Universal Robots wzmacnia sieć partnerską i zespół w Polsce
Warszawa, 19 marca, 2020 - Universal Robots (UR), najbardziej zaufany i najpopularniejszy na świecie producent robotów współpracujących (cobotów), nawiązał współpracę z nowym dystrybutorem w Polsce, firmą Muehsam. Ponadto do zespołu dołączyli Krzysztof Hajzyk oraz Piotr Stanecki, kolejno na stanowiska Channel Development Managera oraz Business Development Managera.
Muehsam – przetwórstwo tworzyw sztucznych
„Według danych IFR w 2018 roku do polskiego segmentu tworzyw sztucznych i produktów chemicznych trafiło 15% nowych robotów (drugie miejsce po branży automotive), a udział wszystkich robotów pracujących w tej branży wynosi 19%.[1] Jesteśmy przekonani, że współpraca z Muehsam przybliży nas do tego sektora. O wyborze Muehsam jako nowego partnera zdecydowało wieloletnie doświadczenie branżowe oraz szerokie portfolio rozwiązań, w które dobrze wpisują się roboty współpracujące UR” – mówi Slavoj Musilek, General Manager w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Universal Robots.
Muehsam działa na rynku od 1954 roku, jest dystrybutorem szerokiego zakresu rozwiązań dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz produkuje własne centralne systemy chłodzenia. Kadra inżynierska i techniczna Muehsam odpowiada za realizację projektów obejmujących pełen zakres wyposażenia linii produkcyjnych. Firma zdecydowała się na współpracę z Universal Robots ze względu na potencjał robotów współpracujących w procesach przetwórstwa tworzyw sztucznych, m.in. obsłudze maszyn, kontroli jakości, montażu, pick & place oraz pakowaniu i paletyzacji. Umowa z nowym partnerem została podpisana 1 lutego.
„Automatyzacja i robotyzacja umożliwia firmom standaryzację i poprawę jakości produktów oraz pozwala uniezależnić się od sytuacji na rynku pracy. Mały rozmiar, elastyczność pracy, łatwość obsługi i bezpieczeństwo pracy obok ludzi a także w trudnych warunkach sprawia, że coboty znajdują szerokie zastosowanie w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych. Naszym celem będzie przybliżenie tej technologii zarówno małym, jak i dużym przedsiębiorstwom działającym w branży” – mówi Adam Muehsam, partner w firmie Muehsam.
Nowi pracownicy – nowe kompetencje
Do zespołu Universal Robots w Polsce dołączyli Krzysztof Hajzyk oraz Piotr Stanecki. Krzysztof Hajzyk objął stanowisko Channel Development Managera, odpowiedzialnego przede wszystkim za budowanie sieci dystrybutorów oraz integratorów systemów w Polsce. K. Hajzyk ma 15 lat doświadczenia w sprzedaży komponentów automatyki przemysłowej, ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. „Roboty współpracujące otwierają przed nami nowe podejście do modernizacji i budowy maszyn. Z Universal Robots łączą mnie podobne wartości i chęć poprawy efektywności, bezpieczeństwa i standardu pracy dla operatorów. Universal Robots jest również liderem w obszarze robotyki współpracującej, dołączam zatem do silnego i bardzo zmotywowanego zespołu” – mówi Krzysztof Hajzyk.
Piotr Stanecki objął w Universal Robots stanowisko Business Development Managera i będzie odpowiadał za rozszerzanie zasięgu firmy poprzez nawiązywanie współpracy z nowymi klientami oraz badanie nowych obszarów zastosowania cobotów. W poprzednich latach P. Stanecki pracował na stanowiskach sprzedażowych w firmach związanych z automatyką. P. Stanecki jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, kierunek Elektrotechnika oraz studiów podyplomowych z zarządzania produkcją. „Roboty współpracujące w obecnych czasach stanowią świetną alternatywę dla zakładów, które chcą przyspieszyć procesy produkcyjne i nie być zależnymi od dostępności pracowników. Moim zadaniem będzie zwiększanie świadomości przedsiębiorców na temat możliwości robotów współpracujących, m.in. szerokiego zakresu wspieranych zadań, takich jak polerowanie, klejenie, dozowanie, spawanie, montaż czy kontrola jakości” – mówi Piotr Stanecki.
O Universal Robots
Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2019 r. przychód Universal Robots wyniósł 246 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/ oraz www.blog.universal-robots.com/
Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl + 48 882 502 401
[1] International Federation of Robotics, World Robotics 2019 Industrial Robots
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Biegły rewident w raportowaniu ESG – jakie wyzwania warto uwzględnić już teraz?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.