Unilink wprowadza benefit Gleevery dla 15 tys. osób
Unilink - największa multiagencja ubezpieczeniowa w Europie Środkowo-Wschodniej, poszerza swój pakiet korzyści pozaprowizyjnych dla agentów i pracowników o nowy benefit. Ponad 14 tys. doradców ubezpieczeniowych w Polsce, oraz 350 pracowników firmy od września br. może wybierać i wynajmować dowolne urządzenia z szerokiego zakresu elektroniki czy sprzętu sportowego z dofinansowaniem od Unilink. Nowy benefit w formie dostępu do produktów bez konieczności ich kupowania oferuje polski startup Gleevery.
W ramach poszerzenia pakietu świadczeń dodatkowych dla agentów i pracowników działająca na polskim rynku od 13 lat multiagencja ubezpieczeniowa Unilink rozpoczęła współpracę z Gleevery. Technologiczny startup promuje wśród Polaków modę na przyjazne dla środowiska “korzystanie bez kupowania”, oferując pracodawcom możliwość uzupełnienia swojej listy benefitów pozapłacowych o proekologiczne rozwiązanie. Firmy mogą zaproponować pracownikom dofinansowanie do wypożyczenia niemalże dowolnego produktu z kategorii dom i ogród, uroda i zdrowie, wyprawka dla dziecka, sprzęt sportowy i elektronika m.in. z oferty Media Expert.
- Pomysł na nasz startup powstał w okresie lockdownu, kiedy pracownicy i pracodawcy musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością. Mimo rosnących oczekiwań na rynku odnośnie wsparcia od pracodawcy, w warunkach pracy zdalnej pracownicy mieli ograniczone możliwości korzystania z dotychczas dostępnych świadczeń pozapłacowych. Dlatego stworzyliśmy benefit, który będzie atrakcyjnym i praktycznym dodatkiem dla pracowników bez względu na formę zatrudnienia, miejsce pracy czy zamieszkania. Możliwość wyboru spośród tak dużej puli wynajmowanych z dofinansowaniem produktów pozwala dostosować świadczenie do preferencji spędzania wolnego czasu, rozwoju pasji czy aktualnych potrzeb rodziny pracownika – tłumaczy Jakub Buga, założyciel i CEO Gleevery.
Startup stworzył także WishListę, bezpłatną usługę pozwalającą głosować na produkty już dostępne do wynajęcia za pośrednictwem Gleevery lub zgłaszać nowe propozycje przedmiotów, z których pracownicy chcieliby skorzystać w ramach benefitu pozapłacowego. Wybrane produkty są wynajmowane wraz ze stosownym programem ochronnym GleeverySafe, który ogranicza odpowiedzialność użytkownika w przypadku powstania szkód. Po zakończonym wynajmie każdy sprzęt jest odświeżany i wraca do obiegu, aby mogli z niego korzystać inni. Jak wynika z założeń ekonomii współdzielenia - celem jest maksymalne wydłużenie życia produktu bez utraty jakości dla użytkownika.
- Regularnie wzbogacając pakiet dodatkowych świadczeń dla agentów i pracowników poszukiwaliśmy rozwiązań, które uzupełnią realizowane przez Unilink działania wpisujące się w koncepcję zrównoważonego rozwoju i jednocześnie pozwolą personalizować naszą ofertę benefitową. Dzięki Gleevery, ponad 14 tys. doradców ubezpieczeniowych i 350 pracowników Unilink będzie mogło wynająć dla siebie dokładnie te produkty, których potrzebuje. Jednocześnie, taka forma konsumpcji pozwala ograniczyć ślad węglowy i doświadczyć przewag ekonomii współdzielenia. Unilink jest pionierem na rynku multiagencji w zakresie akwizycji, rozwiązań technologicznych i serwisowych, które stosuje. Dlatego na partnerów biznesowych chętnie wybieramy firmy, które wyznają podobne do naszych wartości, takie jak praca zespołowa, przedsiębiorczość, zaangażowanie i pasja. Gleevery jest tego doskonałym przykładem. Na co dzień realizujemy wiele inicjatyw edukacyjnych dla klientów wewnętrznych, agentów i pracowników, a także dla klientów zewnętrznych. Jesteśmy też przekonani, że najskuteczniejszym sposobem na zdobywanie wiedzy i zmianę przyzwyczajeń jest własne doświadczenie - komentuje Marcin Jastrzębski, dyrektor ds. nowych kanałów dystrybucji & affinity w Unilink.
Multiagencja ubezpieczeniowa Unilink od kilku lat realizuje działania z zakresu ESG w obszarach edukacji i sportu, a także zdrowia i dobrostanu pracowników. Wśród projektów edukacyjnych warto wymienić organizowaną przez Unilink Olimpiadę Wiedzy Ubezpieczeniowej skierowaną do wszystkich doradców ubezpieczeniowych w Polsce, oraz Szkolną Olimpiadę Wiedzy Ubezpieczeniowej dla młodzieży. W obszarze sportu Unilink jest partnerem Polskiej Ligi Siatkówki oraz inicjatywy RowerOn, której celem jest promocja profilaktyki prozdrowotnej i zdrowego trybu życia, szczególnie ważnych w sytuacji walki ze skutkami pandemii i przeciwdziałania jej w przyszłości. Agencja wspiera także lokalne przedsięwzięcia partnerów, ligi sportowe i rozgrywki młodzieżowe oraz inicjatywy charytatywne.

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.