Komunikaty PR

Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze?

2024-05-18  |  10:00
Biuro prasowe

Prawie 7 godzin dziennie Polacy spędzają na korzystaniu z internetu – tak wynika z najnowszego raportu Digital 2024 Global Overview. To prawie 105 dni w ciągu całego roku i w większości przypadków nie jest to czas spędzany produktywnie! Facebook lub Instagram stale otwarty w tle, piętrzące się zakładki z filmikami na YouTubie lub pokaźny stos aktywnych stron z zakupami online. Brzmi znajomo? Zastanawiasz się, jak sprawić, by Twój czas online był w pełni produktywny? Sprawdź!

 

Ogranicz social media
Zgodnie z raportem Digital 2024 Global Overview to właśnie media społecznościowe stanowią najpopularniejszą rozrywkę online. Przeciętny użytkownik SoMe spędza na Facebooku, Instagramie czy Tik Toku niemal 3 godziny dziennie! Łącznie daje to prawie jeden cały dzień w tygodniu! Oczywiście media społecznościowe mogą być źródłem informacji i kontaktu z innymi, ale jak widać, mogą stać się powodem naszego uzależnienia. Tak naprawdę istnieją dwa sposoby, by przerwać tę spiralę marnowania czasu. Pierwsza to zamknięcie lub czasowe zablokowanie rozpraszających stron internetowych, druga natomiast to wyznaczenie konkretnych godzin używania i bezwzględne wyłączanie się z sieci w ustalonym czasie. Ta propozycja niewątpliwie wymaga od nas silnej woli. Jeśli Ci jej brak, możesz skorzystać z licznika czasu spędzonego w internecie. Dedykowane programy pozwalają mierzyć czas spędzony w sieci, a po przekroczeniu określonego limitu blokują dostęp. Pamiętaj również o wyłączeniu powiadomień, które niewątpliwie przyczyniają się do marnowania czasu!


Oglądaj filmy, ale rozsądnie!
Twoją ulubioną formą rozrywki jest oglądanie filmów na Netflixie? Jest wiele tytułów, które możesz odkryć na tej platformie! Zamiast kolejnej romantycznej komedii, wybierz filmy dokumentalne, które zainspirują Cię do działania albo pozycje edukacyjne, które nauczą Cię pewnych konkretnych wartości społecznych.  A może lubisz spędzać czas na YouTubie? Jak zapewne wiesz, platforma ta nie jest tylko sentymentalną kopalnią teledysków, ale przede wszystkim wartościowych kanałów, które pozwolą Ci nauczyć się nowych rzeczy i zweryfikować niektóre teorie wliczając w to przykładowo niektóre teorie, jak ta, że wrzucenie podtopionego telefonu do ryżu to mit. Na YouTube znajdziesz masę kanałów, które przedstawiają naukowe fakty w sposób łatwy i przyjemny i z poczuciem humoru! Przy okazji oglądania, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i podszlifować swój język obcy! Wystarczy włączyć film lub serial w oryginalnej wersji językowej. A jeśli Twoje umiejętności nie są wystarczające, by w pełni rozumieć dialogi bohaterów, możesz włączyć polskie tłumaczenie lub oryginalne napisy.


Naucz się czegoś nowego!
Jakość Twojego życia zależy od tego, jak dużo wiesz. Dlatego dobrze jest poszerzać swoją wiedzę na temat jakiejś umiejętności lub przedmiotu. Możesz wykorzystać do tego swój wolny czas. Internet jest miejscem, w którym znajduje się wiele materiałów edukacyjnych. Zamiast bezmyślnie przeglądać memy, wejdź na platformy edukacyjne, które zawierają kopalnię treści edukacyjnych z interesującej Cię dziedziny. Interesujesz się kosmosem, dzikimi zwierzętami, najnowszymi wynalazkami, gotowaniem czy sztuką? Bez problemu znajdziesz w wyszukiwarce strony internetowe, dzięki którym w prosty i atrakcyjny sposób przyswoisz rzetelne i prawdziwe treści! Co powiesz na kursy e-learningowe, dzięki którym odkryjesz nowe hobby? Podstawy SEO, joga, fotografia, a może programowanie? W internecie znajdziesz mnóstwo platform e-learningowych z kursami darmowymi lub płatnymi.  Możesz wybierać spośród takich dziedzin jak m.in.: biznes, projektowanie, fotografia, programowanie, rozwój osobisty, muzyka czy zdrowie i fitness!


Naucz się języka obcego!
Jeśli od dawna nosisz się z zamiarem podszkolenia jakiegoś języka obcego, to w dobie internetowych kursów, platform, stron na pewno bez trudu znajdziesz interesujące Cię materiały. Jeśli zależy Ci na efektywnej nauce, zapisz się na internetowy kurs, który łączy zajęcia z lektorem z ćwiczeniami na platformie on-line. Platformy, takie jak Preply ( www.preply.com/pl/online/korepetycje-z-angielskiego ), umożliwiają naukę angielskiego online (oraz innych języków obcych) we własnym domu. Możesz uczyć się dowolnym momencie na komputerze, tablecie lub telefonie, niezależnie od tego, gdzie jesteś – w domu czy za granicą. Wystarczy dostęp do internetu. Dodatkowymi zaletami tego rodzaju kursu jest dostosowanie tempa nauki do Twoich indywidualnych potrzeb i ogromna wygoda. Sprawdź kursy w Preply. Ucz się, jak lubisz i mów, co myślisz w każdym języku!


Pamiętaj – internet to ogromne źródło wiedzy i możliwości nauki. Wykorzystaj to! Korzystaj z platform edukacyjnych, kursów online i zasobów naukowych, aby rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.