Universal Robots i MiR otwierają nowy robotyczny hub w Danii.
14 maja 2024: ODENSE, DANIA: Duńskie firmy: producent robotów współpracujących (cobotów) Universal Robots oraz Mobile Industrial Robots (MiR), dostawca autonomicznych robotów mobilnych (AMR), świętowały dziś wielkie otwarcie swojej nowej wspólnej siedziby. Nowoczesny robotyczny hub o powierzchni 20 000 m2 znajduje się w Odense.
Podczas wydarzenia obecni byli partnerzy światowego ekosytstemu UR i MiR, w tym NVIDIA i Siemens, z którymi Teradyne Robotics i jej spółki ogłosiły niedawno nawiązanie współpracy.
- Otwarcie nowej siedziby to znaczący kamień milowy dla Teradyne Robotics, ponieważ łączymy dwie wiodące firmy w dziedzinie innowacji w robotyce – powiedział Ujjwal Kumar, prezes Grupy Teradyne Robotics. - Będziemy teraz dysponować optymalnym środowiskiem do rozwijania naszych technologii, które już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem.
- Nasza nowa siedziba została zaprojektowana z myślą o wspieraniu innowacji, zapewniając naszym zespołom idealne warunki do opracowywania najnowocześniejszych rozwiązań, które zrewolucjonizują automatyzację. MiR dąży do bycia kompleksowym dostawcą usług w zakresie obsługi materiałów, stale rozwijając naszą technologię, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych dużych, globalnych klientów. Przykładem tego jest nasz niedawno wprowadzony na rynek AMR oparty na sztucznej inteligencji MiR1200 Pallet Jack. Cieszę się, że mogę być świadkiem transformacji, która zachodzi dzięki naszym projektom, a także, że mogę przedstawić ofertę MiR i UR naszym klientom oraz partnerom w tym najnowocześniejszym obiekcie - powiedział Jean-Pierre Hathout, prezes MiR:
- Od momentu powstania, UR stał się najczęściej wybieraną marką dla tysięcy klientów i setek partnerów naszego ekosystemu. Ten piękny budynek odzwierciedla naszą filozofię projektowania i jest idealnym miejscem do kontynuowania naszej misji dostarczania automatyzacji dla każdego i wszędzie - dodał Kim Povlsen, prezes Universal Robots.
Transformacyjna moc zaawansowanej automatyzacji
Podczas otwarcia hubu swoje wystąpienia mieli Deepu Talla, wiceprezes ds. robotyki i Edge Computing w NVIDIA, Rainer Brehm, dyrektor generalny Siemens Factory Automation oraz Ujjwal Kumar, prezes grupy Teradyne Robotics. Paneliści omówili wykorzystanie fizycznej AI w różnych branżach, podkreślając transformacyjną moc zaawansowanej automatyzacji dla firm i miejsc pracy.
Zdjęcia z wielkiego otwarcia oraz nagrania z paneli dyskusyjnych dostępne są już na social media UR i MiR a wkrótce będzie można je również zobaczyć na stronie: https://www.universal-robots.com/about-universal-robots/news-centre/ .
Informacje o hubie: https://www.universal-robots.com/about-universal-robots/facts-about-the-new-joint-odense-hq/

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.