osiągnęliśmy ponad 52 miliony złotych przychodu. Rozszerzyliśmy także współpracę z dużymi firmami, dzięki czemu stale doskonalimy nasze portfolio usług adresowanych do sektora B2B. Cały czas zgłaszają się do nas nowi lektorzy, którzy chcą z nami współpracować - jest ich ponad 850! A co za tym idzie rośnie także nasz zespół - Tutlo tworzy już 150 osób. Bez naszego teamu osiąganie takich wyników byłoby niemożliwe, mamy fantastycznych ludzi, którzy każdego dnia wkładają ogrom pracy w rozwój firmy. Cieszymy się, że wspólnie możemy tworzyć biznes na miarę naszych czasów i konkurować z dużymi graczami na rynkach europejskich. – podsumowuje Damian Strzelczyk, współwłaściciel Tutlo.
Tutlo już wcześniej było wyróżniane na polskim rynku w branżowych rankingach i zestawieniach. W 2020 roku twórcy marki znaleźli się na 19. miejscu w rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie organizowanym przez magazyn Brief. W tym samym roku Damian Strzelczyk, współzałożyciel Tutlo, znalazł się na liście Forbes „30 under 30”, pośród najbardziej utalentowanych przedsiębiorców, inwestorów i menedżerów poniżej 30. roku życia.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.