Van der Vorm Vastgoed kupuje 128 lokali w Krakowie dzięki pomocy prawników z KWK

Bogdan Setlak
KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy SKA
ul. Kącik 4
30-549 Kraków
bogdan.setlak@kwkr.pl; marketing@kwkr.pl
+48504034729; +48123957161
https://koniecznywierzbicki.pl/
Van der Vorm Vastgoed Group jest jednym z wiodących holenderskich funduszy inwestycyjnych z siedzibą w Rotterdamie. Firma posiada nieruchomości na terenie całej Unii Europejskiej: w Niderlandach, na terenie Belgii i Francji, w Wielkiej Brytanii oraz Polsce.
Co wyróżnia inwestycję „Greendustry”?
Inwestycja „Greendustry” powstająca przy ul. Romanowicza w krakowskiej dzielnicy Podgórze jest miejscem stworzonym dla osób ceniących sobie spokój, ale jednocześnie stale pragnących mieszkać w okolicach centrum miasta. Na unikalny charakter tej dzielnicy składają się także jej uwarunkowania historyczne; to właśnie w trakcie II wojny światowej przez Podgórze przebiegała granica żydowskiego getta. A zatem umiejętne połączenie nowoczesnych rozwiązań wykorzystywanych w branży deweloperskiej z wiekowymi, zabytkowymi budynkami wymaga od dewelopera wyjątkowej ostrożności i dobrego smaku. Stąd też stroną transakcji, z którą grupa zdecydowała się współpracować, został deweloper „Quelle Lokum”.
Umowy przedwstępne na zakup lokali przy ul. Romanowicza zostały zawarte na początku sierpnia w Krakowie między funduszem a wcześniej wspomnianym „Quelle Lokum”. Planowy termin oddania lokali do użytku przypada na 2 kwartał 2023 roku.
O szczegółach transakcji oraz dalszej strategii rozwoju Van der Vorm mogą Państwo przeczytać na stronie internetowej kancelarii "KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy".

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.