Komunikaty PR

Vantage Data Centers otwiera swoje kampusy w Warszawie oraz w Berlinie

2022-06-15  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Artur Kosior
ITBC Communication

Al. Księcia Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
artur_kosior|itbc.pl| |artur_kosior|itbc.pl
+48504327897
www.itbcgroup.pl

Vantage Data Centers otwiera swoje kampusy w Warszawie oraz w Berlinie

Nowe inwestycje stanowią kolejny kamień milowy w projekcie europejskiej ekspansji firmy wartym 2 mld USD

DENVER, USA & LUXEMBURG (Czerwiec 14, 2022) ¬Vantage Data Centers, wiodący globalny dostawca hiperskalowych kampusów centrów danych, poinformował o uruchomieniu dwóch kampusów typu greenfield w Berlinie i Warszawie. Tym samym, świadczone w nich usługi są już dostępne dla klientów. To pierwszy tego typu obiekt firmy w Polsce, w Niemczech zaś drugi. Uruchomienie centrów danych w dwóch nowych lokalizacjach to część projektu europejskiej ekspansji Vantage DC o wartości 2 mld USD. Jej celem jest odpowiedź na dynamicznie wzrastający popyt na usługi DC w tych dwóch krajach, obserwowany zarówno pośród wielkoskalowych dostawców chmury obliczeniowej jak i wśród mniejszych operatorów. Spośród dziewięciu planowanych kampusów Vantage w regionie EMEA, pięć z nich już działa (Berlin I, Warszawa, Frankfurt I, Zurych i Cardiff).

Warsaw Campus
Firma Vantage ukończyła właśnie budowę pierwszego obiektu w swoim warszawskim kampusie o powierzchni 5 hekatrów. Po osiągnięciu pełnej gotowości operacyjnej, kampus z dwoma centrami danych będzie oferował 48MW mocy obliczeniowej o krytycznym znaczeniu dla IT na powierzchni 36 000 metrów kwadratowych.

Kampus ten znajduje się u wrót Europy Zachodniej i Wschodniej i jest strategicznie zlokalizowany w pobliżu głównego polskiego portu lotniczego Warszawa - Lotnisko Chopina. Podobnie jak wszystkie kampusy firmy Vantage w Ameryce Północnej i regionie EMEA, zapewnia on wykorzystanie energii odnawialnej oraz hiperwydajne chłodzenie z ekonomizacją powietrza zewnętrznego z minimalizacją zużycia wody. Klienci mogą korzystać ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także z takich udogodnień, jak dostosowane do indywidualnych potrzeb miejsca pracy, bezpieczne przechowywanie cennych przedmiotów czy mnogość przestrzeni konferencyjnej.

"Bardzo się cieszę, że w dzielnicy Bielany powstał kampus z centrami danych. Potrzebujemy nowych technologii, a jako urząd dzielnicy wspieramy ten rozwój" - powiedział Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan. "Warto również wspomnieć, że Vantage Data Centers jest otwarte na współpracę z lokalną społecznością i wspiera wiele inicjatyw naszego urzędu od początku swojej obecności w dzielnicy” – uzupełnia Grzegorz Pietruczuk.

"Uruchomienie nowych obiektów w Berlinie i Warszawie jest naturalną odpowiedzią na obserwowany wysoki popyt na usługi centrów danych w tych regionach i potrzebę naszej lokalnej obecności, „tuż obok” klientów z dwóch bardzo perspektywicznych europejskich rynków. Cieszymy się, że możemy powitać klientów w naszych nowo uruchomionych centrach danych i mamy nadzieję nadal zaspokajać ich potrzeby, gdziekolwiek się znajdują" - powiedział Antoine Boniface, prezes EMEA w Vantage Data Centers.

Udane otwarcie kampusów w Berlinie i Warszawie oznacza osiągnięcie kolejnego kamienia milowego firmy w regionie EMEA. Po wejściu na ten kontynent jako na nowy rynek w lutym 2020 roku, firma poczyniła znaczące inwestycje w celu wzmocnienia swojej oferty i sprostania wymaganiom lokalnych firm i instytucji. Oprócz Berlina i Warszawy, Vantage posiada kampusy operacyjne we Frankfurcie, Zurychu i Cardiff, a obecnie buduje drugie kampusy w Berlinie i Frankfurcie, a także nowe obiekty w Mediolanie i Johannesburgu. Firma kontynuuje strategiczne inwestycje w całym regionie, aby sprostać wymaganiom rynku i zapewnić klientom najnowocześniejsze obiekty zaprojektowane z myślą o wysokiej wydajności technologicznej i zrównoważonym rozwoju. Firma Vantage zobowiązała się również do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Berlin I Campus
Firma Vantage ukończyła także budowę pierwszego centrum danych na swoi pięciohektarowym, dwubudynkowym kampusie, zlokalizowanym w pobliżu nowego lotniska Berlin Brandenburg. W pełni rozwinięty kampus będzie dysponował 32MW na powierzchni 250 000 stóp kwadratowych (24 000 metrów kwadratowych) i będzie siedzibą wielu dużych firm technologicznych z całego świata.  

Oprócz dobrze skomunikowanej lokalizacji i możliwości swobodnej rozbudowy, kampus wyróżnia się zrównoważoną konstrukcją, oferując klientom hiperwydajne chłodzenie dzięki ekonomizacji powietrza zewnętrznego przy minimalnym zużyciu wody. Tzw. obszary niekrytyczne w kampusie, takie jak powierzchnie biurowe, będą częściowo zasilane energią słoneczną, a ciepło odpadowe zostanie ponownie wykorzystane i udostępnione społeczności lokalnej.

"Centra danych są podstawą naszego cyfrowego świata, a tym samym ważnym elementem sukcesu przemysłu zlokalizowanego w Ludwigsfelde" - wyjaśnia Andreas Igel, burmistrz Ludwigsfelde. "Cieszymy się, że firma Vantage wybrała nasze miasto w aglomeracji berlińskiej jako lokalizację dla swojego nowego kampusu i serdecznie ją witamy” – dodaje Andreas Igel.

Berlin jest drugim co do wielkości niemieckim rynkiem centrów danych, zaraz za Frankfurtem. Firma Vantage ogłosiła niedawno otwarcie swojego drugiego frankfurckiego kampusu, zlokalizowanego w Raunheim, który zostanie otwarty jesienią tego roku. Po ukończeniu prac oba frankfurckie kampusy będą oferować klientom łącznie 95 MW mocy IT w regionie Frankfurtu.

Więcej informacji na temat kampusów Vantage w regionie EMEA można znaleźć na stronie: https://vantage-dc.com/data-center-locations/emea/.

O Vantage Data Centers

Vantage Data Centers zasila, chłodzi, chroni i łączy cyfrowe zasoby znanych na całym świecie hiperskalerów, dostawców usług w chmurze i dużych przedsiębiorstw. Rozwijając się i działając na sześciu rynkach w Ameryce Północnej i sześciu w Europie, firma Vantage rozwinęła projektowanie centrów danych w innowacyjny sposób, aby zapewnić znaczny wzrost niezawodności, wydajności i zrównoważonego rozwoju w elastycznych środowiskach, które można skalować zależnie od aktualnych potrzeb klientów.
 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: ITBC Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.