Urządzenia dezynfekujące Lena Lighting pierwszymi produktami z atestem GMBU
UV-C Sterilon Max Pro 1200 oraz 800 dezynfekujące powietrze zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez wiodącego polskiego producenta oświetlenia Lena Lighting. Urządzenia wspierające walkę z niebezpiecznymi wirusami, bakteriami i grzybami otrzymały certyfikaty niezależnego niemieckiego Instytutu GMBU potwierdzające spełnianie rygorystycznych norm bezpieczeństwa. To pierwsze w kraju produkty, które otrzymały ten atest.
W czasie pandemii na rynku pojawiło się wiele produktów mających wspierać walkę z koronawirusem. Jednym z nich była seria lamp do dezynfekcji powietrza od Lena Lighting. UV-C Sterilon Max Pro 1200 i Max Pro 800 zapewniają co najmniej 99,8% neutralizacji wirusów, grzybów i bakterii przenoszonych drogą powietrzną i kropelkową, w tym patogeny wywołujące Covid-19, małpią ospę, grypę, rotawirusy i adenowirusy. Urządzenia zostały przebadane zgodnie z wymogami normy DIN/TS 67506 przez niezależny niemiecki instytut Gesellschaft zur Förderung von Medizin-, Bio- und Umwelttechnologien e.V i otrzymały certyfikaty bezpieczeństwa. Lampy z linii UV-C Sterilon Max Pro to pierwsze produkty w kraju posiadające ten atest.
- Jesteśmy dumni, że szanowany instytut GMBU z Niemiec przyznał naszym urządzeniom certyfikat bezpieczeństwa, poświadczający ich skuteczność, wydajność oraz bezpieczeństwo użytkowania. To dla nas potwierdzenie, że nasze produkty przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa w wielu placówkach nie tylko medycznych, edukacyjnych i komercyjnych w Polsce i za granicą. Stosując je można bezpiecznie dezynfekować pomieszczenia w obecności ludzi. Umożliwia to ich konstrukcja, która blokuje światło UV-C przed wydostaniem się na zewnątrz lampy. – wyjaśnia Piotr Janiga Dyrektor Działu Medycznego.
Dezynfekcja przepływowa to proces, który bazuje na naświetlaniu promieniami UV-C. Dzięki stymulowanej w lampie cyrkulacji powietrze przechodzi przez komorę dezynfekcyjną, gdzie zostaje oczyszczone, a następnie wyparte do pomieszczenia. Urządzenie idealnie sprawdza się więc w miejscach często uczęszczanych, w szczególności zaś w obiektach, gdzie powstają skupiska osób chorych, takich jak szpitale, przychodnie i kliniki. Jego działanie zabezpiecza przez zakażeniem niebezpiecznymi patogenami.
Lampy z rodziny UV-C Sterilon Max Pro posiadają znakomite parametry, które zapewniają płynną regulację przepływu powietrza od 500 m³/h do 1200 m³/h. Urządzenia są niezwykle ciche, dzięki czemu bez przeszkód mogą pracować w tle. Natężenie głośności przy minimalnym przepływie powietrza to 31 dB, z kolei przy przepływie 1000m³/h zaledwie 37 db. Przy tym żywotność źródła światła wynosi 9000 h. Lampy wyposażone zostały w licznik czasu pracy służący do sygnalizacji zużycia świetlówek UV-C, czujnik zawartości CO2 w pomieszczeniu oraz wskaźnik temperatury i wilgotności powietrza. Produkt może również zyskać na życzenie klienta dedykowaną grafikę.

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.