Komunikaty PR

Mądry Polak przed szkodą.

2020-10-19  |  14:25
Biuro prasowe
Kontakt
Izabela Hoppe
LoveBrands Relations

Ul. Generała Józefa Zajączka 11 lok. C5
01-510 Warszawa
izabela.hoppe|lbrelations.pl| |izabela.hoppe|lbrelations.pl
533 309 115
www.lbrelations.pl
Do pobrania inf.pras ( 0.02 MB )

Aż 26 534 wypadki samochodowe z winy kierowców zarejestrowała policja w 2019 roku. Co trzeci spowodowany był nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu. Równie niepokojąco przedstawiają się dane włamań i kradzieży z domów i mieszkań. Policja zanotowała około 70 tys. takich przypadków i jest to tendencja rosnąca. W sumie poszkodowanym wypłacono z tytułu szkód majątkowych 22 miliardy 303 miliony złotych. To ważny argument w podejmowaniu decyzji na temat zakupu lub przedłużenia polisy.

Ubezpieczenie OC - obowiązek każdego właściciela pojazdu

OC jest jednym z obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, do posiadania którego zobowiązany jest każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Dzięki niemu każdy, kto spowoduje wypadek, ma zagwarantowane pokrycie kosztów naprawy pojazdu osoby trzeciej, a w sytuacjach tego wymagających również pokrycie kosztów leczenia osoby przez nas poszkodowanej. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym 9 miliardów 451 milionów złotych w ramach OC.

Konsekwencje braku posiadania OC to nie tylko zbędne nerwy i stres – to przede wszystkim kary pieniężne, które mogą negatywnie zaskoczyć niejednego kierowcę. Opłaty zależą od dwóch czynników - czasu, który określa jak długo jeździmy bez niezbędnego dokumentu oraz rodzaju pojazdu. Wartość mandatu za brak ważnego OC zaczyna się od 170 zł, a kończy nawet na 7800 zł w przypadku samochodu ciężarowego. Według danych przedstawionych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny na tego typu kary może być narażonych aż 100 000 kierowców, bowiem aż tyle jeździ bez ważnego ubezpieczenia OC.

CUK Ubezpieczenia w swojej ofercie posiada wiele produktów, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, dopasowanego do potrzeb i możliwości finansowych. Każdy, kto zdecyduje się na zakup obowiązkowego OC zyska dodatkowo Assistance, w ramach którego może liczyć na samochód zastępczy w przypadku kradzieży i napraw przekraczających 12 godzin, holowanie pojazdu 100 km oraz niezbędną pomoc przy uszkodzeniach ogumienia. Ubezpieczenie można rozszerzyć o Smart Casco, które zapewnia odszkodowanie w przypadku kradzieży czy strat spowodowanych przez działanie żywiołów. Zdarzenia drogowe to nie tylko uszkodzenia pojazdów, ale również szkody osobowe – do najczęstszych obrażeń doznawanych po wypadkach samochodowych należą urazy kręgosłupa szyjnego oraz głowy. W ramach NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), poza podstawowym świadczeniem, którym jest wypłata odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, poszkodowany uzyska również zwrot kosztów za leki, środki opatrunkowe i sprzęt rehabilitacyjny, a także świadczenie z tytułu pobytu w szpitalu. W październiku ubezpieczenie komunikacyjne w LINK4 można kupić z 5% zniżką odejmowaną od ceny regularnej.

„Koszty, które spadają na nas po niespodziewanym zdarzeniu są dla wielu poważnym obciążeniem finansowym. Jak pokazują statystyki kwota wypłacana przez ubezpieczyciela po wypadku/zdarzeniu drogowym może być aż 1000 razy większa od wartości wykupionej polisy. Dzięki bogatej ofercie CUK ubezpieczenia każdy znajdzie coś dla siebie, zapewniając komfort i bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale również swoim bliskim” mówi Maciej Kuczwalski, Ekspert CUK Ubezpieczenia.

Bezpieczne cztery kąty

Do najczęstszych przyczyn szkód w domach i mieszkaniach należą zalania oraz podtopienia – w Polsce znajduje się 267 stref zagrożonych powodziami. Równie niepokojąco przedstawia się problem włamań i kradzieży - według danych policji w 2019 roku takich incydentów było prawie 70 tysięcy, czyli o 3,3% więcej w porównaniu do 2018 roku.

„Remont mieszkania po nieszczęśliwym wypadku mającym miejsce w naszym gospodarstwie domowym nie należy do najtańszych. Przykładowo, koszt wymiany podłogi po zalaniu może zaczynać się od 2000 zł, a kończyć nawet na dziesiątkach tysięcy złotych.  Możliwość skorzystania z ubezpieczenia w takich sytuacjach to coś więcej niż wypłata środków - to również gwarancja bezcennego komfortu psychicznego. Należy pamiętać, że w ramach ubezpieczenia ubezpieczyciel dodatkowo zwraca koszty poniesione w związku z poszukiwaniem przyczyny szkody, koszty ratowania mienia przed szkodą i zapobieżenia szkodzie oraz koszty uprzątnięcia pozostałości po szkodzie” mówi Maciej Kuczwalski Ekspert CUK Ubezpieczenia.

W ramach produktu miesiąca „Cztery kąty”, które oferuje CUK, możemy zakupić ubezpieczenie domu czy mieszkania w Wiener z 35% zniżką. Zakupiona polisa mieszkaniowa to kompleksowa ochrona, która uchroni przed skutkami aż 22 nieprzewidzianych zdarzeń losowych, w tym przed włamaniem z kradzieżą, pożarem, zalaniem, jak również przed następstwami uderzenia pioruna, huraganu czy gradobicia. Oferta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców - firma przygotowała wiele wariantów ubezpieczeń przeznaczonych dla właścicieli mieszkań czy domów oraz najemców czy osób budujących dom na działce – takie rozwiązanie to najlepsza ochrona i spokój ducha już na samym początku inwestycji. Ponadto, ubezpieczenie chroni nieruchomości, które do nas należą, jednak nie są zamieszkiwane na stałe.

***********************************************************************************************************************************

CUK Ubezpieczenia, to wiodąca w Polsce multiagencja, oferująca produkty ponad 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych. Firma funkcjonuje od 2001 roku będąc technologicznym i jakościowym liderem branży. Multiagencja dociera do Klienta za pomocą różnych kanałów i prowadzi sprzedaż poprzez sieć 330 placówek własnych i franczyzowych, 300 punktów partnerskich, własne Contact Center oraz kanały online. Misją firmy jest kreowanie przyjaznego dla Klienta świata ubezpieczeń. Potwierdzeniem tego są nagrody m.in.: Godło Firma Przyjazna Klientowi, Godło Najwyższa Jakość Quality International oraz Godło Jakość Roku w kategorii Usługa Roku. W CUK Ubezpieczenia najważniejsi są ludzie i wartości, jakie wnoszą do firmy. Priorytetami w codziennej pracy są: bezpośrednia komunikacja, przyjacielskie relacje, poszukiwanie skutecznych rozwiązań oraz rozwój kompetencji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia Polisa pomoże naprawić wizerunek firmy Biuro prasowe
2020-12-03 | 10:25

Polisa pomoże naprawić wizerunek firmy

Strata reputacji jest jednym z kluczowych ryzyk, związanych z działalnością biznesową, które można objąć ubezpieczeniem. Do zniszczenia renomy firmy może dojść z wielu przyczyn,
Ubezpieczenia Ubezpieczenia flot: nie warto oszczędzać na rozszerzeniach
2020-12-01 | 09:52

Ubezpieczenia flot: nie warto oszczędzać na rozszerzeniach

Mimo stabilizacji cen ubezpieczeń komunikacyjnych właściciele flot konsekwentnie dążą do obniżenia składki. Do oszczędności należy podchodzić ostrożnie, żeby w pogoni za lepszą
Ubezpieczenia Złodzieje też czekają na Black Friday. Te zakupy chętnie ukradną ci z domu…
2020-11-26 | 14:00

Złodzieje też czekają na Black Friday. Te zakupy chętnie ukradną ci z domu…

Pandemia nie powstrzymuje złodziei. Liczba kradzieży z włamaniem jest w 2020 roku niemal taka sama jak rok wcześniej – podaje zakład ubezpieczeń Compensa. Zdaniem ubezpieczyciela

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Bankowość

Banki ograniczają dostęp do kredytów z obawy o wypłacalność klientów. W najgorszej sytuacji są branże objęte lockdownem

Pod wpływem kolejnego lockdownu i wciąż niskich stóp procentowych, które ograniczają możliwość zarabiania na kredytach, część banków zaostrza swoją politykę w zakresie udzielania kredytów hipotecznych. Do uzyskania finansowania trzeba mieć wyższy wkład własny, pewniejszą formę zatrudnienia lub zabezpieczenie kredytu. Zaostrzone kryteria dotyczą też produktów finansowych dla firm. Szczególnie dotknięte obostrzeniami są podmioty z branż, których działalność wciąż jest ograniczona.

Ochrona środowiska

Nowa strategia Komisji Europejskiej oznacza wysyp inwestycji budowlanych w ciągu kolejnych 10 lat. Renowacji wymaga większość domów w Polsce

Nowa strategia Komisji Europejskiej na rzecz fali renowacji zakłada, że do 2030 roku odnowionych zostanie 35 mln budynków w Europie. Ma to zwiększyć ich efektywność energetyczną, czego efektem ma być m.in. poprawa jakości życia mieszkańców oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w Europie. Nowa strategia wiąże się jednak z bardzo ambitnym celem inwestycyjnym, a więc zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi budowlane. Branża w Polsce już dziś zmaga się z niedoborem pracowników, co przy zwiększonym popycie może okazać się poważnym problemem, który w dodatku może doprowadzić do wzrostu kosztów całej inwestycji.

Problemy społeczne

Na nietrzymanie moczu cierpi nawet kilka milionów Polaków, a tylko 1/3 zgłasza się do lekarza. Problemem jest także brak refundacji leków i terapii

W Polsce żyje 2–3 mln osób z zespołem pęcherza nadreaktywnego. W Europie z powodu tej choroby cierpi blisko 50 mln pacjentów. OAB to jedna z odmian nietrzymania moczu (NTM), które wciąż postrzegane jest jako choroba wstydliwa, dlatego diagnozy stawiane są za rzadko i zbyt późno. Nieleczona potrafi zrujnować życie bardziej niż cukrzyca czy nadciśnienie. Chorzy wycofują się z życia zawodowego, towarzyskiego, tracą rodziny, zmagają się z wykluczeniem społecznym czy depresją. Jak przekonuje Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti, w Polsce wciąż nie mają wystarczającego wsparcia w systemie ochrony zdrowia.

 

Prawo

Pracodawca może zwolnić pracowników z obowiązku noszenia maseczki w biurze. Jeśli tego nie zrobi, może ukarać podwładnego za jej brak

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, które weszło w życie 2 grudnia, pracownicy mają obowiązek noszenia maseczki w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba że pracodawca postanowi inaczej. Jest to złagodzenie poprzedniej regulacji, która weszła w życie w sobotę. – Wątpliwości interpretacyjne budził w niej m.in. zwrot „miejsce ogólnodostępne w zakładzie pracy" – mówi Wojciech Bigaj, radca prawny i partner w Kancelarii Baran Książek Bigaj.