Unidevelopment SA startuje z pierwszym projektem mieszkaniowym w Trójmieście
Unidevelopment SA rusza z budową inwestycji Kusocińskiego na gdańskiej Morenie. Połączy ona atuty nowoczesnego budownictwa z lokalizacją umożliwiającą łatwy dostęp do rozwiniętej infrastruktury miejskiej i terenów rekreacyjnych. Kusocińskiego to kolejny projekt Unidevelopment SA realizowany zgodnie z wytycznymi uznanego na świecie certyfikatu środowiskowego BREEAM.
Inwestycja Kusocińskiego zostanie zrealizowana przez Unidevelopment SA – dewelopera działającego na rynku od 15 lat, posiadającego już ugruntowaną pozycję w Warszawie, Poznaniu i Radomiu. Nowy projekt powstanie w samym sercu gdańskiej Moreny, przy ulicy Janusza Kusocińskiego – wybitnego polskiego lekkoatlety. Morena to dzielnica ceniona szczególnie za dogodną infrastrukturę oraz szeroką ofertę handlową, edukacyjną i usługową. Dzięki wielu liniom autobusowym (także linii nocnej), bliskości przystanków autobusowych i tramwajowych, jak również przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdańsk Brętowo, Obwodnicy Trójmiasta czy Trasy Adamowicza, mieszkańcy nowej inwestycji sprawnie dotrą do centrum miasta oraz innych dzielnic.
Okolica ul. Kusocińskiego daje też możliwość kontaktu z naturą. Nowy projekt powstanie w bliskim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który jest jednym z najstarszych parków w Polsce. Nie bez przyczyny obszar ten uznawany jest za Płuca Trójmiasta. Niemal 90% powierzchni parku – łącznie blisko 20 000 ha – zajmują gęste lasy, w których przyszli mieszkańcy znajdą liczne ścieżki rowerowe, szlaki turystyki pieszej i ścieżki przyrodnicze. Idealne, aby odetchnąć świeżym powietrzem i naładować baterie.
Realizujemy inwestycje zrównoważone, czyli takie, które dobrze wpisują się w swoje otoczenie i zapewniają mieszkańcom warunki do komfortowego życia. W przypadku Kusocińskiego połączymy atuty lokalizacji z nowoczesnym projektem, który jednocześnie będzie współgrał z tamtejszymi osiedlami i zapewniał mieszkańcom dostęp do infrastruktury miejskiej oraz pozwalał na kontakt z okoliczną przyrodą. Chcemy, by potwierdzeniem przyjaznego charakteru inwestycji Kusocińskiego był certyfikat środowiskowy BREEAM – mówi Ewa Przeździecka, Wiceprezes Unidevelopment SA.
W ramach pierwszego etapu gdańskiej inwestycji powstanie budynek o zróżnicowanej bryle mierzącej od 7 do 9 kondygnacji. Przewidziano w nim łącznie 132 nowoczesne mieszkania. Ofertę otwierają kawalerki o powierzchni 26 mkw. Największy jest 5-pokojowy lokal o powierzchni 130 mkw. Architektura inwestycji Kusocińskiego z elewacją w kolorze jasnej cegły nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego modernizmu.
Budynek mieszkalny przy ul. Kusocińskiego doskonale wpisuje się w przestrzeń gdańskiej Moreny. Jego bryła jest zwarta, a jednocześnie w sposób naturalny dostosowuje się do różnorodnego w tej okolicy ukształtowania terenu. Elewacje stonowaną kolorystyką nawiązują do sąsiadującej zabudowy, a użyte materiały tworzą przestrzeń nowej jakości. Lekkości inwestycji nadaje wysokościowe stopniowanie budynku i zaakcentowanie elegancką, grafitową okładziną części kondygnacji parteru. Subtelność potęgują również zastosowane szklane wykończenia przestronnych balkonów i tarasów, jasne ceglane okładziny i detale w postaci delikatnych lameli. Użyte materiały stworzą przyjazny klimat do mieszkania. Architektura ta ma swój ponadczasowy wymiar, co z pewnością docenią zarówno jej bezpośredni użytkownicy, jak i inni odbiorcy tej przestrzeni – mówi Przemysław Junosza Kisielewski z pracowni architektonicznej ME CONCEPT, odpowiedzialnej za przygotowanie projektu inwestycji.
W ramach inwestycji Kusocińskiego planowany jest również teren rekreacyjny z samoobsługową stacją naprawy rowerów oraz przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Będzie to uzupełnienie dla możliwości aktywnego relaksu, jakie daje Trójmiejski Park Krajobrazowy. W pierwszym etapie inwestycji znajdzie się 131 miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej. Osiedle będzie pod nadzorem ochrony i zostanie wyposażone w monitoring.
Mieszkaj dobrze i ekologicznie
Inwestycja Kusocińskiego została zaprojektowany tak, aby spełnić kryteria certyfikatu BREEAM. Jest on uznanym na świecie i niezależnym systemem oceny procesów projektowych oraz realizowanych na ich podstawie budynków pod względem oddziaływania na środowisko.
Certyfikat zostanie przyznany wraz z oceną po zakończeniu budowy, lecz cała inwestycja już teraz powstaje pod nadzorem zewnętrznego doradcy, aby spełniać wymagane kryteria. Oznacza to, że m.in. budowa będzie prowadzona w sposób zrównoważony, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie ładu przestrzennego, segregację odpadów oraz ponowne wykorzystanie materiałów, a także zminimalizowanie wpływu prac na sąsiedztwo.
Rozpoczęcie budowy planowane jest na II połowę listopada br., a zakończenie na II kwartał 2025 roku. Osoby zainteresowane ofertą zapraszamy do biura sprzedaży przy ul. Arkońskiej 6 oraz na stronę internetową kusocinskiego.pl.
Za przygotowanie projektu odpowiada pracownia architektoniczna ME Concept. Generalnym wykonawcą jest MEGA S.A.
Biuro sprzedaży | ul. Arkońska 6 Bud. 4A, 80-387 Gdańsk |
Lokalizacja inwestycji | Morena, Gdańsk, ul. Kusocińskiego |
Strona www | https://kusocinskiego.pl/ |
Budynki | 1 |
Ilość mieszkań w inwestycji | 132 |
Metraż mieszkań | Od 26 do 130 m² |
Status | Inwestycja posiada pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie prac – listopad 2023 |

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.