VeloBank z sześcioma nominacjami do finansowego Oskara

VeloBank zakwalifikował się do finału w aż sześciu kategoriach prestiżowego konkursu Banking Tech Awards 2023. Zwinnie rozwijający się dzięki technologii bank doceniono za nową aplikację mobilną i system CRM. Jurorzy wyróżnili też zespół IT i prezesa banku oraz zieloną platformę e-commerce grupy kapitałowej VeloBanku - VeloMarket. VeloBank znalazł się także w gronie najlepszych nowopowstałych marek bankowych. Wyniki tegorocznej edycji Banking Tech Awards zostaną ogłoszone podczas gali 30 listopada br. w Londynie.
VeloBank od początku swojego istnienia przywiązuje ogromną wagę do cyfryzacji i technologii. Na drodze do zostania pierwszym fintechem wśród banków intensywnie rozwija swoje usługi i produkty, opierając je o najnowocześniejsze rozwiązania IT. Zaangażowanie banku w tej sferze doceniła kapituła Banking Tech Awards. VeloBank został zakwalifikowany do ścisłego finału konkursu jako jedyny polski bank w aż sześciu kategoriach. W obszarze narzędzi cyfrowej bankowości wyróżniono aplikację mobilną dla klientów (Best Tech Overhaul – Front Office), system CRM (Best Use of Data) oraz inicjatywę platformy zakupowej VeloMarket.pl (Top Innovation – Beyond Banking), stworzonej w ramach grupy kapitałowej VeloBanku.
Uznanie ekspertów oceniających zgłoszenia konkursowe w kategorii Best Newcomer Banking Brand zdobył także proces powstania marki VeloBanku, zrealizowany w ramach rekordowo szybkiego procesu rebrandingu, wdrożonego w zaledwie 5. tygodni.
Kapituła Banking Tech Awards 2023 wyróżniła również osoby stojące za technologiczną przemianą banku. Do finału rywalizacji dostał się zespół IT kierowany przez Przemysława Kocha (Tech Team of the Year), a wśród nominowanych w kategorii technologicznego lidera (Tech Leadership) znalazł się prezes zarządu VeloBanku, Adam Marciniak.
– Bycie w cyfrowej awangardzie bankowości tkwi w DNA marki VeloBank, którą powołaliśmy do życia w bardzo krótkim czasie. Mamy za sobą blisko rok intensywnej pracy nad technologiczną i produktową transformacją naszego banku. Tak duża liczba nominacji do finału Banking Tech Awards 2023 to dowód na to, że wyróżniliśmy się jako innowacyjna instytucja na rynku finansowym nie tylko w Polsce, ale i w skali globalnej. Cieszymy się, że doceniono zarówno same wdrożone przez nas narzędzia, proces powstawania nowej marki na trudnym i konkurencyjnym rynku, jak i zespół, który odpowiada za obszar zwinnej digitalizacji VeloBanku. To pokazuje, jak wiele osiągnęliśmy w rok od rozpoczęcia działalności i jak duży mamy potencjał – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.
Konkurs Banking Tech Awards 2023 organizowany jest już po raz 24. przez redakcję renomowanego portalu branżowego FinTech Futures. Historia wydawnictwa sięga 1983 roku, kiedy to powstał Banking Technology, londyński magazyn prasowy. Od tego czasu firma stała się jednym z największych międzynarodowych domów mediowych działających w internecie i prasie, obsługujących globalną bankowość i branżę fintech. Wśród nominowanych są takie marki jak J.P. Morgan, Deutsche Bank czy HSBC.
Więcej o konkursie tutaj: https://informaconnect.com/banking-tech-awards/the-shortlist/

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.