Vosti świętuje 10 000 instalacji fotowoltaicznych!
VOSTI
Nałęczowska 14
20-701 Lublin
k.miciula-szlachta|vosti.pl| |k.miciula-szlachta|vosti.pl
506 858 403
https://vosti.pl/
Jesienią sadzili las świętując 8 tys. instalacji. Drzewka nie zdążyły jeszcze dobrze podrosnąć, gdy na “liczniku” wybiła kolejna okrągła liczba! Wiosnę VOSTI wita świętując 10 000 instalacji zamontowanych na terenie całej Polski. Ich łączna moc wynosi aż 60,5 MW!
-Ten wynik ogromnie cieszy biorąc pod uwagę jak pełne wyzwań są obecne miesiące dla naszej branży. Nasz zespół kolejny raz udowodnił, że jest niezastąpiony, a każdą trudność obraca w szansę! - mówi Przemysław Smoliński Prezes Vosti Energy.
Ostatnie miesiące są naprawdę intensywne dla branży PV - klienci chcieli zdążyć przed 1 kwietnia, aby zamontować instalacje zostając w starym systemie rozliczeń, chociaż net-billing jest równie opłacany. Dodatkowo niepokój wywołał wybuch wojny na Ukrainie. Polacy coraz chętniej myślą o własnej przydomowej elektrowni elektrycznej i magazynach energii, aby zabezpieczyć swoją przyszłość.
- W związku z nowym systemem rozliczeń dla prosumentów, wiele firm martwi się o swoje dalsze funkcjonowanie. Tymczasem my w Vosti jesteśmy w pełni przygotowani na nową fotowoltaiczną rzeczywistość - wchodzimy w nią świętując 10 000 zamontowanych instalacji i wdrażając do oferty nowe produkty! Ta liczba to wynik pracy całego #VostiTeam, za co gorąco dziękujemy!- dodaje Prezes Vosti.
- Fotowoltaika była dla nas początkiem przygody z odnawialnymi źródłami energii. Wraz z rozwojem naszej firmy chcemy dawać Polakom coraz więcej możliwości i narzędzi do tworzenia domu oraz firm, które będą niezależne energetycznie. Przestrzeni, w której mogą czuć się w pełni bezpiecznie, niezależnie od wzrostu cen za energię energetyczną i sytuację na świecie. - komentuje Smoliński.
Vosti oprócz fotowoltaiki oraz pomp ciepła oferuje także magazyny energii Huawei z serii Luna 2000 – czyli innowacyjny system, który pozwoli lepiej wykorzystać energię wytworzoną przez moduły fotowoltaiczne, a w sytuacjach awaryjnych korzystać z energii zgromadzonej przez baterie. To rozwiązanie zarówno dla gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw, które w ten sposób mogą zabezpieczyć się przed ogromnymi stratami na skutek braku prądu.
Więcej informacji na www.vosti.pl

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.