Tworzył innowacje dla Apple’a, teraz dołącza do polskiego zespołu Dynatrace.
Jako nowy dyrektor ds. rozwoju oprogramowania w gdańskim laboratorium Dynatrace, Michael Leslie będzie odpowiedzialny za zarządzanie takimi obszarami jak Host Observability, Synthetics, Business Intelligence i Cloud Experience. W nowej firmie będzie kierował zespołem 80 inżynierów, menedżerów i dyrektorów specjalizujących się w Javie, C++, JavaScript i nowoczesnych technologiach chmurowych, takich jak Kubernetes.
W swojej nowej roli Michael Leslie będzie odpowiedzialny za uproszczenie wdrażania produktów i rozwiązań Dynatrace w złożonych systemach opartych na chmurze, aby zapewnić klientom firmy niezrównany wgląd w systemy krytyczne przedsiębiorstw oraz opracowanie nowoczesnych funkcji obsługujących główne platformy chmurowe.
- Może się to wydawać zaskakujące, ale swoją przygodę z programowaniem rozpocząłem w wieku sześciu lat, odkrywając gry wideo na starych platformach Spectrum i Commodore. Każdy, kto kiedykolwiek pracował ze mną na przestrzeni lat, wie, jak bardzo pasjonuje mnie inżynieria oprogramowania wysokiej jakości i posiadanie najlepszych narzędzi do jej wspierania. Posiadanie najnowocześniejszych danych telemetrycznych z aplikacji jest niezbędne do podejmowania krytycznych decyzji na podstawie wszystkich możliwych informacji. A Dynatrace jest dla najlepszym miejscem z takim dostępem – mówi Michael Leslie.
Przed dołączeniem do Dynatrace, Michael Leslie zdobywał bogate doświadczenie zawodowe - najpierw jako Head of Product Engineer, a następnie jako Senior Development Manager w Carphone Warehouse, gdzie był odpowiedzialny za proces transformacji w dostarczaniu oprogramowania i powołanie wewnętrznego zespołu, który je tworzył. Po fuzji CW z Dixon's Group współpracował z takimi firmami jak, Apple i Samsung, Sprint/T-Mobile, Google i IBM.
Nowy dyrektor Dynatrace kierował również kilkusetosobowymi zespołami na całym świecie, działającymi w Wielkiej Brytanii, Indiach, Polsce, Bułgarii i Stanach Zjednoczonych. Ostatnio pełnił funkcję Chief Technology Officer w Activate - brytyjskim studiu specjalizującym się w szkoleniu potencjalnych założycieli startupów.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.