Komunikaty PR

Unidevelopment rozbudowuje Osiedle Idea w Radomiu

2020-12-16  |  21:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

Firma Unidevelopment SA zakończyła kolejny etap budowy Osiedla Idea, które powstaje w Radomiu w dzielnicy Wacyn. Inwestycja została dopuszczona do użytkowania i obecnie trwa przekazywanie kluczy właścicielom lokali. Inwestor jeszcze w sierpniu br. przystąpił do dalszej rozbudowy osiedla o etap Omega, który trafił już do sprzedaży. Zakończenie prac związanych z realizacją tej części kompleksu planowane jest na koniec przyszłego roku.

Osiedle Idea zlokalizowane jest w spokojnej części Radomia, na 29 hektarowej działce, która docelowo zostanie w całości zagospodarowana na funkcje mieszkaniowe, handlowo – usługowe i rekreacyjne. Z uwagi na rozmiar inwestycji projekt prowadzony jest etapowo. Realizacja radomskiego osiedla rozpoczęła się od budowy wielorodzinnego budynku pod nazwą „Idea”, następnie powstały domy bliźniacze - „Idea Ogrody”. Zakończony właśnie etap „Alfa” i rozpoczęcie budowy etapu „Omega” to kolejne milowe kroki związane z rozbudową całego osiedlowego kompleksu.

Idea Alfa już w rękach mieszkańców

Zgodnie z harmonogramem na przełomie października i listopada firma Unidevelopment SA  zakończyła realizację projektu Idea Alfa. Prace budowlane trwały od lipca 2019 roku. W ramach tego etapu powstał kameralny, trzypiętrowy budynek, w którym znajduje się 51 mieszkań. Nieruchomość została zaprojektowana w nowoczesnym stylu, a jej mieszkańcy mają do dyspozycji windy z bezpośrednim dostępem do podziemnego garażu, komórki lokatorskie, miejsca dla rowerów a także parking zewnętrzny. Dogodna lokalizacja Alfy pozwala na łatwy i szybki dojazd z osiedla do centrum miasta samochodem lub transportem publicznym. Całości dopełnia bliskość natury i planowane tereny zielone, które sprzyjać będą rekreacji. Budynek został dopuszczony do użytkowania, w związku z czym deweloper od 30 listopada br. przekazuje właścicielom klucze do mieszkań.  

Omega się buduje

Rozpoczęcie prac na osiedlu Omega to kolejny etap w rozbudowie całego kompleksu Idea. Tworzyć go będą dwa budynki, w których zaprojektowano137 mieszkań. Do projektu zaimplementowane zostały te same rozwiązania architektoniczne co w budynku Alfa. Osiedle zlokalizowane jest niecałe trzy kilometry od centrum miasta, z łatwym dostępem do lokali usługowych, gastronomicznych, a także sklepów, przedszkoli i szkół. W ofercie dewelopera znajdują się mieszkania od 37. do 78 mkw.. Dzięki projektowi budynków w kształcie podkowy, większość lokali będzie miała doskonały widok na zieleń i wodę. Całość osiedla Idea realizowana jest zgodnie z trendami, które stawiają na pierwszym miejscu jakość życia ludzi i troskę o środowisko, w którym funkcjonują. Do projektu Idea zostały zatem zaimplementowane realne rozwiązania proklimatyczne, takie jak zbiorniki retencyjne regulujące poziom wody oraz ogrody deszczowe przyjazne środowisku i korzystnie wpływające na miejski mikroklimat. Zbiorniki retencyjne, które w przyszłości pojawią się na osiedlu Idea, pozwolą gromadzić nadmiarową ilość wody opadowej. Zgromadzona w nich  deszczówka może być wykorzystana do podlewania osiedlowej zieleni. Ogromne znaczenie dla społeczności osiedla będą miały także ogrody deszczowe. Specjalnie dobrana roślinność, która świetnie radzi sobie z  nadmiernymi opadami, nie tylko będzie zatrzymywać wodę ale też stopniowo oddawać ją do atmosfery. Wdrożenie takiego rozwiązania pozwali podnieść wilgotność powietrza, poprawiając tym samym lokalny mikroklimat.

- Kompleks, który budujemy w Radomiu to dla nas wyjątkowy projekt nie tylko ze względu na skalę inwestycji, ale również samo miejsce realizacji. Teren, na którym obecnie wyrasta Osiedle Idea posiada ogromny potencjał. Chcemy w maksymalnym stopniu wyeksponować zalety tej przestrzeni i co najważniejsze – przywrócić ją do życia miastu i jego mieszkańcom. Teren, który zagospodarowujemy, od wielu lat był zaniedbany i zupełnie niedostępny dla ludzi. Teraz zyska nowe życie i niebawem może stać się jednym z atrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania na mapie Radomia – mówi Ewa Przeździecka, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment SA.

Za projekt architektoniczny osiedla Idea odpowiada pracownia BDM Architekci.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.