Komunikaty PR

Tworzył innowacje dla Apple’a, teraz dołącza do polskiego zespołu Dynatrace.

2023-09-22  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt

Jako nowy dyrektor ds. rozwoju oprogramowania w gdańskim laboratorium Dynatrace, Michael Leslie będzie odpowiedzialny za zarządzanie takimi obszarami jak Host Observability, Synthetics, Business Intelligence i Cloud Experience. W nowej firmie będzie kierował zespołem 80 inżynierów, menedżerów i dyrektorów specjalizujących się w Javie, C++, JavaScript i nowoczesnych technologiach chmurowych, takich jak Kubernetes.

W swojej nowej roli Michael Leslie będzie odpowiedzialny za uproszczenie wdrażania produktów i rozwiązań Dynatrace w złożonych systemach opartych na chmurze, aby zapewnić klientom firmy niezrównany wgląd w systemy krytyczne przedsiębiorstw oraz opracowanie nowoczesnych funkcji obsługujących główne platformy chmurowe.

- Może się to wydawać zaskakujące, ale swoją przygodę z programowaniem rozpocząłem w wieku sześciu lat, odkrywając gry wideo na starych platformach Spectrum i Commodore. Każdy, kto kiedykolwiek pracował ze mną na przestrzeni lat, wie, jak bardzo pasjonuje mnie inżynieria oprogramowania wysokiej jakości i posiadanie najlepszych narzędzi do jej wspierania. Posiadanie najnowocześniejszych danych telemetrycznych z aplikacji jest niezbędne do podejmowania krytycznych decyzji na podstawie wszystkich możliwych informacji. A Dynatrace jest dla najlepszym miejscem z takim dostępem – mówi Michael Leslie.

Przed dołączeniem do Dynatrace, Michael Leslie zdobywał bogate doświadczenie zawodowe - najpierw jako Head of Product Engineer, a następnie jako Senior Development Manager w Carphone Warehouse, gdzie był odpowiedzialny za proces transformacji w dostarczaniu oprogramowania i powołanie wewnętrznego zespołu, który je tworzył. Po fuzji CW z Dixon's Group współpracował z takimi firmami jak, Apple i Samsung, Sprint/T-Mobile, Google i IBM.

Nowy dyrektor Dynatrace kierował również kilkusetosobowymi zespołami na całym świecie, działającymi w Wielkiej Brytanii, Indiach, Polsce, Bułgarii i Stanach Zjednoczonych. Ostatnio pełnił funkcję Chief Technology Officer w Activate - brytyjskim studiu specjalizującym się w szkoleniu potencjalnych założycieli startupów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.