VARTA Automotive i Hella Gutmann podpisały umowę o współpracy
VARTA Automotive i Hella Gutmann podpisały umowę, aby zwiększyć wydajność warsztatów w zakresie usług związanych z akumulatorami
- Umowa ma na celu rozszerzenie możliwości warsztatów w zakresie diagnostyki akumulatorów niskonapięciowych.
- Rozwiązanie zostanie następie zintegrowane z urządzeniami diagnostycznymi Hella Gutman.
- VARTA, czołowa marka Clarios w EMEA, wnosi 130 lat doświadczenia w produkcji akumulatorów i sieci niskiego napięcia.
Hannover, Niemcy i Ihringen, Niemcy, 29 października 2024 r. VARTA, marka globalnego lidera rynku w zakresie zaawansowanych rozwiązań składowania energii, i Hella Gutmann Solutions ogłosiły podpisanie umowy o współpracy dotyczącej stworzenia nowych usług diagnostycznych dla warsztatów w całej Europie. Prace rozwojowe skupiają się na wzmacnianiu warsztatów, co pozwoli im świadczyć szybsze i dokładniejsze usługi diagnostyki akumulatorów.
„Clarios wyraża zadowolenie z partnerstwa z Hella Gutmann Solutions, która cieszy się dobrą reputacją na rynkach, zwłaszcza w obszarze profesjonalnych rozwiązań diagnostycznych” – skomentowała Theres Gosztonyi, wiceprezes ds. rynku wtórnego w regionie EMEA w Clarios. „W połączeniu z naszą fachową wiedzą o bateriach będziemy w stanie jeszcze lepiej wspierać punkty serwisowe w ich codziennej pracy."
Jedno jest pewne: wszystkie pojazdy, w tym także hybrydowe i elektryczne, potrzebują niskonapięciowego źródła energii, aby zapewnić funkcjonowanie kluczowych układów. Obecnie funkcje zawarte w oprogramowaniu, takie jak steer-by-wire, brake-by-wire, funkcje autonomiczne i zoptymalizowany komfort jazdy, są coraz częściej zasilane z sieci niskiego napięcia. W rezultacie akumulatory samochodowe są obciążane w stopniu wcześniej niespotykanym.
„Celem, który zadeklarowała Hella Gutmann, jest wzmocnienie wydajności i zyskowności uczestników niezależnego rynku serwisu samochodów poprzez przeznaczone dla warsztatów sprzęt, dane i usługi w postaci analogowej i cyfrowej, bez względu na markę, model czy rodzaj napędu” – powiedział Adnan Cemal, dyrektor zarządzający Hella Gutmann Solutions. „Dzięki współpracy z Clarios uzupełnimy posiadaną fachową wiedzę o diagnostyce akumulatorów o sektor wysokich napięć, a w przyszłości zapewnimy klientom z sektora niskich napięć prosty sposób sprawdzania stanu akumulatorów w pojeździe."
Uwaga: VARTA jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Clarios.
Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Goodyear oficjalnym sponsorem i dostawcą opon do FIA ETRC do 2027 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Zmieniają się zagrożenia dla polskiej gospodarki. Ekonomiści boją się skutków szybkiego zadłużania się rządu i napięć geopolitycznych
Groźba eskalacji napięć geopolitycznych w Ukrainie, na Bliskim Wschodzie i na Tajwanie, wielka niewiadoma związana z polityką przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, planującego wprowadzenie ceł na towary z Chin, Kanady, Meksyku i Unii Europejskiej, oraz niepokojąco szybko rosnący dług publiczny polskiego państwa to czynniki, które najmocniej niepokoją ekonomistów. Na plan dalszy zeszła natomiast wysoka inflacja, która dotychczas budziła największe obawy.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Prawo
Hazard coraz poważniejszym problemem dla zdrowia publicznego. Najbardziej zagrożone są dzieci
Z badania Komisji Zdrowia Publicznego „Lancet” ds. hazardu wynika, że na całym świecie stanowi on większe zagrożenie dla zdrowia publicznego, niż do tej pory sądzono. Jego szybki rozwój za pośrednictwem telefonów komórkowych i internetu sprawia, że kasyno można mieć dziś w kieszeni, dlatego zdaniem naukowców należy go traktować podobnie jak tytoń i alkohol. Zaburzenia związane z hazardem dotykają niemal 16 proc. dorosłych korzystających z kasyn online lub automatów, coraz częściej narażone są na nie także dzieci.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.