Volkswagen Bank z bankowością internetową i mobilną w języku ang. i niem.
Volkswagen Bank systematycznie pracuje nad zwiększeniem dostępności i atrakcyjności swoich produktów oraz usług. Przykładem jest bankowość internetowa i mobilna, która posiadają pełną funkcjonalność w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim, dzięki czemu również cudzoziemcy mogą z łatwością korzystać z usług banku.
– W polskim oddziale Volkswagen Banku kilka lat temu wdrożyliśmy nowy system bankowości internetowej i mobilnej zgodny z PSD2, odpowiadający potrzebom wszystkich klientów oraz ułatwiający codzienne transakcje i rozliczenia. Poza wersją internetową, udostępniliśmy także aplikację mobilną dostępną na systemy operacyjne iOS, Android i Huawei. Bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna dostępne są w języku polskim, angielskim i niemieckim. Dobrze wpisują się w naszą strategię bycia długofalowym partnerem dla naszych klientów. Dzięki naszym rozwiązaniom osoby mówiące nie tylko po polsku, ale także po angielsku czy niemiecku, bez kłopotów mogą założyć konto osobiste czy firmowe, korzystać z naszych innych produktów bankowych takich jak lokaty czy kredyty. Naszą misją jest kreowanie nowoczesnego i przyjaznego świata finansów, w którym każdy czuje się dobrze – mówi Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.
Umożliwienie korzystania z bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej w języku angielskim i niemieckim, co podkreśla Volkswagen Bank, to odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku i otwarcie na nowe grupy klientów.
Informacja o bardziej wygodnym i intuicyjnym dostępie do produktów i usług Volkswagen Banku może być szczególnie cenną wiadomością dla obcokrajowców, którzy na co dzień nie używają języka polskiego. Na uwagę zasługuje też fakt, że z wyżej wymienionych ułatwień językowych mogą skorzystać zarówno klienci detaliczni, jak i firmowi, w tym posiadacze kredytu samochodowego czy gotówkowego w Volkswagen Banku z kontem za 0 zł.
Volkswagen Bank, działający w ramach Volkswagen Financial Services, specjalizuje się w działalności kredytowej i depozytowej. Oferuje m.in. konta firmowe i detaliczne, lokaty, karty płatnicze Visa, kredyty samochodowe i gotówkowe (w tym na elektromobilność), a także linię produktów bankowych dla klasycznej motoryzacji. Wyróżnikiem banku są unikalne na rynku wzory kart Visa z wizerunkami samochodów ze stajni Volkswagena zgodnie z hasłem „od klasyka do elektryka”, w tym VW Beetle (tzn. „Garbus”) czy Volkswagen T1 (tzw. „Bulli”), a także elektrycznego Porsche Taycan czy Volkswagena ID. Buzz. Podróżników zaciekawić może karta Visa Gold z wizerunkiem campera VW California.
Volkswagen Bank swoją ofertę dla klientów indywidualnych świadczy w oparciu o dwa główne pakiety: Standardowy i Złoty, a także liczne benefity, m.in. dostęp w bankowości internetowej i przez aplikację mobilną Volkswagen Bank w trzech językach (polskim, angielskim i niemieckim). W 2022 roku bank nawiązał współpracę z Ardor Auctions, czyli jedynym w Polsce domem aukcyjnym dla pasjonatów zabytkowej motoryzacji, jak również z ITCARD, dzięki czemu klienci indywidualni banku mogą bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów Planet Cash.
Więcej informacji o ofercie Volkswagen Bank można znaleźć na stronie internetowej instytucji: https://www.vwfs.pl/klienci-indywidualni/uslugi-bankowe/konto-osobiste.html.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.